Пюре от тиквички и пресни плодове?

  • 441
  • 2
Синът ми яде зеленчукови пюрета от тиква, моркови, смесени с картофи. Днес съм решила да му дам тиквички с картофи, а утре от пресни зеленчуци. Ползвам пюретата на Хипп от по 125г. Дали мога да му дам поне половината бурканче от новите пюренца или пак трябва да давам по 1,2,3лъжички. Мога ли да дам морковеното пюре и евентуално 1-2л от новото?Дохранвам до 140мл с АМ. Кога също така мога да дам цяло бурканче?
Освен това в пюрето от пресни зеленчуци пише, че съдържа и грах. На бурканчето е указано, че е подходящо след 4м. Удачно ли е да му го давам?
Малко объркано го написах, обаче и аз също съм толкова объркана с това захранване.
Дано ме разберете и предварително благодаря за отговорите!

Виж целия пост
# 1
По принцип е добре като въведеш нова храна, в случая зеленчук, да изчакаш един разумен интервал от около седмица и след това да въведеш нов. Т.е. според мен не е добре да даваш всеки ден нов вид зеленчуково пюре. Дай му тиквичките с кратофи, половината. На другия ден половин от захранените вече, след това останалата половина от новото и така една седмица ги редувай. След това въведи поредното, в случая от пресните зеленчуци. Можеш да ги дадеш, няма проблем.
Когато има нов зеленчук трябва да захраниш, да, раздели си бурканчето на 2, така ще хвърлиш съвсем малко само от първото.
Ако ден след ден въвеждаш нещо ново и евентуално се появи към нещо алергична реакция, няма да можеш да разбереш от какво е, а и на организма на детето му трябва време да възприеме новото, така че не бързай.
Това е от мен, ако има още нещо - питай  Hug
Виж целия пост
# 2
Много благодаря за отговора, и на мен ми се въртеше подобна схема в главата, ама не бях сигурна дали е правилно.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия