Помагайте - бирена мая или друго за почистване на лицето отвътре

  • 7 826
  • 29
Здравейте мацки!

Обръщам се към тези от вас, които са с проблемни кожи.
Моято кожа по принцип не е проблемна и не бях имала пъпки от повече от 15 г. Сега съм на цели 33 г.  Embarassed и май карам някакъв втори пуберитет  hahaha Случвало ми се е преди няколко години същото през този период от годината, което ме кара да мисля, че е нещо провокирано от сезона - бълват отвътре едни гадни малки пъпчици и то с гнойни връхчета!!! #Cussing out Лицето ми е като на тийнейджър. Прилагам им най-добрата козметика, включително лосион на Avene точно за такъв проблем, но причината очевидно не е отвън, а отвътре. Вече почти месец съм така. Взех едни таблетки "Denoxinal" на Walmark, на растителна основа, които се водят за пролетно прочистване на организма, но не са специално насочени към кожата. Преполових ги вече, но ефект в посоката, която очаквам, няма.

Това, което ви питам е дали знаете нещо, което да помага за избистряне на кожата отвътре? Бирената мая е старо средство, сега може би има нещо по-съвременно. Ползвали ли сте? Искам да взема нещо, защото докато се укротят пустите му хормони ще умра от комплекси. Срам и позор - такъв дъртофелник, а с пъпки!!!  hahaha

Благодаря ви предварително!   bouquet
Виж целия пост
# 1
сяра Peace купува се на прах от аптеката, струва стотинки и вечер се сипва малко върху чаена лъжичка мед. наистина има ефект.
отделно пъпките с далацин, и аз като имах такива проблеми ползвах виши. но трябва да търсиш специални продукти за акне на зряла кожа, не за младежко акне. успех Grinning
Виж целия пост
# 2
Уриел, мерси! Това за сярата и майка ми ми го каза, но предположихме двете с нея, че сега има по-осъвършенствани продукти. Но явно това си остава добро старо средство. Ще взема обезателно. Сърдечно благодаря за съветите!
Виж целия пост
# 3
И аз съм за сярата, не се лъжи с бирената мая, защото от нея много се пълнее и после точно тези килца ще ги сваляш сума време! Успех Hug
Виж целия пост
# 4
Благодаря на всички ви, които се отзовавате! Нали знаете колко е гадно човек като е комплексиран и колко пък е ценно да има кой да му даде съвет!   bouquet
Виж целия пост
# 5
Бирена мая на хапчета пия,понякога ,но само на немската фирма.Каква козметика си ползвала?
Виж целия пост
# 6
сяра Peace купува се на прах от аптеката, струва стотинки и вечер се сипва малко върху чаена лъжичка мед. наистина има ефект.


Може ли малко по-подробно за сярата. Колко се сипва, колко време се приема. Сярата безопасна ли е  Embarassed ?
Виж целия пост
# 7
момичета как точно се използва сярата  newsm78 защото аз също имах същия проблем преди месец, за щастие сега сещата малко се поуспокоиха  Flutter на мен обаче, определено добре ми подейства отварата от коприва Thinking която пречиства и влияе много добре на кръвообращението, така че, ако искаш пробвай и ти да пиеш чай от коприва Flutter ако не ти помогне, поне няма да ти навреди Peace
Виж целия пост
# 8
Пила съм сяра преди 15г. по подобен повод- действа наистина - лицето става чисто, а кожата мека, НО коремът ми се подуваше и спрях. Преди няколко години намерих решението за себе си - пия Калмацин на Валмарк, а пъпчиците мажа със стик- коректор на Виши.
Виж целия пост
# 9
момичета как точно се използва сярата  newsm78

аз го правех така - в половин бурканче мед, от тези средните сипвах половин пакетче сяра, не помня точно колко грама беше сярата, стандартно пакетче от аптеката, разбърквам добре, то става едно такова жълто като крем, не е чак толкова неприятно на вкус и по една лъжичка сутрин и една вечер.
При мен имаше и разхлабително действие Simple Smile
Виж целия пост
# 10
И аз съм за сярата, не се лъжи с бирената мая, защото от нея много се пълнее и после точно тези килца ще ги сваляш сума време! Успех Hug
Еее, не се пълнее от нея, освен ако не се пие доза като за спортист, без да се практикува никакъв спорт Peace Много е полезна бирената мая за организма и нервната система по принцип, както и коса-кожа-нокти Simple Smile Просто се пие съобразена с активността доза.
Виж целия пост
# 11
Каква козметика си ползвала?

По принцип, извън сегашното състояние, кожата ми е комбинирана и е чиста - бях забравила какво е пъпка. Не е чувствителна. Козметиката ми съответно е за такъв тип кожа. Не съм сменяла нещо, което евентуално да е провокирало състоянието. Почиствам с гел за измиване с термална вода на Avene, който е за нормална и смесена кожа, при това чувствителна. Изключително нежно почистващо средство, което винаги до сега ми е действало съвсем нормално. След това сега, когато имам проблем (по принцип не го правя), обтривам лицето с лосион за склонна към акне мазна кожа пак на Avene, който е двукомпонентен - съдържа дезинфекциращи и успокояващи съставки + някаква специална пудра, която абсорбира излишния себум. Носът отделно обтривам с памуче с лосиона за черни точки от серията "Clean & Clear" на Johnson - единственията начин, по който за първи път в живота си съм без черни точки на носа. Кремът ми е по-обикновен, но го ползвам вече почти 2 г., защото ми пасва добре - хидратиращият флуид с грозде на Garnier. Харесвам го, защото е много лек и не ми омазнява кожата. Отделно от това е ексфолииращата маска с кайсиеви черупки на Swiss Formula (2 пъти седмично) и от време на време затоплящата, дълбокопочистваща маска на Garnier в пакетче.

Всичко това са продукти и свързаните с тях навици за грижа за кожата, които прилагам от години и на които съм се установила точно защото кожата ми се чувства добре. Чиста е кожата, нямам запушени пори, виждам просто, че причината е от вътре.
Виж целия пост
# 12
Иноми, да ти кажа и аз, че съм опъпчена по тийнейджърски Simple Smile Няма промяна в навиците ми тоже, кожата си чистя всеки ден - но пак се опъпчвам регулярно последните седмици. Отдавам го на сезона (смяната му). Правя дълбоко почистваща маска (Регал в случая е моята, с чаено дърво), която наистина почиства в дълбочина и помага.
Виж целия пост
# 13
...намерих решението за себе си - пия Калмацин на Валмарк....

Bigcat, за какво се препоръчва Калмацин?
Виж целия пост
# 14
Отдавам го на сезона (смяната му). Правя дълбоко почистваща маска (Регал в случая е моята, с чаено дърво), която наистина почиства в дълбочина и помага.

Е, и аз съм така. Къв беше тоя сезон бе?!!!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия