раждане и контактните лещи ?

  • 2 575
  • 28
Мамите с контактни лещи как постъпихте при раждането - с лещите или с очила?
Виж целия пост
# 1
С очила разбира се.
Виж целия пост
# 2
Абе махай всичко - къде ще гледаш Wink На мен ми предстои и въобще не смятам да си слагам очилата. Особено ако е нормално - то от напъни и пот само до тях ще ми е да си ги оправям по лицето Laughing
Виж целия пост
# 3
Не бе...аз не от суета, ама съм с висок диоптър и...не  бих казала че виждам много работи...та за това питам. Иначе за оправянето на очила съм съгласна...аз за това питам за лещите дали някой е пробвал.
Виж целия пост
# 4
С 5,5 диоптъра съм. Раждах с очила (по принцип през бременността много не носих лещи, защото някъде четох, че може да дразнят повече очите...и карах най-вече с очила).

Как така "махай всичко, какво ще гледаш"???  Shocked
Разбира се, че има какво да се гледа! Най-малкото да виждаш лицата на хората, които ще те израждат няколко часа... Да не говорим пък, веднага след раждането - да видиш хубаво бебето, като ти го сложат на корема! Аааа! Моля ти се, недей така. Определено има какво да се види Wink


Родих нормално, не ми се е налагало нещо да ги оправям очилата... Не знам как си представяте раждането, но не е като по филмите драма с мяткане, крясъци и побой над околните Wink Реално напъните продължават няколко минути в самия край... Преди това нещата могат да бъдат под контрол без проблем, аз през цялото време успях да се шегувам и да се хиля с акушерката.

От практична гледна точка с очила е по-добре - ако ти влезе прашинка в окото, магарето не е най-доброто място да бръкнеш с два пръста в окото, за да промиеш лещата... Така че, очила. После за първата снимка след самото раждане, ако искаш, си ги махни...Аз останах с тях. Ето ме тук в коридора, докато ни местят от родилната зала в стаята ни. http://pg.photos.yahoo.com/ph/t_ruseva/detail?.dir=8c6d&.dnm … b.jpg&.src=ph
Виж целия пост
# 5
Аз също раждах с очилата. Т.е. без тях, защото ми ги свалиха на масата, аз бях секцио. Завряха ги някъде, после едва си ги намерих... Shocked  Но и аз си мислих аз лещите, но реших, че не е добре, защото ако се наложи секцио и ти сложат упойка, ти реално заспиваш, а както знаем с лещи не е много хубаво да се спи. Пък и нормално да родиш, доколкото знам, май всички си поспиват след това... та къде ти ще махаш лещи, промивки, дъра-бъра... хич няма да ти е до тях.
Така че - очилата. Grinning
Виж целия пост
# 6
Хе хе много сте сладки Бу.

Абе аз по принцип си спя и с лещите - следобедния сън не ги махам. Ползвам от типа "едноседмичви" лещи, които преди не махах по цяла седмица. По-скоро се чудех точно за разните прашинка и т.н. в окото...че тогава е по-сложно. Вероятно ще остане с очилата. А иначе без да виждам добре предполагам ще се изнервя доста...защото няма да знам какво става - точно за това се запитах как се постъпвав такава ситуация.
Виж целия пост
# 7
Цитат на: Tia


 Вероятно ще остане с очилата. А иначе без да виждам добре предполагам ще се изнервя доста...защото няма да знам какво става - точно за това се запитах как се постъпвав такава ситуация.


Права си. По изнервящо ще е да не виждаш добре. Аз също махнах лещите и раждах с очилата (физиологично раждане). Не съм ги усетила и не са ми пречили,макар че в ежедневието ме дразнят.
Но сега при нас друг проблем - тъй като последните месеци ходя все с очилата, бебето свикна да ме гледа с тях и сега като ги махна и да си спусна косата - реве все едно не съм му майка.

Късмет и леко раждане!
Виж целия пост
# 8
И аз си задавах по едно време същия въпрос.

Но тъй като най-вероятно ще е секцио май няма нито лещи, нито очила да ме огреят. Свикнала съм да се оправям и без лещи и без очила, ако се наложи, но друго си е да се види ясно малкото човече.
Виж целия пост
# 9
първия път бях с очила - сложиха ги някъде в краката ми, после трябваше да моля да ми ги дадат, за да си видя бебето Simple Smile . Много ме беше страх да не го объркам с някое друго бебе, пък то се оказа че хич не си приличат Grinning .
Втория път отидох с лещите и съм много доволна. Имам 4.5 диоптъра и нищичко не виждам. Даже да подремнеш за час и нещо с лещите не е фатално. Аз не ги свалям за следобедна дрямка, а моите са от най-обикновените лещи. Ако се притесняваш, вземи си от седмичните за самото раждане. С лещи е къде къде по-удобно, стига да няма някакви медицински противопоказания.

забравих да кажа - и двата пъти раждах нормално
Виж целия пост
# 10
Най- добре да се посъветваш с докторите, когато отидеш на консултация и, ако те ти кажат, че няма значение избери това, с което ще се чувстваш по комфортно. Но задължително питай щом си с висок диоптър, не разчитай само на нашите мнения. Не е шега работа това, последствията остават за винаги. Извинявай, ако съм те стреснала, но работя с хора с увредено зрение. newsm53
Виж целия пост
# 11
и аз съм с -5.5, с лещи, но напоследък нещо ми дразнят и съм почти непрекъснато с очила. И лекарката каза, че през бременността лещите може да дразнят очите повече от обикновено. Така че живот и здраве ще раждам с цаки Wink
Виж целия пост
# 12
Здравей и от мен!Първият път раждах с лещи ,а вторият с очилата.Определено ти препоръчвам лещите,защото накрая очилата така ми си бяха изпотили,че кел файда,че бях с тях-нищичко не виждах!
Желая ти успех!
Виж целия пост
# 13
Аз постъпих с очилата, просто не можех да си представя например лещата да се измести или някоя подобна тъпотия и аз да се чудя бебе ли да раждам, леща ли да оправям.
Виж целия пост
# 14
Този въпрос отдавна ме вълнува. Добре, че си се сетила да пуснеш тема, че да видим какво смятат патилите. Аз ще раждам за пръв път и мисля да е с лещи. Имам двуцифрен диоптър и ме планират за секцио. С очила не виждам добре и се опасявам, че после няма да си позная бебето, ако не го видя добре. Притесненията ми са за периода в реанимация. Дали ще ми донесат там багажа и т.н. Иначе, ако стана и се раздвижа още същия ден, нищо не ми пречи да ги сваля за през нощта. Казаха ми също, че мога да си сложа най-нужното в един несесер и да помоля да го пренесат с мен в реанимацията - телефон, шишенцето за лещи, влажни кърпички напр. Ще питам и акушерките.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия