Стафилококос пневмония

  • 1 958
  • 9
Преди месец видях,че на сливицата ми има гноен налеп.Миналата седмица ходих на личния лекар,той ме прати на гърлен секрет.Откриха ми стафилококос пневмония.Изписа ме антибиотик който се пие еднократно-Зимакс.Обясни ми,че действа 10 дена и към 15тия да отида на преглед.Претесняваме ,че вече минаха 6 дена а налепа на гърлото ми продължава да стои.Моля за съвети.
Виж целия пост
# 1
може да го махнеш сама  Simple Smile прави си гаргари с нишадър ,лимонов сок,лайка или обтрий леко със сода/или сода и мед/понякога налепите падат по-бавно-с някоя твърда храна...
Виж целия пост
# 2
Ами аз правя гаргара с лайка, мажа го и с сода и мед ,даже от вчера го маже и с йодосеп по 2 пъти на ден.Незнам дали точно го стигам ,защото налепа е доста навътре на сливицата но се опитвам обаче гадината не се маха newsm78.Чак почвах да се претеснявам.
Виж целия пост
# 3
иначе добре ли се чувстваш.имаш ли температура?може да не е налеп.аз имам в сливиците нещо,като джобове и там периодично се събира храна.когато ги погледна се вижда нещо бяло.щом ти е от месец и не те боли гърло,може и да не е налеп
Виж целия пост
# 4
Не нямам температура.Не ме боли гърло но ме претеснява този налеп той стои като бяла точка и не се мърда от там.А и тази стафилококова пневмония дали няма връзка с този налеп.
Виж целия пост
# 5
да не се бъркаш нещо-стафилококовата пневмония е заболяване на белите дробове.да не би да са ти казали стафилококова инфекция.антибиограма правиха ли ти.и наистина Staphylococcus aureus причинява многообразие от супуративни (свързани с образуване на гной) инфекции и токсични състояния при хората.

Виж целия пост
# 6
Правиха ми гърлен секрет и ми казаха,че имам стафилококос пневмониус не знам правилно ли го пиша.Затова личния ми изписа антибиотик защото има опасност по този начин да се разболея от пневмония поне така ми го обясни.Всъшност не ми обясни кой знаи какво.Иначе аз отидох при него заради този гноен налеп.
Виж целия пост
# 7
всъщност бактерията е Staphylococcus aureus /не,че е важно,но ако са в теб изследванията погледни/ и тя действително може да причини стафилококова пневмония.тези бактерии са доста упорити и дори да ти падне налепа не е лошо да си направиш контролен гърлен секрет.ако не падне-естествено на лекар.в този случай не се мъчи да го махаш сама,за да не разраниш сливицата и да се разпространи бактерия в кръвта.зависи и какво количество е открито,но ако АБ е подходящ трябва да свърши работа
Виж целия пост
# 8
Според мен тук не става въпрос за Златистия стафилокок (Стафилококус ауреус)... Бацилът най-вероятно е Стрептококус Пневмония... Надя1, виж по-добре на микробиологичното изследване... На латински изписано Streptococus pneumonia... Ако е направена антибиограма и този гад е чувствителен към антибиотика, който ти е изписан... Нямаш притеснения... Антибиотика няма да позволи на бацила да слезе към дробовете и да предизвика пневмония... А това, че все още имаш налепи по сливиците... Само по себе си нищо не означава...
Стрептокока е по-устойчив на голяма част от антибиотиците, но... Тези към които е чувствителен го унищожават лесно... Проблема при него е, че ако не му се обърне достатъчно внимание или се третира "на сляпо" с какъв да е антибиотик без антибиограма... Може да причини големи "поразии" - пневмонии, трахеити, бронхити, бронхиолити (при децата)... Докато стафилокока е чувствителен към всички или почти всички антибиотици, но той има способността бързо да преминава в латентна форма и да не се повлиява от антибиотик... Тоест, антибиотика понижава нивата на концентрация на бацилите до непатогенни нива за в момента, но част от тях остават в латентна форма някъде там и не се знае кога какво могат да причинят... Може да възпали сливиците, фаринкса, ларинкса...
Та такива ми ти работи...
Виж целия пост
# 9
Благодаря ти за отговора. Правена ми е антибиограма и от там ми изписаха да пия Зимекс който се пие еднократно и деиства 10 дена.Личния каза да отида на 15 тия ден от антибиотика на преглед.Днес е 8.мия ден но виждам,че налепа на сливицата си е там.Та това ме претеснява.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия