Как да се грижа за мини розичка в саксия?

  • 26 259
  • 11
Преди 3 дни си купих мини розичка в саксия.Много прилича на мъничък трендафил,защото листенцата и са малки и цветчетата също.Не намерих почти никаква информация за отглеждането и.В малка саксийка е и има нужда от пресаждане.Тепърва ще цъфти,защото е обсипана с пъпчици и едно цветче.Не знам дали като я пресадя,няма да загине.Ако някой може да ми помогне с информация за отглеждането на такова цвете,му благодаря от сърце предварително   bouquet
Виж целия пост
# 1
Аз поддържам една такава декоративна вече година.

Поливай я когато изсъхне почвата, но не в големи количества.
Постави я на слънчево место.
Когато прецъфти, трябва да я подрежеш близо до основното стебло.

По този начин ще се радваш на мини-розички дори през по-студеното време!
Виж целия пост
# 2
аз моята,зимата я бях приспала.сега се събуди и е изкарала много нови листенца  Heart Eyes
тези розички обичат слънцето и честото поливане,но да не се прекалява.моятя я поливам всяка утрин по малко.изложена е на около 2 часа сутрешни лъчи.сега започнах да я торя и се надява скоро да ме изненада
Виж целия пост
# 3
аз моята,зимата я бях приспала.сега се събуди и е изкарала много нови листенца  Heart Eyes
тези розички обичат слънцето и честото поливане,но да не се прекалява.моятя я поливам всяка утрин по малко.изложена е на около 2 часа сутрешни лъчи.сега започнах да я торя и се надява скоро да ме изненада
Моята също преспа зимата. Сега прецъфтяха вече 3 цвята, а имам още 5 клонки с пъпки, които следващата седмица ще цъфнат. Подрязах прецъфтялите. Ще и сложа пак малко тор, както направих преди почти 2 месеца, като почна да се събужда.
Моята я държа на стълбите (живея в двуетажна къща и стълбите са вътрешни) на западна стъклена стена. Огрява я следобед слънце. Добре и се отразява там. Поливам я като поизпръхне почвата.
Виж целия пост
# 4
Непременно я пресади в по-голяма саксия и я натори - няма да умре!
Имаме 2 минирозички на вилата, насадени са директно в пръстта и то веднага след като са купени, т.е. по време на цъфтеж. Гледам ги наравно с големите розови храсти. Трябва им много слънце.
Виж целия пост
# 5
А моята се скъсва да боледува-мана, въшки, акари, незнам още какво и съхне  Sad. Тамън я излекувам и пак нещо я хване  #Cussing out. Направо вече съм се отказала....
Виж целия пост
# 6
А моята се скъсва да боледува-мана, въшки, акари, незнам още какво и съхне  Sad. Тамън я излекувам и пак нещо я хване  #Cussing out. Направо вече съм се отказала....
Моята първа беше така, чак ме беше срам от свеки, че тя ми подарява китки, а те мрат тука. Сега втората(подарък от бабата)  е още жива, и аз я държа на слънце, поливките са като се сетя Embarassed
Виж целия пост
# 7
Благодаря за информацията на всички.Ще я пресадя веднага и ще следвам съветите ви.Дано и моята оживее и си остане такава хубава,защото ще си умра от яд,ако нещо сгафя.
Виж целия пост
# 8
Пресадих я вече и даже забелязвам,че пъпчиците продължават да се разтварят.Значи всичко е наред.Много благодаря отново на всички ви.
Виж целия пост
# 9
А моята се скъсва да боледува-мана, въшки, акари, незнам още какво и съхне  Sad. Тамън я излекувам и пак нещо я хване  #Cussing out. Направо вече съм се отказала....

Мммда, трябва много да се внимава, особено с акарите. Ако не се хванат навреме, може да уморят растението много бързо. Най-добре да се пръска периодично Peace
Виж целия пост
# 10
Вода и светлина! Непрекъснато.
Виж целия пост
# 11
Внимавайте само с дозировката на препарата за пръскане, защото аз така изсуших едно цвете.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия