По колко трябва да яде бебе на 3 седмици?

  • 6 744
  • 6
По колко милилитра трябва да яде бебе на 3 седмици на ядене и по колко милилитра му се качват с растежа? Педиатърката ни твърди,че на ядене трябва да яде 60 милилитра и по 200 милилитра вода на денонощие и в началото на 1-я месец трябва да изяжда 100-110 милилитра на ядене,не е ли много?Като по 10 милилитра се качват всяка седмица,обаче ми се струва че не може толкова бързо да му порасне стомахчето.
Виж целия пост
# 1
Ами и според нашата педиатърка така трябвало. Но аз тогава кърмех и въобще не знам колко точно е хапвала.
Теб какво толкова те притеснява какво казала педиатърката. Ако ти се струва, че е много, просто намали с 10 мл. Или пък се вслушвай в бебето си. Колкото иска, толкова  Peace
Виж целия пост
# 2
Педиатърката ти е напълно права,не се притеснявай,не е много.
Така се увеличава количеството само първия месец.После се увеличава само с по 10 мл. на месец-на 2м.-120 мл.,на 3 м.-130 мл. и така.
За водата е строго индивидуално.Много майки не дават въобще никаква вода,също така и много бебета въобще не желаят вода.Моят син не съм го насилвала да изпива определено количество вода за денонощие,оставих го сам да реши жаден ли е или не. Wink
Виж целия пост
# 3
Незнам какво да правя всеки различно ми казва,онзи ден му дадох 60 и повърна 4 пъти,снощи 40 хапна и отново повърна,единствено на 30 не повръща.но си издържа до следващото хранене.А как ще ги кача до 110 не ми е ясно.
Виж целия пост
# 4
Не се тревожи, карай полека. Постепенно увеличавай, с по мъничко, за да му свикне стомахчето.
Важно е кое ти усещаш за правилно, пък и бебко също ти показва от какво и по колко има нужда Simple Smile
Виж целия пост
# 5
Според нашата педиатърка, детето "трябва" да яде по колкото милилитра  и колкото пъти в денонощието иска Sunglasses на новородено, родено и наддаващо над минималната  норма, не се поставят граници Peace
Виж целия пост
# 6
Според нашата педиатърка, детето "трябва" да яде по колкото милилитра  и колкото пъти в денонощието иска Sunglasses на новородено, родено и наддаващо над минималната  норма, не се поставят граници Peace

Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия