Температура всяка вечер???!!!

  • 804
  • 9
Здравейте, мамита.От две седмици Моника вдига температура всяка вечер по около 38.2 градуса. Давам Панадол и спада, през деня си е ок и вечерта пак. От 1 месец й текат и прозрачни сополки. Водихме я на лекар и тя каза, че няма възпаление и че детето е добре, но снощи за пореден път Мона вдигна Т и сутринта продължаваше да има, въпреки че дадох Панадол. Има 8 избили предни зъби. Възможно ли е да е от зъби? Алергия? Вирус? Какво е, не знам вече. Иначе общото й състояние е добро. Само тази пуста Т. Вече я разбих с тоя парацетамол. За 2 седмици съм й давала повече от 10 пъти. Притеснявам се да не й навредя, но пък как да сваля тази Т. ooooh! Не знам вече. Дайте съвет. Какво да правя?
Виж целия пост
# 1
Не е нормално такава температура от зъби. По-добре се консултирай и с друг лекар.
Виж целия пост
# 2
И ние сме така, само че сополите бяха преди седмица- две, а за добавка сме и с разтройство Cry . Лекарката ни каза, че имало в момента някакъв вирус, който поддържа Т за три- четири дена и после се оправя, ама... де да знам Rolling Eyes
Записвам се да следя и аз Sad
Виж целия пост
# 3
 Две седмици с температура е много време и аз мисля ,че не е нормално .Потърси още едно мнение на лекар.
Виж целия пост
# 4
Много е дълъг периодът, а пък и вие вече имате зъбки ,така  че знаеш как  се държи детето.Заведи го на др лекар,със сигурност няма да навреди Hug
Виж целия пост
# 5
Най-вероятно е от зъбите,въпреки че продължава твърде дълго.Ако не вдига повече от 38 са само зъбки,ако надвиши обаче е нещо друго,най-вероятно вирус.Консултирай се пак с лекаря.Нека я прегледа пак.Успех и пиши как сте  bouquet
Виж целия пост
# 6
Температурата значи възпалителен процес и борбата на тялото с него.
Мисля, че две седмици са доста дълъг период - каквито и зъби да ви мъчат, до сега да са избили.
Посъветвай се с друг лекар за температурата.
Виж целия пост
# 7
  Заведи детето на друг лекар. Две седмици с температура е доста дълъг период.
 Оздравявайте! Hug
Виж целия пост
# 8
От моя опит аз бих тълкувала нещата така: вирус + зъби. Т.е. растежа на зъбите отслабват имунната система и тя става по-поддатлива на всякакви вирусчета. Ако не вдига повече от 38 въобще не давай Панадол или Нурофен - няма смисъл! Даже напротив - само товариш организма на детето. И ВСЕ ПАК.... Аз лично бих направила едно кръвно изследване за всеки случай - не е зле да се проследят нещата и да се потърси ако има нещо по-сериозно (дано да не е!). Но все пак си мисля, че сега ви предстоят да порастнат кътниците, те са трудни за пробиване, поне при моите момичета беше трудно.... така че е възможно просто да е отслабен имунитета. Давай по много плодове с Вит. Ц + по 1 ампула от 2мл.

Успех в борбата с вирусите  Peace  Simple Smile
Виж целия пост
# 9
Здравейте, вчера пак заведохме Мона на лекар и тя каза, че й е възпалено гърлото и оттам идва всичко. Пуснахме изследвания, кръв и урина, да видим какво ще покажат, но лекарката каза, че без антибиотик няма да минем. Sad
Стискайте палци да се оправи бързо.
Между другото върлува вирус с висока Т по няколко дни и с разстройство.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия