Нещо като алергия от козметика?

  • 495
  • 3
Здравейте,
Отдавна имам този проблем, който ще споделя тук с Вас и се надявам някои да ми помогне със съвет.
Та става дума за следното: Кожата ми е смесена към мазна. Купувала съм си какви ли не кремове (Виши, Талодерма, Юсерин и др.) Фон Дю тен – пак различни марки (за моят тип кожа) и какво се получава в последствие. Използвам козметиката известно време – седмица , две (най – много) и започва нещо, като алергична реакция – парене в очите, а в някои случаи и много ситни пъпчици по лицето. Същото се получава със спиралите, сенките , руж и червило. Вече се притеснявам какво ще купя. Последните 2 спирали на Манхатан и Мейбалайн за чувствителни очи – никакъв ефект.
Та молбата ми е ако може някой да помогне със съвет.  bouquet

Предварително Благодаря на всички...........................

Виж целия пост
# 1
Аз съм същата. Само, че ставам на червени петна, които ме смъдят и лицето ми се подува. Последното, от което съм доволна е крем на Avene с фактор 20 (са нормална към мазна кожа, въпреки че моята е нормална). За декоративната козметика - ползвам фон дю тен на Ревлон, черен молив и червило. Със спиралите и аз не мога да случа - дразнят ми очите и затова вече не използвам.
Виж целия пост
# 2
Благодаря ти за отговора!
Ще опитам крема на Avene и козметиката на ревлон, дано и при мен няма проблем.

Хубав ден
Виж целия пост
# 3
Според мен е най-добре да се консултираш с добър дерматолог. Ако имаш проблем с кожата най-добре е да се разреши преди да експериментираш с козметиката  Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия