естесвен трислоен паркет

  • 8 643
  • 12
Здравейте, споделете какви са впечатленията Ви от естесвения трислоен паркет?
 Спряла съм се на Haro - около 40 лева на кв.?
Виж целия пост
# 1
Здравей! И аз мислех да пускам такава тема.
В магазина ми казаха, че такъв паркет е най-добрия избор.  Rolling Eyes Ето тук има повече информация:
http://parketmilanov.com/mnogosloen_info.php
Учудва ме цената, която даваш. Тези, които гледах, бяха в пъти по-високи  newsm78
Къде е този магазин?
Виж целия пост
# 2
Да, и аз се учудвам от цената. Досега трислоен паркет, какъвто и да е , под 65 лева не съм виждала Rolling Eyes
Виж целия пост
# 3
Ние миналата година слагахме такъв паркет. Цената му беше около 30-35 лв, защото самите дъски бяха по-къси. Аз съм много доволна от този паркет. Реди се като ламината и е фабрично лакиран. За поставяне ни взеха по 10 лв/кв.м. Купихме го от Канор на Плиска. Единствения недостатък беше, че в пакетите се оказа, че паркета е "по-шарен" от този, които беше като мостра.
Имай  предвид, че замазката трябва да суха и  добре нивелирана. При нас се наложи да правим допълнителна замазка. После чакахме да съхне и нещата се проточиха доста.
Виж целия пост
# 4
А дали се издрасква лесно и как го поддържаш? И как мислиш подходящо ли ще е за кухня и хол на едно място - в кухнята няма да има пералня!
Виж целия пост
# 5
А дали се издрасква лесно и как го поддържаш? И как мислиш подходящо ли ще е за кухня и хол на едно място - в кухнята няма да има пералня!
За издраскването не мога да ти кажа, защото помещението още не го ползваме. Поддържа се лесно - не сме приключили с ремонта и има доста прах, но само с едно забърсване и съм готова. От фирмата ми продадоха един препарат за полиране, който се ползва един път в годината. За ползване в кухня не мога да ти кажа дали е добре, но аз лично предпочитам плочки. Според мен зависи какво харесвате и как се ползва кухнята.
Ето така изглежда самия паркет: http://www.snimka.bg/album.php?album_id=132191
Виж целия пост
# 6
Lizi, много е красив паркета! Колко милиметра е дебелината му?
Виж целия пост
# 7
Lizi, много е красив паркета! Колко милиметра е дебелината му?
Дебелината на този, които ние слагахме беше 13mm, като около 1/3 е естествената дървесина (в случая дъб), а останалото мисля, че е чам. Тук е обяснено по-добре http://www.kanor.inet.bg/masiven_parket.htm, само изолацията отдолу се поставя допълнително, тя не е залепена за дъската.
Виж целия пост
# 8
Lizi, благодаря! Hug
Виж целия пост
# 9
Лизи купих си такъв паркет от Канор само че Ясен, вие как го слагахте - с лепене или само с редене??? Много хубаво се получило при теб!   bouquet
Виж целия пост
# 10
От фирмата ми казаха, че дъските се лепят една за друга, но не си спомням само по късата страна ли беше или по дългата. Обаче, като дойдоха да го редят се оказа, че самата партида има сглобки от всички страни и няма да се наложи да се лепи и ми върнаха парите за лепилото. Иначе отдолу не се лепи като естествения паркет. Това беше и една от причините да не сложа естествен, защото искаха да го лепят за пода.
РРР, успех с паркета и поставянето и да ни покажеш после как е станало!
Виж целия пост
# 11
Естествения паркет е най-хубавото нещо, но за съжаление ние не можем да си го позволим.....  Sad
Виж целия пост
# 12
Ние също купихме такъв паркет от Канор и както при Lizi се оказа по-шарен от мострата, но в края на краищата не стои лошо. Все още не живеем там и не мога да споделя как е поддръжката.. Хубавото му е, че се спестява прахоляка от цикленето и миризмите от лакирането. При съседите слагаха естествен паркет и той малко се поду, нашия нямаше такива проблеми, но знам ли.. може би пък при нас е било по-сухо  Rolling Eyes ние го сложихме около месец по-късно.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия