Кървене между циклите

  • 2 817
  • 4
Здравейте! От няколко месеца имам кървене което започва по средата на цикъла и продължава чак до другата менструация.Ходих на гинеколог-нямам раничка нито кисти,но ми каза че явно ми е ниско нивото на естрогени и прогестерони,изписа ми ЯСМИН,обаче аз имам сериозни проблеми със стомаха -често повръщам,освен това от 20г. съм пушачка....та нещо хич не са ми подходящи тези противозачатъчни.Попитах го за някакви хранителни добавки като на жените например в критическа възраст,нещо със соя или други подобни,но той каза че нямало да ми помогнат.ТА МОЛБАТА МИ Е АКО ИМА МАМИ С ПОДОБЕН ПРОБЛЕМ ДА МИ ПРЕПОРЪЧАТ ИЛИ БИЛКОВО ЛЕЧЕНИЕ,ИЛИ НЯКАКВИ ДОБАВКИ КОИТО СА ИМ ПОМОГНАЛИ....все пак преди да измислят противозачатъчните,жените също са имали подобни проблеми,но все някак са се справяли с тях...
Виж целия пост
# 1
Доказано ли е че е хормонален проблема??
Аз имах същия проблем и се оказа при цито намазка, че имам полипни клетки на шийката. Лекаря ми каза че е добре да отида да ме кюртират, но преди това опита той да "изчегърта" каквото може в кабинета му. След тази манипулация нямам никакви проблеми. Добре че не се наложи кюртаж, че хич не ми се щеше.
Виж целия пост
# 2
Доказано ли е че е хормонален проблема??
Аз имах същия проблем и се оказа при цито намазка, че имам полипни клетки на шийката.
Peace Без изследвания как така докторът е решил, че е точно хормонален проблема? newsm78
Виж целия пост
# 3
......но ми каза че явно ми е ниско нивото на естрогени и прогестерони......
Да, много странно заключение, без изследване? Искай да ти пусне изследвания на хормоните, как така без изследване ще дава мнение, че са ниски нивата??? Ако не ти даде направление за зиследване, месец след като са ти дали от джипи-то предното направление за АГ, могат да ти дадат ново - отивай с него при друг лекар.
Виж целия пост
# 4
Здравей.
Аз имах подобен проблем, по-точно като дойдеше беше обилен, уж спираше на 5-6 ден, но на 7 пак продължаваше и т.н.
Отидох на лекар и той след преглед с ехограф каза че е полип, че няма да спра да кървя без кюртаж и ми даде направление за болница.
От хистологията след кюртажа обаче освен полипа излезе обикновена ендометриална хиперплазия, която където и да четох се лекува с прогестерон. И ми изписаха прогестерон. Пак без изследвания. Първия цикъл след кюртажа пак беше безкраен, лежах си, пиех си хапчетата, но не се наложи нещо допълнително, защото хемоглобина не беше прекалено нисък. И си кървих докато дойде време за прогестерона. Докато го пиех кървене нямах. Сега съм трети месец прием по схема и цикълът ми почти е нормален като продължителност.

Но ми препоръчаха след хормоналното лечение да си мина поддържащо на противозачатъчни, тъй като съм била млада за менопауза, а вероятно това настъпвало при мен, хиперплазита се получавала при по-нисък прогестрон. Самата дебелина на лигавицата ми не са я мерили с ехограф.
Писах ти всичко това, защото според мен противозачатъчните не звучат толкова нелогично. Това не отменя евентуалната консултация с още някой специалист.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия