За такова чудо не бях чувала

  • 522
  • 5
 Моята вуйна ми разказа, как когато родила братовчед ми /1975г. много тежко раждане 5кг. бебе/ , нямала кърма и го хранела с кисело мляко с лъжичка.Изобщо не е сукал . Но след месец и дошла кърма в изобилие и го кърмила една година след това.Такова нещо не бях чувала и се чудя  newsm78 като не е сукал как и е дошла кърмата и как е засукало бебето.
Виж целия пост
# 1
Баба ми също така е правила с вуйчо ми. Кърмен е дълго, но кърмата й е слязла доста по- късно след раждането.
Виж целия пост
# 2
Неведоми са пътищата на хормоните... Всичко е възможно.
Виж целия пост
# 3
Чудя се...Ако е имала остатъци от плацентата, които постепенно са се изхвърлили от организма - това да е било причината за неимането и късното идване на кърмата?... Rolling Eyes
Виж целия пост
# 4
Скоро четох някъде, че лактацията може да се възстанови и след няколко месечно прекъсване, стига детето да суче добре и да се слага на често. Вероятно и в случая е станало така
Виж целия пост
# 5
Ако си е мислела, че няма кърма и го е хранела с лъжичка, но все пак го е слагала на гърдата да суче за успокоение и приспиване, е напълно възможно да се получи описваното - когато бебето е закрепнало и е взело да суче ефективно, е предизвикало и кърмата. Случвало се е и на жени, които въобще не са раждали никога, но по стечение на обстоятелствата им се е наложило да се грижат за новородени и са ползвали гърдата основно за комфорт - има множество свидетелства за това и в медицинската литература (включително бая стари такива, от 15-16в.), и в книгите.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия