Какво да избера?

  • 779
  • 13
Мария е почти на 6 месеца ,само на кърма.На последната консултация(25.04)тежеше 7.800кг. което е супер много според педиатърката!Говорихме си за захранването и аз и казах че ще захраня след навършени 6 мес. с оризова каша(Nestle).Тя обаче ме разубеди ,защото бебето ми щяло да стане още по-дебело.По-добре било да започна с плодово-зеленчуково пюре!Дайте ми съвет какво да избера.
Виж целия пост
# 1
На 6 месеца Алекс беше 8,700кг и 73см и не мисля,че беше дебел, никак даже.Захраних го с оризова  безмлечна на Блевит, и не е станал по-дебел, на следващия преглед даже беше качил само 150г.,сега вече слагаме по 400г отгоре.Не мисля, че захранване с оризова каша влияе по този начин, още повече, че след това, примерно седмица или 10 дни, се продължава с друго
Забравих да допълня  ние бяхме само на кърма, докато захранихме, добавки и сега не давам
Виж целия пост
# 2
Захранвай с каквото ти прецениш. На моят син му давам каши уж да качи някой грам, но не ни се получава, т.е не смятам,че от кашите ще наедрее много  Simple Smile
Виж целия пост
# 3
Дебелее се от кашите с мляко и много захар, а и ако са пшенични с банани например  Grinning

Безмлечна оризова каша едва ли ще качи много. А и е просто за запознаване с ориза.

Предлагам ти и две други теми за инфо:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=149543
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=167985

Успех!
Виж целия пост
# 4
Не е ясно колко ще й хареса твърдата храна, така че по-добре не се заричай, ами пробвай какво тя ще предпочете.  Peace
Виж целия пост
# 5
Мацката е в идеална среда - тъкмо гледам една таблица и там момичетата на 6м трябва да са между 6,900кг  и 8,700кг. Захранвай си я както ти прецениш, че е добре.
Синът ми на 6м беше 11,600кг и наистина си беше много затова захраних много бавно от 8м с зеленчуково пюре.
Виж целия пост
# 6
Синът ми на 6м беше 11,600кг и наистина си беше много затова захраних много бавно от 8м с зеленчуково пюре.

ra4e, ама вие сте били рекордьори Laughing
Виж целия пост
# 7
Можеш да захраниш с картофче (домашно) или с ориз (по-добре домашен, в купешките каши се съдържат доста .... ъъъъъъъ...различни от ориза неща  Wink). Това, че малката е пухкавелка не е основание да избягваш оризовата каша - няма да я захранваш с по 100-200 грама, нали? От лъжичка, 2, 3 няма да трупне излишно килце.  Peace
Виж целия пост
# 8
Да ще започна с 1 лъжичка на обяд.
Мацката е в идеална среда - тъкмо гледам една таблица и там момичетата на 6м трябва да са между 6,900кг  и 8,700кг. Захранвай си я както ти прецениш, че е добре.
Синът ми на 6м беше 11,600кг и наистина си беше много затова захраних много бавно от 8м с зеленчуково пюре.

ra4e,успокои ме,не не е дебело бебето!Аз не ,че се трогнах от изказването на педиатърката,но ми стана криво,пък и нали всяка майка иска да избере най-доброто за детето си та затова се допитах до вас!И така ще захраня с лъжицка оризова каша,щом няма да се отрази на линията на Мария Joy
Виж целия пост
# 9
От 2-3 лъжички оризова каша няма да надебелее  Grinning
Спокойно си я захранвай както си решила. Моята мома беше с подобни мерки и с оризова каша я захраних. Нито надебеля, нищо  Laughing Даже окльощавя след 18 месеца и сега е тънка и дълга, въпреки многото изядена каша.
Виж целия пост
# 10
С поред мен захрани с пюре Peace
Виж целия пост
# 11
И аз се бях ентусиазирала да захранвам с оризова безмлечна каша, като най-подходяща, но моята бузанка въобще не я одобри. Затова захраних с ябълково пюре - хареса го на мига Simple Smile Не мисля, че е фатално да започнеш с пюре, щом искаш да избегнеш повече качване на килограми.
Виж целия пост
# 12
Даването на 1-2 лъжички безмлечна оризова каша е за въвеждане на първата твърда храна - ориз, в случая.

Не се търси изяждане на цяла порция, нито заместване на кърмене, а просто на представяне на храните една по-една.

Безмлечната оризова каша не е сладка и е блудкава, затова бебовците може да й се понамръщят, защото кърмата е сладникава.

Даването по 1-2-3 лъжички няколко дни е въпрос просто да проверите как приема тази твърда храна. Кашата може да се смеси с кърма, за да има познат вкус, но обикновено я дават чиста и после си докърмват.

Ябълковото пюре е добра стъпка за например 2-ра храна. Повечето ябълкови пюрета имат и оризов грис вътре.

Ако дадете ябълково пюре за като първа твърда храна - всъщност захранвате с две нови храни - ябълка и ориз.

Едно здраво дългокърмено бебе без проблеми ще приеме новата храна, стига да е давана по малко с леко увеличаване всеки ден до достигане на порция за съответната възраст и охота на ядене на сътветното дете.
Виж целия пост
# 13
Благодаря ви момичета,за съветите  bouquetМного си я хареса оризовата каша feedingДнес менюто беше картофче+кърма=пюре.Продължаваме напред с по 1,2 лъжички от нови бебешки вкусотий.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия