Ще стане ли изобщо?

  • 3 085
  • 36
История:
на 28 години съм,от около година започнах да ходя на гинеколог, който каза че имам уголемен фоликул, които трябва да се следи.Гори ми раничка.В последствие ми оперираха апандисита и хирурга каза че ми е пунктирал 3 кисти.След това започнах да ходя при друга гинеколожка,тогава взеха да ми се въртят мисли че може да си имаме скоро дете и да види дали всичко ми е наред за тази цел.Тя каза че пак имам голям фоликул и че така не мога да забременея.Пак гори тази раничка.На цитонамазката-хпв2.пих противозачатъчни.Фоликула се спука, но после пак взе да се задържа.Пих и дуфастон.Постоянно ту се спука, ту се задържа.Ту от ляво ту от дясно.
Реших че и тази гинеколожка от Вита нещо не и е наред, а вече бяхме решили че и двамате искаме бебе,защото аз отивам да и кажа че искам бебе-тя ми изписва противозачатъчни.Диане 35.
Тогава отидох в клоника Щерев с ясното съзнание че искам бебе.Докторката каза-ще следим 3 месеца.Направихме спермогарама и проходимост на тръбите-всичко ок.Фоликула 2 месеца се пукна,обаче някакви кистички имаше от едната страна.Ние правехме опити когато тя казваше през ден около овулацията.На втория месец каза че има идеални условия за забременяване.Но не забременях.Сега е 3тия месец отидох весела, щастлива, на 9тия ден ,НО гинеколожката каза че в близките 3 месеца няма да забременея при положение че ако този месец не стане работата ще трябва да пия противозъчатъчни,защото имам остатъчни от предишни фоликули кистички които не се пукат и пречат на забременяването.Миналия месец ми каза че всичко е идеално, а този...друго Cry
...ако не се почистят, щели да ми правят лапароскопия, да остановят дали не е шоколадова киста след като не се пукат, а се задържат, ако е..пункция, ако пак се образуват..операция, инвитро..а имало и някаква структура която се образувала, на ендометриоза приличала.
Има ли смисъл да пробваме този месец, с тия кисти явно няма да стане..и при положение че толкова време ту се пукат, ту пак се появяват(вече година),незнам изобщо дали ще стане някой ден. Cry
Виж целия пост
# 1
edno_momiche при коя лекарка от Вита си ходила?
Не е ли рано след 3 месеца опити (ако съм разбрала правилно) да се притесняваш. Не се рови толкова в проблеми просто остави нещата от самосебе си да станат, например до края на годината и ако тогава не се получи отиди в клиниката.

Малко инфо:

Кистите биват: фоликуларни, кисти на жълтото тяло и тека - лутеинови кисти.

Фолукуларните кисти представляват уголемени яйчникови фоликули, поради повишено количество на течност в тях. Счита се, че те се дължат на повишетоно отделяне на хормона на хипофизата, стимулиращ фоликулите. Понякога кистите се разпукват и тогава се появява болка, гадене, метеоризъм. По-често обаче кистите претърпяват обратно развитие. След пукване на зрелия фоликул по време на овулацията, когато се отделя яйцеклетката, от останалата фоликулна тъкан се образува т.н. жълто тяло, което произвежда хормона прогестерон, подпомагащ имплантирането на оплодената яйцеклетка в маточната лигавица.

Кистите на жълтото тяло не достигат по-големи размери и протичат безсимптомно, освен ако се разпукат. Предполага се, че те се дължат на повишено отделяне на лутеинизиращ хормон от хипофизната жлеза. Най-често тези кисти претърпяват спонтанно обратно развитие.

Тека-лутеиновите кисти се образуват под влияние на повишено отделяне на хормони или при лечение с високи дози от тях. Кистите достигат по-големи размеридо 20 см в диаметър и обикновено са двустранни. При отстраняване на хормоналната причина те претърпяват обратно развитие.

Виж целия пост
# 2
edno_momiche, смятам, че е твърде рано, за да си задаваш този въпрос. Ще споделя личния си опит - когато решихме  да имаме бебе и започнахме да не се пазим, няколко месеца нямаше никакъв резултат. Не помня точно колко време беше, но определено беше повече от 3 месеца и после изведнъж се получи. Когато си говорехме даже мъж ми, който тогава още не ми беше мъж, той даже каза, че вече си е мислел, че има някакъв проблем, но не беше споделял нищо конкретно с мен. Така се получи първия път. Когато  минаха години и решихме да правим второ бебе - нещата бяха същите. Не съм ходила и търсила лекарско мнение, просто в един момент нещата се случват. Подкрепям казаното и от Кylie, а също така имай предвид, че на зачеването влияят много фактори, един от които е стреса.
Така че, препоръчвам ти спокойствие, наслаждавайте се на взаимните ласки и любовта, а ако нещата след време не се получат - тогава лекарското мнение ще е определящото.
Пожелавам ти много скоро да имаш добра новина и да се радваш на живото и цялото възможно земно щастие  Hug
Виж целия пост
# 3
явно става въпрос за първите, но докторката каза че трябва лапароскопия (ако не се спукат от противозачатъчните РЕГУЛОН),за да се види какво е съдържимото, можело да са шоколадови кисти, остатъчни от спукали се фоликули.
В вита бях при Григорова, а при щерев при д-р Юнакова.
"Не е ли рано след 3 месеца опити (ако съм разбрала правилно) да се притесняваш. Не се рови толкова в проблеми просто остави нещата от самосебе си да станат, например до края на годината и ако тогава не се получи отиди в клиниката." , но д-рката ми казва че няма как да стане, как да оставя нещата.Според мен е безмислено да си губя цяла година в чакане нещо, което няма как да стане.
Виж целия пост
# 4
Аз не бих пила противозачатъчни, според мен ползата от тях за лечение на кистички е спорна. Особено ако има съмнения за ендометриални кисти. Според мен най-добре 3 месеца да си пробвате естествено (със следене на фоликули) вместо да се "лекуваш" с противозачатъчни. Запиши си от сега час при друг лекар, от друга клиника по стерилитет (аз не бих се доверила на лекар, който с радост ме уверява, че "няма да стане"  Twisted Evil). Верно е, че от скоро опитвате за бебе, но при теб е установена склонност да образуваш кисти, така че няма смисъл да губите време в излишно чакане. Но няма смисъл да се отчайваш дали изобщо ще стане. Като попаднеш на правилния лекар, който да те лекува по подходящ начин, бебето ще стане!  Peace

Едно момиче, ти казваш, че сте правили спермограма и цветна снимка. А хормони?

Кайли, изброените кисти далеч не са единствените видове. Ендометриалните са едни от най-разпространените.
Виж целия пост
# 5
Има и ендометриозни кисти,които никак не са безобидни и правят големи бели.Ендометриозата е сериозно заболяване.По принцип не се вижда на ехограф,само може да се предполага проблем в тази посока.Ендометриоза се доказва само чрез хистологичен анализ на взета тъкан,а това се прави при диагнстично лапаро и ако се наложи то може да стане оперативно,за да се отстранят проблемите.Когато пораженията са много големи и лапарото не може да помогне се прави коремна операция.За сега обаче ти е рано да мислиш за инвитро.Аз пък съм на мнение,че щом се следиш от година и през цялото време имаш кисти,наистина е добре че се консултираш със специалисти и не изчакваш.Ако решиш да проведеш лечение с противозачатъчни няма начин да забременееш в този период и вероятно това е имала впредвид лекарката,но го е казала доста объркващо.Идеята е че противозачатъчните ще подтискат овулацията и от там се очаква съществуващите вече кисти да изчезнат и в същото време няма да се получат нови.Обаче на мен противозачатъчните изобщо не ми действаха,затова ако се стигне до такова лечение иди на преглед за да се види как реагира твоя организъм.
А иначе принципно 3 месеца наистина са малко време за да се притеснява една двойка,че не се получава бременност.Разбира се,че ще пробвате и този месец.Зареди се с тестове за овулация,задели си термометър за мерене на БТ сутрини действайте.И дано следващата ти среща с лекарката е за установяване на бременност.Успех!
Виж целия пост
# 6
Гризката  подкрепям те напълно за казаното от теб Simple Smile само за тях ми попадна инфо Wink
Иначе и аз съм с особено мение против пиенето на противозачатъчни с цел лекуване на кисти  Crossing Arms
edno_momiche правила ли си изследване на хормони?
Виж целия пост
# 7
ами ние пробвахме 3 месеца (всъщност сега ще е третия), и понеже не става, затова изписват противозачатъчни.Д-рката каза"пробвайте, но шанса да стане е мноого малък"
Виж целия пост
# 8
не хормони не съм, защото никой не ми е казал, това не трябва ли лекарите да го кажат ако се налага при положение че съм ходила 100 пъти, сама няма как да се сетя Sad
Виж целия пост
# 9
Д-рката каза"пробвайте, но шанса да стане е мноого малък"  #Shocked и не ти е назначила хормони  #Shocked  Аз такава лекарка веднага бих я сменила smile3515  лично мое мнение. Наистина 2 месеца опити нищо не са!
Виж целия пост
# 10
обиколила съм хиляда гинеколози, все в най добрите частни клинки, вече незнам колко пъти си сменям лекаря.Реших да се доверя на клиника Щерев и да следвам това което ми казват, все пак нали са клиника по оплождане и стерилитет, очаквам да са професионалисти.
Виж целия пост
# 11
3 месеца сериозни опити за забременяване, преди това несериозни.Някъде от началото на годината са пробите.
Виж целия пост
# 12
edno_momiche  извинявай ако съм рязка в това което ще напиша, но от това което ти пишеш аз немога да разбера каква е твоята диагноза  newsm78 и въз основа на какви изследвания е поставена. Ако имаш някакъв проблем с тези кисти то той би могъл да "лъсне" при едно хормонално изследване. Ако са ендометриозни то те с ехограф немогат да се докажат, може само да се предположи. Пиенето на противозачатъчни немисля че е добра идея. Аз също като теб смених 5 гениколога за една раничка, НО не бих търпяла някой да ми казаже " шанса да стане е мноого малък"! Хората в такава клиника според мен трябва да вдъхват надежда а не да ти я сриват по този начин. Пак се извинявам ако съм рязка! Не се отчайвай така !
Не те питах имаш ли проблеми с цикъла редовен ли ти е? Седиш ли овулацията с тестове напромер?
Виж целия пост
# 13
edno_momiche  извинявай ако съм рязка в това което ще напиша, но от това което ти пишеш аз немога да разбера каква е твоята диагноза  newsm78 и въз основа на какви изследвания е поставена. Ако имаш някакъв проблем с тези кисти то той би могъл да "лъсне" при едно хормонално изследване. Ако са ендометриозни то те с ехограф немогат да се докажат, може само да се предположи. Пиенето на противозачатъчни немисля че е добра идея. Аз също като теб смених 5 гениколога за една раничка, НО не бих търпяла някой да ми казаже " шанса да стане е мноого малък"! Хората в такава клиника според мен трябва да вдъхват надежда а не да ти я сриват по този начин. Пак се извинявам ако съм рязка! Не се отчайвай така !
Не те питах имаш ли проблеми с цикъла редовен ли ти е? Седиш ли овулацията с тестове напромер?

лошото е че не са ми казали точна диагноза, а  че само се предполага.Гледана съм само на ехограф за тези кисти.Споменава за Синдром на непукащия се фоликул(който бил много рядък), няма нещо конкретно.А шанса да стане е мноого малък-става въпрос за този месец, а не като цяло.Това което не мога да схвана е как миналия месец имах идеални условия, и бях толкова щастлива, а този вече едва ли не нищо няма да стане заради малките остатъчни кистички.И като ми каза пии противозачатъчни, ми се смръзна усмивката.Не съм очаквала че може по този начин да реагирам, но всичко е по-силно от мен.Загнезди ми се една буца в гърлото.Нямах търпение да стигна го компютъра за да го споделя с Вас, за да не се пръсна Sad дори приятеля ми още незнае.Цикъла ми е редовен, само миналия месец дойде на 30тия ден.А с тестове не съм следила защото ходех на 9тия ден и д-рката ми казваше, след 12тия ден, почвайте опитите през ден.Т.е тя казваше кога и затова не съм правила тестове, но сега отидох и си купих този месец ще действам сама.Днес ми е 9тия ден, ще почна от 11тия ден с тестовете за ОВУ.
Виж целия пост
# 14
edno_momiche  мила само без паника  Hug от мен един съвет вземи си тестовете за ову, пий си ФК и това лято се отдай на опити, като не се вманиачаваш. Ако не искаш да чакаш 1 година тогава есента започни изследвания, но без да ти е поставена точна диагноза не предприемай лечение - може да се окаже грешно!
Аз също съм на 28 и имам сраствания от операция, малко повечко мъжки хормони, горена раничка и + това още не съм почнала с опитите! Дай го малко по спокойно и ще видиш че ще се получи  Peace

P.S. Ако нещо те интересува търси в нета или формума не разчитай много лекарите да ти обяснят Wink
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия