Бодежи в гърдите ? Помогнете ми

  • 1 329
  • 9
 Praynig Praynig момичета ........ имам бодежи в гърдите и не мога да си обясня на какво се дължат. родих на 4 май със секцио. от четвъртия ден се кърмим и мога да се похваля, че с всеки изминал ден е по-успешно  Heart Eyes явно кърмата вече слиза повечко. още е малко водниста, но щом бебо се храни нормално и спи по 2:30 - 03:00 часа ...... за сега е добре, но се надявам лактацията да се увеличи още.
проблема е че миналата нощ така ме сряза едната гърда преди кърмене, че чак се разтреперах цялата и все едно ме втриса. от тогава имам бодежи и в двете гърди. само по време на кърмене се чувствам по-добре
моля ви ако някой е имал подобни проблеми ..... нека сподели опит и даде съвет  Hug
благодаря ви
Виж целия пост
# 1
Привет и честито бебе! Много да те радва и да те слуша Simple Smile
Според мен това, което усещаш е идването на зрялото мляко. Мен от време на време също ме боцка, макар и не толкова силно, а от време на време усещам и едни бодежи около зърното. Все пак да кажат по-опитните кърмачки. Моят стаж е твърде скромен - малко повече от месец  Peace

Желая ти успех в кърменето.
Виж целия пост
# 2
Идва млякото и според мен. НО ако имаш притеснения, най -добре се консултирай с лекар.

Честито бебе   bouquet
Виж целия пост
# 3
Преди няколко месеца и аз пущах подобна на твоята тема, защото се бях притеснила много!Както и другите са ти казали най-вероятно усещаш слизането на млякото!
Честито бебче! smile3525
Виж целия пост
# 4
И според мен е слизане на млякото. Аз съм с тесни канали и го усещах много болезнено чак до 4 месец.
 Ако има възпаление , гърдите стават целите болезнени, много твърди и се зачервяват, след което се вдига температура. 
Успешно кърмене и да расте здраво бебчето!!! Simple Smile
Виж целия пост
# 5
Да, от слизане на млякото е. Аз и досега преди всяко кърмене имам бодежи и изтичане на малко кърма.
Виж целия пост
# 6
Поздрави и от мен, free,
И според мен усещаш слизането на млякото. Аз започнах да го усещам едва малко преди дъщеря ми да стане на 1 месец. При мен се случва и не само преди да кърмя, а когато млякото ми слезе спонтанно, няколко секунди, преди да потече - достатъчно, за да стигна до банята Simple Smile
Някой го беше сравнил с изтръпване и това е определението, което според мен най-приляга на това усещане. Мога да добавя, че понякога преди изтръпването ми се е случвало да усетя възбуда - Д-р Спок успокоява, че е нормално Simple Smile В крайна сметка сукането предизвиква контракции на матката, както вероятно знаеш, така че освен всички останали ползи на кърменето, то ще ти помогне по-скоро да възстановиш талията си.
Виж целия пост
# 7
И аз имам такива бодежи все още.Те  до кога продължават, не отминават ли с времето?
Виж целия пост
# 8
Те  до кога продължават, не отминават ли с времето?

Да. Отминават. При мен до към годината усещах (накрая вече по-рядко). Сега на 3 месеца 2 пъти да ме бодне  Laughing
Виж целия пост
# 9
Да е живо и здраво бебенцето и много да те радва! И аз имах такива бодежи. Определено е от слизането на млякото. При мен се получаваха някъде на средата между две кърмения. Но докъм четвъртия месец отшумяха. Аз вече кърмя осем месеца и усещам бодежи в двете гърди, само когато започна да кърмя и то за не повече от минута. Така че, спокойно, щом има боцкане, значи бебчо има какво да хапва Laughing
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия