местя детето си в нова ДГ

  • 468
  • 4
Предстои ми да преместя сина си в нова ДГ- налага се. Той е общително и живо дете, но все пак се притеснявам от предстоящата промяна. Имали ли сте подобен период и как го понесоха децата ви?
Виж целия пост
# 1
Непременно го запознай с госпожата на вратата още и й кажи: "Моля ви, въведете го в групата, кажете на децата, че е много добро и общително дете и ще им бъде добър приятел"... или нещо такова в твой стил. Дори остани там отстрани, докато госпожата го вкарва навътре, за да чуеш, как го представя. Много е важно в началото, как ще тръгне Peace.

Това ти го пиша, не от личен опит, а от четене на теми за преместени деца. Ако госпожата го подхване от първите дни с добро - и групата го приема така, и детето е добро. Ако госпожата просто го пусне в групата и започне да му подвиква за това или онова, децата гледат новото дете и отношението им става същото, като на госпожата. Изключително важна фигура!
Виж целия пост
# 2
Ню е абсолютно права. Освен това вечер като го взимаш, заговаряй децата около него, така запознанството става по-бързо, а и ще можеш като знаеща да говориш с детето си за другите деца. От опит знам, че като играят в двора и някоя майка дойде, всички тичат към нея. И са много доволни и общителни като ги заговори. Това неминуемо помага за по-бързото приобщаване.
Виж целия пост
# 3
Да, началото е много важно - и за него и за другите деца. Тук мисля и аз като Ню, че  госпожата има ключова роля. Трябва да го представи бодро, весело- колко само е хубав и добър. Хайде да му покажем, къде се храним, къде са креватчетата, елате той да си избере креватче...- така интересът на децата към новото дете е провокиран и те гледат да напраявт нещо, което да му хареса. Детето пък се чувства добре от вниманието и се отпуска по-лесно.

Успех !!!
Виж целия пост
# 4
на 1 юни и моят дребосък ще ходи на градина. за да свикне, от 2 седмици го водя да играе в двора на градината следобед, той съвсем случайно си избра  пясъчника на неговата бъдеща група, което доведе до запознанство с госпожата и дечицата... отначало имаше спречквания, но сега всички си играят заедно и даже някои го покровителстват Grinning Grinning, а моят красавец си хареса госпожата и върви след нея като кученце  Grinning Grinning
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия