недоносените бебета

  • 1 012
  • 2
Здравейте! Имам два общи въпроса към вас...До кой месец добре развиващите се недоносени бебчета настигат връсниците си по тегло, физическо развитие и т. н. или това е строго индивидуално? И защо се твърди или се твърдеше, че е по-добре бебето да се роди в 7-ми месец, отколкото в 8-ми  newsm78 Интерисува ме, защото съм майка на бебенце, което се роди в осмия месец 2000 гр. и 48 см. Сега сме почти на 4 месеца и тежим 5500, 60 см....
Виж целия пост
# 1
Здравейте! Това твърдение за 7 и 8 месец е абсолютно неверно. Колкото по-късно се роди и е по-близо до термита, толкова е по-добре. Дете с това тегло и ръст настига връсниците си почти до края на първата година. Трябва да имате предвид, че цялото развитие и захранване трябва да ги броите от термина когато е трябвало да се роди. Обикновенно тези деца прохождат 1-2 м. по-късно но в срока допустим за доносените.
Виж целия пост
# 2
здравейте.моят син се роди в 8 месец 2.450 и 48 см.много притеснения имах от приказките на хората , но ето че вече е на 3 г.и половина и е жив и здрав ,даже е малко по - висок от връсниците си , така че не слушайте какво ви говорят хората и не се притеснявайте Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия