бременност и апетит

  • 11 323
  • 38
По принцип се повишава апетита по време на бременноста, а с това и килограмите ви се качват. Променихте ли си начина на хранене след като разбрахте че сте бременни. Аз например не закусвам-изпивам един айрян , а обядвам също леко? Трябва ли да започна да се храня на малки  порции , но редовно?
Виж целия пост
# 1
Аз лично не съм променяла драстично начина на хранене, освен, че започнах да закусвам по-стабилно, защото иначе ми ставаше зле. Наблегнах на повече зеленчуци и плодове.
Виж целия пост
# 2
Яж толкова от колкото имаш нужда. Не пази диети, но и не се тъпчи!  Peace
Виж целия пост
# 3
Да, промених го - започнах да ям повече плодове. първите три месеца почти нищо не можех да ям. по принцип не закусвам, но откакто забременях ми става лошо, ако сутрин не ям. обядите ми хич не са полезни, но гледам да наваксвам вечер в къщи.
като цяло - ям по-малки порции, но много по-на често.
Виж целия пост
# 4
Закуската е важна част от деня. Аз и преди и сега си закусвам. А иначе....честно казано не ми се е увеличил апетита, нито съм си променила начина на хранене. Даже съм толкова злоядо, че никога не знам какво да ям.  ooooh!
Виж целия пост
# 5
...... Трябва ли да започна да се храня на малки  порции, но редовно?
Това ще се наложи да го правиш през последните три месеца от бременността, когато матката ти ще е пораснала толкова много и така ще е свила корема ти, че ако хапваш по много няма да се чувстваш никак добре.
Иначе отсега можеш да наблегнеш на по-здравословното хранене - плодове, зеленчуци, мляко и сирене и т.н.
Виж целия пост
# 6
Промени се, по- често ми се ядеше и си хапвах всичко, колкото ми душа иска .. не съм се ограничавала нито със сладко, нито със солено, пък качих само 10 кг.. всичко си е до организъм  Peace
Виж целия пост
# 7
Аз лично не съм променяла драстично начина на хранене, освен, че започнах да закусвам по-стабилно, защото иначе ми ставаше зле. Наблегнах на повече зеленчуци и плодове.
Peace
Виж целия пост
# 8
Аз също не съм променила начина си на хранене единствено спрях да пия газирани неща и гледам да не ям много тестени и съм качила до момента 22 кг. #Cussing out
Всичко е до структура и се надявам че някой ден ще си възтановя старите килограми.
Виж целия пост
# 9
Ако си бременна хубаво е да закусваш!
Аз май само това промених, преди не съм закусвала, а сега ако не яма и ми става лошо.
Друга разлика за сега няма, гледам да хапвам повече плодове и зеленчуци. Това е  Peace
Виж целия пост
# 10
 Аз повръщах много до края на 5 месец и не хапвах много,падах си по киселите храни,от сладкото ми се гадеше.
Виж целия пост
# 11
Така и не сколосвам да се храня здравословно. Правя мн. лошо - като усетя, че огладнявам ме мързи да хапна нещо малко и действам в момента, когато вече съм освирепяла. Не го прави! Хората казват, че след 5-6 м. е хубаво да се ограничат сладките неща (мисля заради риск от някаква форма на диабет), аз баш тогава проядох сладко. И как да не хапвам след 8-вечерта, например, ами невъзможно! newsm55
Виж целия пост
# 12
Продължих да се храня както преди, само добавих 2-3 ябълки в менюто си и намалих кафето. Алкохол - никакъв! Само от време на време по чаша бяло вино.
Иначе нямах повишен апетит, даже беше намален. Нищо специално не ми се е прияждало. По принцип не обичам сладко и не съм имала проблем с въздържането от сладкарски изкушения.
Виж целия пост
# 13
А можете ли да ми кажете кога и в кой месец по точно се появява зверския апетит,който ни разваля фигурите? Аз първите 2 месеца изпитвах огромен апетит и желания за най-различни и странни храни,сега като,че ли малко се поуспокоих.Все пак ме е страх да не ми се завърне зверския апетит!
Виж целия пост
# 14
На мен нищо не ми се промени. Харесвам същите храни, както преди, избягвам каквото и преди не обичах.
Сутрин закусвам само ябълки или киви и до ден днешен е така. От малка закусвам с ябълки, просто това ми се яде сутрин. Даже в детството гледах да го правя скришом, защото баба ми искаше да ме тъпче с тестени и пържени неща за закуска.
Нито веднъж не съм повърнала и не ми се е гадило от началото на бременността.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия