Синьо покрай устните-Помогнете

  • 8 863
  • 18
Здравейте мамчета! Много съм притеснена.  SadОт 2 седмици покрай устничките на малкото ни слънцице започна от време на време да се появява синичко. Казаха ми , че нямам основания да се притеснявам. Ако някоя от вас се е сблъсквала с подобно нещо , моля пишете ми!Благодаря
Виж целия пост
# 1
Съжалявам,но съвет не мога да ти дам,защото не съм се сблъсквала с такъв проблем,но искрено се надявам всичко да е наред!Не се притеснявай!
Виж целия пост
# 2
А педиатърът какво каза за това? Не ти ли обясни от какво може да се получи?
Виж целия пост
# 3
Съветвам те да отидеш на лекар с бебчето. Не искам да те плаша, но може би е свързано със сърцето или дробовете...
Виж целия пост
# 4
Стискам палци всичко да е ОК Praynig Praynig Praynig
Виж целия пост
# 5
Посиняването на устните и около тях се нарича цианоза и знам, че е от сърцето. Без да искам да те плаша, но ако педиатърката ти се отнася несериозно, потърси друго мнение.
Виж целия пост
# 6
Посиняването на устните и около тях се нарича цианоза и знам, че е от сърцето. Без да искам да те плаша, но ако педиатърката ти се отнася несериозно, потърси друго мнение.

Задължително отидете на кардиолог,за да видят сърцето и да измерят сатурацията (насищането на кръвта с кислород).
"Посиняването" около устните може да се дължи не само на някакъв здравословен проблем-при някои дечица кожата е много светла и тъничка и веничките просто прозират.
Дано да е второто.
И пиши после какво е станало.
Виж целия пост
# 7
И моя съвет е да се консултираш с детски кардиолог. На моята дъщеря и посиняваха краката от новородена до към 4-5 м. когато беше в изправено положение. Ставаха сини като патладжан. Кардиолога тогава ни каза да следим устничките и ноктите. Слава богу, на нас ни се размина...
Дано не е нищо сериозно!  Hug
Виж целия пост
# 8
здравейте.и на моя син започнаха за синее покрай устните.точно отгоре ,като мустаци.много личи след сън.вие ме много уплашихте с това предположение за проблеми със сърце!!!
Виж целия пост
# 9
Утре сутрин ще ходим да ни правят изследвания. Дано всичко е наред. Много съм притеснена!
Виж целия пост
# 10
И на моя син в началото му синееше около устата но като го гледаха му казаха че няма нищо.А сега като се сетя само го преслушаха със слушалките no,но вече няма нищо просто има по-изразени венички там и кожата му е по-бяла,но вече не си личат.
Виж целия пост
# 11
Posetete detski kardiolog nezabawno!
Виж целия пост
# 12
Здравейте всички!Ходихме на кардиолог. Всичко е наред. Казаха ни , че имаме цианоза...т.е. повишен сукателен рефлекс. Ходихме в Клиника детско здраве и там ни гледаха на някакъв апарат, прави се и кардиограма и всичко е наред.Тази синина около устинте щяла да отшуми с времето. Сега съм спокойна! Simple Smile
Виж целия пост
# 13
Здравейте всички!Ходихме на кардиолог. Всичко е наред. Казаха ни , че имаме цианоза...т.е. повишен сукателен рефлекс. Ходихме в Клиника детско здраве и там ни гледаха на някакъв апарат, прави се и кардиограма и всичко е наред.Тази синина около устинте щяла да отшуми с времето. Сега съм спокойна! Simple Smile
радвам се,че всичко е наред.Когато аз забелязах такова нещо  на моя син,моментално го заведох на специалист.А на твоя правиха ли му ехография на сърцето,защото само ЕКГ не е достатъчно
Виж целия пост
# 14
Радвам се,че сте отишли на преглед,но цианоза не означава - повишен сукателен рефлекс.
Цианозата е синкаво оцветяване на кожата и видимите лигавици с различен оттенък.Вече причините са много и това би могъл да каже лекар специалист
Различават се: централна цианоза (възниква при понижено кислородно насищане на артериалната кръв,) и периферна цианоза (обуславя се от забавяне на кръвния ток, при което се увеличава извличането на кислород от тъканите и от недостатъчното оросяване на тъканите)
Причината освен сърцето,може и да е в бял дроб .Вижте още няколко мнения.Дано всичко е ок.Стискам ви палци  Praynig
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия