Фетална морфология с 2D?

  • 1 987
  • 22
Може ли изследването фетална морфология да се прави с 2Д видеозон, казаха ми че се ползвал някакъв контраст. Не съм много наясно с тези нови изследвания. Ако на някого са правили такова изследване с 2Д да казва. 
Виж целия пост
# 1
Да, с 2Д се прави.
Виж целия пост
# 2
Фетална се прави само на 2 де видеозон! Peace
Виж целия пост
# 3
Аз също знам-2Д Peace
Виж целия пост
# 4
Аз мислех,че се прави на 3Д,но когато отидох на фетална морфология ми я правиха на 2Д
Виж целия пост
# 5
3 дето е само да видим по добре бебо! Simple Smile И наистина разликата е огромна но ФМ се прави н а2 де  Peace
Виж целия пост
# 6
С 2D, нямаше контраст, присто човекът,който гледа, се води професионалист в областта
Виж целия пост
# 7
Когато аз ходих, специално за ФМ-то пуснаха 2Д, инак си беше триизмерен апаратът.
Виж целия пост
# 8
3 дето е само да видим по добре бебо! Simple Smile И наистина разликата е огромна но ФМ се прави н а2 де  Peace
  Peace
Виж целия пост
# 9
С 2D, няма контраст, просто човекът,който гледа, се води професионалист в областта
Peace
Виж целия пост
# 10
С 2Д , да.... др. Марков в МЦ Фемина.
Виж целия пост
# 11
да с 2D Peace
Виж целия пост
# 12
С 2Д , да.... др. Марков в МЦ Фемина.

И аз бях при него, апарата си е 2д, но той ми направи феталната ехокардиография а за феталната морфология ходех пак там но при д-р Димитрова.
Виж целия пост
# 13
Феталната морфология не е някакво специално изследване със специален апарат... Това си е най-обикновен преглед с най-обикновен ехограф... Само че се обръща специално внимание на всички вътрешни органи на плода... Прави се след края на първия триместър, около 16 - 18 седмица... Тогава, когато е завършено образуването на сърчице, бял дроб, стомах, бъбреци и така нататък... Така че, нищо необичайно, сравнено с всеки друг преглед преди или след това... И го прави всеки един акушер-гинеколог, не трябва да е със специална практика...
Виж целия пост
# 14
Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия