Психически проблем

  • 960
  • 10
Здравейте! Искам да ви помоля за съвет!
Моята братовчедка, с която живея, не се храни! От около 5-6 години кара само на кисело мляко и ябълки- 1 път на ден.  Sad
При височина от 1.70 тежи около 45 кг. Страда от мания, че е дебела и по никакъв начин не мога да я накарам да яде!
Няма планове за бъдещето и постоянно е в депресия. А е много красиво момиче!
Много ми е трудно, вече 4 години се опитвам по всякакъв начин да и помогна! Предлагам и да идем на лекар(психолог), но ми отказва категорично. Майка и и баща и знаят, но не правят нищо.
Дайте съвет! Мерси!
Виж целия пост
# 1
Ако тя самата не иска да си помогне или не даде индикация ,че иска помощ ,много трудно друг да го направи вместо нея .
Виж целия пост
# 2
Така, както описваш положението и е доста сериозно. Според мен си трябва консултация  лекар - психолог. много често причината за булимията и анорексията се лекуват освен медикаментозно, но и с психолог. Обърнете и сериозно внимание, това не е шега. Говорете и, обяснете и \предполагам не е малка да го знае\ какви последствия може да има. Ех, тази мания за отслабване. Тя дори съм сигурна , че изглежда ужасно слаба за ръста й.
Виж целия пост
# 3
За опасностите от този начен нахранене няма да пиша, сигурно ги знаеш. Щом живеете толкова време заедно, предполагам, че си и достатъчно близка и би могла да опиташ.
Ето моите предложения.
1. Би могла да ониташ да и даваш някакви хранителни добавки. Те съдържат необходими вещества и на първо време биха могли да помогнат. Това не е храна и не е решение на проблема, а временна помощ.
2. Щом тя не иска да отиде на психотерапевт, то би могла да намериш такъв и да го доведеш него при нея. Под един или друг предлог. Все ще се намери начин да говори той с нея.
3. Би могла да потърсиш добър хомеопат и терапевт, който работи с есенциите на Бах. Тъй като желанието за живот и промяна трябва да дойде от нея, тези два метода в комбинация или поотделно, биха могли да помогнат в тази насока.
Пожелавам ти смелост и търпение в борбата за братовчедка ти!
Успех!  bouquet
Виж целия пост
# 4
Това е сериозен психологически проблем и причинет са много по-дълбоки от мания за отслабване-трябва й помощ-професионална.
Виж целия пост
# 5
Не е вярно че трябва тя сама да поиска да се лекува,иначе не можело......И на мен така ми разправяха всички "Ти сама трябва.....Ти ако не искаш,ние не можем да ти помогнем...Стегни се...." Докато не осъзнаха сериозността на проблема ми и не видяха че в такива ситуации човек не може да се справи сам ! Така че направете всичко възможно да и помогнете,дори и тя да не иска (защото едва ли осъзнава че има нужда от помощ) в последствие ще го оцени.Трябва да говори с психолог и той да разбере първопричината за поведението и.
Не я изоставяйте щото видиш ли "Ами тя самата като не иска аз какво да направя....."
Успех !
Виж целия пост
# 6
Това е анорексия и задължително трябва да се лекува, защото може да доведе до смърт!
Обърнете съм към психиатър, положението е сериозно.
Виж целия пост
# 7
Класическа анорексия  Rolling Eyes
Направете масирана атака - ти, ако трябва поговори с родителите й и се опитайте да й въздействате. Потърсете и психиатър.
Не я оставяйте, защото краят наистина е летален в някои случаи, а в най-добрия, ще увреди сериозно здравето си!
Виж целия пост
# 8
тя сама не може да се справи.преди години доктор Емилова разправяше как заедно с една психоложка са лекували няколко момичета болни от анорексия и всички са се повлияли много добре.може и това да опитате.все пак при Емилова хората отиват да отслабват здравословно така че това може да накара братовчедка ти да се съгласи на лечение
Виж целия пост
# 9
Трябва й спешна помощ и то не само от психолог. Консултации с психиатър са задължителни, в ИСУЛ пък има отделение, в което лекуват хранителни разстройства.
Братовчедка ти никога няма да потърси помощ сама, ще трябва да го направите вместо нея...
Желая ви успех, дано се справите! Много е трудно обаче...
Виж целия пост
# 10
Аз същ то пожелавам успех
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия