Изсмуква ме до капка и пак иска...

  • 361
  • 1
Имам си ново 20 Confused
Започна да ме изцежда до капка  в късните следобедни часове, а и вечер не знам дали и сига кърмата.
През нощта си яде добре, а от както пак започнах чайовете си чувстам гърдите пълни. Проблема започва при храненето след 7 сутринта. Повръща и иска пак, и пак.... До обяд горе долу регенерирам, но следобед започвам да не смогвам с млекопроизводството.
Знам, че е добре да се поспи, но в това време ми е невъзможно. А и вечер мога д а кажа, че се наспивам добре.
Какво да правя в такава ситуация. Според мен не гладува, защото след папото в 21 часа си спи до 3. Давам празни цици да дъвче вече, пък може и да пускат по нещо
Виж целия пост
# 1
Здравей,

гърдите след началното следродилно хормонално подуване  Grinning започват да спадат, но произвеждат мляко, когато бебето суче.

Доста майки споделят, че гърдите им стават меки като мекици  Mr. Green, но мляко има предостатъчно.

Следобед и вечер са по принцип най-ниските пролактинови нива, затова е възможно бебето да иска по-често сукане или няколко сукания накуп. Можеш да си полягваш и да кърмиш легнала, хем бебето ще си суче, хем ти ще си почиваш.

Като гледам лентичката вече е възможно да имате колики. При тях е възможно бебето да бърка коликите с глад, да яде по-лакомо и повече и да поема повече въздух, който допълнително усложнява коликите.

Затова е добре, хубаво да оригваш бебето и по-начесто, както по време на кърмене, така и след, така и между кърменията, ако бебо уж заспи и след малко стане неспокоен, пробвай да оригнеш пак, може да има въздух за доизкарване. Възможно е да повръща, защото изкарва много въздух. Кърмиш от едната гърда, като я пусне, вдигаш и оригваш като леко потупваш по гръбчето, дори и да ти изглежда неспокойно бебето е важно да се оригне. После предлагаш пак досега суканата гърда, възможно е да досуче от задното по-мазно мляко, после пак оригваш. Ако не иска пак първата гърда, предложи и втората, като накрая пак оригваш.

Възможно е, след първоначалното сукане на първата гърда и оригването бебето да покаже, че се е нахранило, да изглежда спокойно, да не си лапа ръчичките и т.н. белези за "още съм гладно".

Въобще въоръжи се с търпение  Heart Eyes - доста оригване и предлагане на гърдите както и други мерки за справяне с колики, ако са това.

И така в обобщение:
- меките гърди не са празни  Grinning щом бебето суче,
- следобяд и вечер е възможно кърмения накуп,
- използвай добре легналата поза за кърмене, за да си почиваш,
- оригвай повече бебето,
- майчиният ти инстинкт ще те води да разпознаваш сигналите на своето бебче - кога съм гладно, кога искам да се оригна, кога ме боли коремчето, кога всичко накуп, кога и аз не знам какво искам и просто искам мама да ме гушне Mr. Green
- попрочети в библиотеката за коликите и какво вече се очаква на вашата възраст.

Успех!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия