Помощ - 18 месечен се събужда много рано!

  • 612
  • 10
Синът ми е на 18 месеца и от около месец започна да се събужда все по-рано и по-рано. Много дълго време се събуждаше всяка сутрин около 7-7:30, но постепенно започна да става в 6:30, 6, и сега е стигнал то 5. Не мога да разбера защо, явно е е, че не му достига съня, защото после заспива в 8:30 - 9 и спи поне час, и има и следобеден сън. Не бих се притеснявала толкова, ако не го изпращахме на детска градина след няколко седмици. Там спят по един път на ден само и не ми е ясно как ще се справи. Най-много да ми го върнат и да се чудя какво да правя.
Опитвахме да го слагаме по-рано в леглото, по-късно, нищо не помага. Винаги е спял много добре и по цяла нощ, още от съвсем малък. Естествено имахме периоди с нощни събуждания, но те отминаваха  бързо. Сега последната промяна е че махнахме биберона, който стоеше само в леглото и това най-вероятно е повлияло за тези събуждания, но той заспива сам почти без плач вече.  Опитвам се да го оставям да плаче сутрин, но не е както през ноща или вечер - сутрин е наспан и реването не го приспива. А и след положин цхас ние ставаме и той ни чува и съвсем не можем да го оставим.

Някои от вас да е имал същия проблем? Как сте се справили?
Благодаря предварително.
Виж целия пост
# 1
Затъмнена ли е стаята където спи? И нашия дребосък се събужда рано - горе долу като изгрее слънцето - та ще взимам по-дебели и тъмни пердета.
Виж целия пост
# 2
Bistraz да не е гладен и затова да се буди .Малкия ми син беше така ставаше рано и плачеше ,но като си изпие млякото се успокояваше и към 9 часа пак заспиваше за около час.Започнах да му давам да вечеря към 8 и да си ляга към 9-9.30 и спря да се буди рано.Сега се буди между 8 и 9.А за детската градина не се притеснявай в нашата детска градина ги слагат кой когато му се приспи. Simple Smile
Виж целия пост
# 3
Вси4ко ще се нормализира като тръгне на градина-ще се изразходва пове4е и ще спи по-дълго нощем, а сутрин едва ли би заспал в 9 когато другар4етата му ще си играят.

Моят син си ляга късно(11 4аса) и става рано (7, понякога 8 ). Преди няколко дена решихме да го слагаме да спи по-рано, около 10.30, но той запо4на да става към 6-6.30. Не смея и да си помислям да го слагам в леглото като другите деца в 8, защото в 4 ще е готов за нови бели  Laughing
Говорила съм със специалисти, които ми казаха 4е има деца които се нуждаят от много, а други от малко сън. Важното е детето да е здраво и в пълна физи4еска форма.
 
Виж целия пост
# 4
И аз мисля че когато трьгне на детска градина нещата ще се променят, защото постепенно ще привикне кьм режима в детската градина. Дори пьрвите дни да не спи много, след това ще е толкова уморен, че ще си ляга с кокошките и в детската градина ще има добьр следобеден сьн. Най-малко ще види че другите деца спят на обяд и ще иска да прави сьщото. Не ми се вярва че някой ще го вьрне за това че не си е доспал, те знаят че децата минават през период на нагаждане и даже би трябвало да му обрьщат повече внимание в началото.
Виж целия пост
# 5
ох знам че не е по темата, но така се надявам детската градина да оправи нашето момченце, което заспива в 12 Embarassed
Виж целия пост
# 6
описаното е съвсем нормален цикъл;ако не го взимате веднага и го оставите да повика и да по1ете книги или да се помота в леглото си ще заспи отново сам..ние оставяме в леглото му книжки,разни безопасни игра1ки , забавлява се 15ина мин и пак се котва
другото е абсол.повтаряемост-лягане по едно и също време,с иденти1ен ритуал,сутрин отивате при него когато решите..
*
за нас е много важно режима на децата да е съвместим с нашия,ако станем в 5 цялата къща ще е кисела на закуска...затова имат схема която е удобна и компромисна за вси1ки..
Виж целия пост
# 7
zъбките пьри нас са причина zа подобно поведение и моят е 18 месечен  Wink ще мине  Wink
Виж целия пост
# 8
И аз вече си мисля че от зъбите, в последните 2 дни спи до малко по-късно  ooooh! но не знам до кога... а не мога да го оставям в леглото, защото започва едно викане и плакане и той не заспива, защото вече е наспан. Всичко се изхвърля извън леглото - мечета, ирачки, книжки, одеала. А що се отнася до глада, ние вечеряме късно - 6:30-7 и в 8 е в леглото.

Дано да мине, благодаря за съветите.
Б
Виж целия пост
# 9
И аз моя ако го сложа в 8, в 4-5 ще се е наспал. С възраста нуждите от сън намаляват, може и това да е при4ината. Все пак дори и в 5 да става, има 8 4аса сън. 

Лана, и аз на това се надявам за моя палавник  Wink
Виж целия пост
# 10
Вzеми да водиШ преz 2 седмици протокол zа съня, да видиШ, средно по колко 4аса сън му се събират zа едно деноноЩие. По това Ще раzбереШ, дали наистина не се е наспал ве4е. Децата имат всепо малко нужда от сън, и покрай това се променят и режимите. Ако установиШ, 4е толкова му стига, ти остава само да го сложиШ да легне по късно, или да спи по малко преz деня  Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия