Давате ли антибиотик при бронхиален спазъм?

  • 2 037
  • 14
Та това ми е въпроса.Малкия /3 год./ кашля от понеделник.Снощи го заведох при личната да го чуе-няма температура,жизнен е.Тя каза,че имаме спазъм,изписа ни KLACID,FENISTIL и VENTOLIN и ни прати на педиатър за инхалация.Педиатърката го прегледа и каза,че за сега не е сериозно положението и можем да изчакаме до утре,пак да го чуе.Направихме инхалацията,снощи спа по-спокойно,сутринта кашлицата е влажна и не така мъчителна.Та въпроса ми е да купя ли антибиотик или не?
Виж целия пост
# 1
Не.
Виж целия пост
# 2
Peace
Виж целия пост
# 3
инхалациите помагат много и щом му слушат гърдите всеки ден може да послушаш педиатърката.минавало ни е без АБ,но трябва внимателно наблюдение
Виж целия пост
# 4
Няма нужда от антибиотик при бронхиален спазъм. Синът ми е изкарал доста.
Ако детето е започнало да овлажнява кашлицата, значи спазъма е към края си.
Виж целия пост
# 5
Аз съм на същото мнение,че може да се оправи без антибиотик.Нали ги следят често.Синът ми е астматик и много често сме със спазми.До сега никога не е взимал антибиотик.Успех Hug
Виж целия пост
# 6
Моето дете кашля така на алергична основа и никога не съм й давала антибиотик само за кашлица и хрема.Изписват й Вентолин и нещо противоалергично.
  Според мен е много важно детето да бъде наблюдавано от добър педиатър- пулмолог.
Виж целия пост
# 7
Снощи бяхме на преглед,педиатърката каза,че сме по-добре,гърдите му вече не свирели.Обаче продължава една влажна кашлица,дано се оправим.
Виж целия пост
# 8
Ами според зависи. Ники три пъти е правил спазъм, два от тях минаха без Аб, но третия път се наложи. Във вашия случай ми се струва, че няма нужда. Влажната кашлица ще продължи още няколко дни, докато се изчисти секрета. Давай му нещо отхрачващо.
Виж целия пост
# 9


Peace, същото - от опит.
Виж целия пост
# 10
ако има бактериална инфекция ... ок, ако само си иzписват антибиотик, не.
Виж целия пост
# 11
Вентолинът се дава именно заради бронхиалния спазъм - разширява бронхите и облекчава положението. Антибиотик - ако има и други проблеми.
Виж целия пост
# 12
Не.
А защо не пие нещо за отхрачване? newsm78
Виж целия пост
# 13
Противоалергично е само FENISTIL.За отхрачване пием HUMEX.
Виж целия пост
# 14
Ами според зависи. Ники три пъти е правил спазъм, два от тях минаха без Аб, но третия път се наложи. Във вашия случай ми се струва, че няма нужда. Влажната кашлица ще продължи още няколко дни, докато се изчисти секрета. Давай му нещо отхрачващо.
Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия