време за вас самите

  • 1 737
  • 27
Колко време  не  сте  излизали само двамата с половинката ви откакто се роди бебчето?имате ли време един за друг или сте изцяло погълнати покрай ангажиментите с бебо?
Питам,защото при нас по-скоро се получи вторият вариант,няма на кого да оставим Александър дори за час.Винаги, от 7,5 месеца, когато излизаме го взимаме с нас.Мислите ли ,че това би повлияло на по-нататъшните  отношения с мъжа ми(негативно)?Как вие се справяте?Кога имате време за вас самите?
Виж целия пост
# 1
Последно на Гергьовден бяхме в една пицария, близо до нас за час-час и половина. Именния си ден не съм празнувала вече втора година/откакто се роди Дани/. Иначе веднъж седмично излизаме за по час-два, а детето го гледа свекърва ми.
d11i, добре е поне отвреме навреме да бъдете само двамата, да си поговорите, да си отделите време един на друг, да изпиете някоя бира на спокойствие. Бабите не искат да помагат или са далече?
Виж целия пост
# 2
Намерете си гледачка. Непременно. Аз така, щото съм великата майка-кърмачка Laughing, година и половина мъкнех навсякъде бебето със себе си и няма барове, нощен живот, няма уикенди извън града, няма цър-мър. Като почнах да го оставям на баба му за по ден-два, осъзнах колко много ми е липсвал животът "сама".
Е, важното е детето да го позволява, разбира се. На някои не им пука кой ги гледа. Моето се скъсваше от рев с други хора. Не можеше да заспи без мен. Е, как да го оставя Tired
Виж целия пост
# 3
ех,на мен ми е лесно ,като ни се излиза някаде го оставяме на баба му   и готово.
Виж целия пост
# 4
Колко време  не  сте  излизали само двамата с половинката ви откакто се роди бебчето?имате ли време един за друг или сте изцяло погълнати покрай ангажиментите с бебо?
Питам,защото при нас по-скоро се получи вторият вариант,няма на кого да оставим Александър дори за час.Винаги, от 7,5 месеца, когато излизаме го взимаме с нас.Мислите ли ,че това би повлияло на по-нататъшните  отношения с мъжа ми(негативно)?Как вие се справяте?Кога имате време за вас самите?


Аз не мога да оставя детенце на никой, нямам помощ от към тази страна. Така че винаги с нас и така вече 5 години. Време за мен самата нямам вече толкова много, дори да не кажа, хич. Но какво да се прави, живот ли бе да го опишеш  Grinning
Виж целия пост
# 5
Само двамата не излизаме още от преди да се появят децата.
Много, много рядко излизаме с приятели без децата.
Време за нас имаме когато децата заспят или преди да се събудят сутрин (а те заспиват късно и се будят рано). Това по никакъв начин не влияе негативно на отношенията ни... отдавна улегнахме.
Виж целия пост
# 6
И преди и лед като се роди бебка(сега тя е на 3 мес) излизахме всеки петък и събота!
На втората седмица след като родих....когато ве4е не ме болеше операцията,програмата се въстанови! Grinning
На вън сме всяка седмица по два пъти!А и пове4е!Само двамата!Оставяме децата на детегледа4ката и....аййййдеее на разходка,шопинг,ресторант4е и после по едно уиски в пиано бара..! Flutter
Няма да се откажа от ли4ния си живот само защото имаме деца! Naughty
Имаме нужда да сме само двамата...на вън,не у дома!
Немога да си представя да съм нон стоп с децата...ами аз,ами НИЕ... ThinkingВси4ко ще стане,,каша,,!
Виж целия пост
# 7
Имам време,моето дете ходи на детска градина,следобяд го прибира моето мъжле,а мама като се прибере от работа няма никой.Мога да отида на фитнес,мога да излезна с приятелка,мога да чета....а когато решим да излезнем сами с мъжа ми винаги има на кой да оставя малчо
Виж целия пост
# 8
Ние и преди не излизахме много, предпочитаме да каним или да ходим на гости, сега и с детето не ни пречи да го практикуваме  Wink
Виж целия пост
# 9
От втория месец след раждането, сама гледам дъщеря ни. Рядко я оставяхме на бабите, навсякъде с нас. Сменях памперси в заведението (не пред всички), затопляха ми шишетата и т.н. За 5г два пъти излизахме извън Сф без нея. Периодът до 1-вата годинка е спокоен.
Виж целия пост
# 10
За добро или за лошо, освен на държавните заведения (ясли, градини, училище..), не сме имали на кого да разчитаме. Но време за нас самите сме имали: лятно време с количките по заведения... Вечер след като заспят децата...
Тука някой каза, че няма да се откаже от личния си живот заради децата... Естествено, че няма, но не разбирам защо двете неща трябва да са едно срещу друго, при нас са вървели винаги заедно. И сега, когато децата са много големи вече (18 и 21 години) като се обърна назад мога да кажа, че никога не съм се чувствала ощетена по какъвто и да било начин от това. И не вярвам, че ако нямате на кого да си оставяте децата, това би повлияло негативно на отношенията ви. По-скоро, ако започнеш да се преуморяваш, защото няма кой да ти помага, и от умора всичко почне да ти идва в повече - тогава е възможно да си развалите отношенията. Но това е вече друга тема.
Виж целия пост
# 11
Винаги са с нас, навсякъдеходим с тях и не ни тежи, радваме се на всеки миг с тях толкова кратко време ще са мънички. После ние ще ги търсим но те няма да искат да са с нас. Вземаме ги на заведение, на гости, даже на шофьорски изпит бяха с нас нямаше кой да ги гледа.
Виж целия пост
# 12
Колко време  не  сте  излизали само двамата с половинката ви откакто се роди бебчето?имате ли време един за друг или сте изцяло погълнати покрай ангажиментите с бебо?
Питам,защото при нас по-скоро се получи вторият вариант,няма на кого да оставим Александър дори за час.Винаги, от 7,5 месеца, когато излизаме го взимаме с нас.Мислите ли ,че това би повлияло на по-нататъшните  отношения с мъжа ми(негативно)?Как вие се справяте?Кога имате време за вас самите?


Ние сме така,но не е повлияло по никакъв начин на взаимотношенията Naughty,напротив обичаме се много Heart Eyes.Нямаме на кой да оставим малката,но и не искаме,тя си е винаги с нас Laughing.Всяка седмица си излизаме по ресторанти(тук е нормално да излезеш с бебе ,бабите не са като наще българските,те си гледат кефа,а не внуците  Wink)Елисе е на 11 мес.,и сме ходили вече няколко пъти на почивка-България,Испания и Египет Flutter.След месец се прибираме в БГ,и дори сме си купили едно специално малко столче,което се прикрепя на нормален стол,защото пак ще си е мъкним навсякаде,а по заведенията в БГ,не предлагат все още детско столче за хранене #Cussing out.Може да пробвам веднъж да е оставя на майка ми,за да отидем на диско...,но може и да не отидем,не е проблем за нас Peace..и двамата сме се находили за по петима hahaha Joy
Виж целия пост
# 13
Винаги имаме време за нас! HugИмаме си баба мераклийка , която с кеф гледа детко. Ако мястото , където отиваме не е подходящо , баба винаги е на линия.Иначе от бебе си ходехме навсякъде с нея. Сега е на 5 и нещата са по-лесни, намира си забавления сама като е с нас!Само с ранното ставане не можахме да свикнем. Та като ходим някъде с преспиване сутрин един се "жертва" за бавачка на всички диваненца ! Peace
Виж целия пост
# 14
Ох, какво да кажа аз! Нямаме баба мераклийка за съжаление! Свекърва ми работи почти нон стоп, а майка ми не я влече да ми помага! Идва по за половин час да се видим и бяга! Много ми е мъчно, че не ми помага и няма желание да го прави! Все се оправдава, че се притеснява да не плачат, да не паднат и т.н. И ние с мъжа ми вече 4-та година не сме излизали сами никаде! Само веднъж за два часа!
Аз си обещавам, ако съм жива и здрава да бъда най-добрата баба на света!(Ако ме искат де  Simple Smile)
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия