масажи с мед

  • 11 296
  • 41
Здравейте, от известно време си правя масаж на проблемните зони с мед, понякога  слагам и утайка от кафе. Въпросът ми е към тези от вас, които са ходили на такива масажи - как точно се правят, от долу нагоре или отбратно, с въртеливи масажиращи движения ли, с пощипване ли. Питам, че да не постигна после обратен ефект, вместо да изчезне целулита, да стане още по-видим. 10х
Виж целия пост
# 1
Уф, аз малко повече от месец всеки ден се масажирах с утайка от кафе, но ефект не видях. Имам предвид целулита не е мръднал, само дето кожата става страхотна от ексфолирането.
Виж целия пост
# 2
Аз съм масажистка, масажът с мед е особено полезен, защото извлича токсините от кожата...прави се като се мъчиш да образуваш вакуум с ръцете, които са във форма на...бе сеедно похлупваш мястото намазано с мед и дърпаш рязко...масажът се прави докато меда стане бял...колкото е по-бял, толкова повече токсини има  Peace
голямо обяснение дадох...питай повече ако искаш   bouquet
Виж целия пост
# 3
 #Crazy  Бях чувала, че медът е много полезен, но jorjeta ме изуми!  Shocked Мисля да си го направя, като имам време - само на краката, защото малко трудно ще успея с цялото тяло... Има ли значение какъв е медът (освен да е истински, предполагам)?
Виж целия пост
# 4
Аз съм масажистка, масажът с мед е особено полезен, защото извлича токсините от кожата...прави се като се мъчиш да образуваш вакуум с ръцете, които са във форма на...бе сеедно похлупваш мястото намазано с мед и дърпаш рязко...масажът се прави докато меда стане бял...колкото е по-бял, толкова повече токсини има  Peace
голямо обяснение дадох...питай повече ако искаш   bouquet

 Peace

Абсолютно същото ми обясни и моята масажистка. Тя прави този масаж само на гърба, но не знам, дали навсякъде е така.
Виж целия пост
# 5
Масажът се прави точно както е обяснила jorjeta, нещо като отлепящи движения се правят с ръката. Посоката на масажиране е отдолу на горе при антицелулитните масажи (по пътя на лимфата) или поне на мен така са ми ги правили.
Виж целия пост
# 6
ами да... като със шепички  Wink
и аз съм го правила на гръб само...
медът трябва да е течен, но не прекалено...може да е леко загрят, но лекичко, за да не нарани кожата
Виж целия пост
# 7
Аз съм масажистка, масажът с мед е особено полезен, защото извлича токсините от кожата...прави се като се мъчиш да образуваш вакуум с ръцете, които са във форма на...бе сеедно похлупваш мястото намазано с мед и дърпаш рязко...масажът се прави докато меда стане бял...колкото е по-бял, толкова повече токсини има  Peace
голямо обяснение дадох...питай повече ако искаш   bouquet

нали и аз мога да се включа с въпросче : нормално ли е след масаж с мед да ми се образуват синини и да имам мускулна треска? Embarassed

правих си 1 път на бедрата и дупето и бедрата ми посиняха и получих мускулна, а не съм тренирала или да правя нещо да се натоваря...

мерси предварително  bouquet
Виж целия пост
# 8
ами най-вероятно си се насилила  Laughing в смисъл, че си прекалила със силата...единствения масаж, след който може да си насинена е антицелулитния...няма смисъл масажът с мед да го прилагаш със сила...той е отпускащ и козметичен грубо казано...силата е излишна   bouquet
дано да си разбрала какво искам да ти кажа  Laughing
Виж целия пост
# 9
абе аз толкова сила в ръцете нямам, че чак да се масажирам прекалено много.... странно. ама със сигурност правя нещо грешно, за да ми стават синини де.... Embarassed
Виж целия пост
# 10
може би просто кожата ти е предразположена към синините  Laughing
но вече знаеш, че при масаж с мед няма нужда от сила Peace
Виж целия пост
# 11
Здравейте, благодаря за отговорите и коментарите. Не съм влизала в интернет тези дни, затова толкова късно се включвам   bouquet
Виж целия пост
# 12
При медния масаж и на мен ми се получават синини, но не като тези при другия антицелулитен масаж, а по скоро ситни лилави точици. Самият масаж на мен ми прилича на пляскане, т.е ръцете допират повърхността и рязко се дърпат, а усещането е като отлепяне на кожата. Наистина ми го правят докато медът стане бял и лепкав като дъвка-това показва, че са излязли токсините. Ако се прави по-често, обаче да кажем веднъж седмично-нищо не излиза (т.е не са се събрали токсини) и не боли. Според мен, ако се прави по този начин не трябва да се слага утайка от кафе, защото тя по-скоро действа ексфолиращо, а при този вид терапия липсват кръгообразните движения
Виж целия пост
# 13
Аз пак неразбрала. Защо си мислех, че масажът с мед е антицелулитен Crazy
Виж целия пост
# 14
Inessa, антицелулитния е...лудница...там се мажеш с нещо много мазно и почваш да стискаш и разстриваш до болка Laughing Laughing...грубо казано разбира се   bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия