Алергия към лепенки за рани

  • 7 118
  • 8
Аз май няма да получа отговор от доктора на форума,ами да попитам тук.Имам такава алергия.Разбрах за това като ми слагат лепенка след вземане на кръв от вената и като слагах лепенка на мехур ,получен от нова обувка.Не ми е правено изследване.Въпросът ми е от какво се произвеждат лепенките и в какво друго има такъв материал,за да се предпазвам?
Виж целия пост
# 1
Аз също имам алергия към лепенки и лейкопласт. Затова винаги си купувам хипоалергични лепенки, създадени специално с тази цел, защото много хора я имат тази алергия.
Виж целия пост
# 2
Латекс  Thinking?
http://familydoctor.org/online/famdocen/home/common/allergies/basics/254.html
Виж целия пост
# 3
Има специални хипоалергични  лепенки, дори на раничка на бебето си слагах, така че може да ползваш такива
Виж целия пост
# 4
ползвайте специални лепенки, да речем Хипафикс, той е текстилен, много удобен и е хипоалергенен..може да си купиш вместо цяла ролка\че е скъп\няколко метра Mr. Green..ох, това с метража звучи смешно, но така се продава...
лейкопласта е гола вода Crazyгнус
Виж целия пост
# 5
Онзи ден разбрах,че и моето дете има алергия към левкопласт.Цялата и ръчичка беше в мехури,койтжо все още не минават и ужасно я сърбят.Незнам с какво да ги мажа вече.
Виж целия пост
# 6
Това е доста често срещан проблем,явно в самия левкопласт има нещо.Аз също съм срещала доста хора с такава алергия.
Виж целия пост
# 7
хубаво е ако недай Боже се наложи да ви се постави лепенка на рана, абокат и пр. да предупреждавате персонала и да изискате да не се ползва лейкопласт.често болниците не разполагат с друго освен него...та в такъв случай по-добре е да си купите или лепенка на 3М, която е като втора кожа, не дразни, не се замърсява, не пропуска вода\има и такива за пъпче за бебе, за рани - в различна големина\, или както казах ХИпафикс.
Виж целия пост
# 8
Благодаря ви за напътствията.Кажете ми в определени аптеки ли продават тези лепенки за рани на метър,защото попитах на няколко аптеки и ми казват ,че никога не са имали такива,а тези,с които разполагат,водят се и те хипоалергични съм ги изпробвала,но не съм доволна,а пък искам да си набавя от тези на метър,че знае ли човек кога ще му притрябва.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия