Някой дали има представа...

  • 1 419
  • 12
Другия месец ми свършва социалното майчинство ( 100лв), нямам възможност да започна работа на този етап ( няма кой да гледа бебето), та въпроса ми е, полагат ли ми се други социални средства и какви документи трябва да подготвя евентуално?
Иначе детските са ми общо 38лв, но с тях няма да се справям въобще.
Виж целия пост
# 1
здравей, аз лично нямам представа, но ще попитам една майка от форума  Peace
иначе в териториалната ви Агенция за Социално Подпомагане трябва да отидеш. На каквито и помощи да имаш право документите там се подават  Peace
Виж целия пост
# 2
ок, благодаря ти, ще чакам да питаш Hug
Виж целия пост
# 3
Ако си неосигурена, неомъжена и нямаш нищо на твое име имаш право на социална помощ от 89 лв по чл. 9 за отглеждане на дете до 3г. възраст. По новите разпоредби служителите на социалните служби идват всеки месец у вас (като не трябва да живееш с бащата или поне те не трябва да го виждат) и проверяват дали наистина живееш там и с хората които си казала, че живеят с теб. Ако отговаряш на изискванията трябва да отидеш в районната социална служба и да поискаш една молба която старателно попълваш. Освен нея трябва да имаш удостоверение за семейно положение, документ, че бащата не е съден за издръжка, трудова книжка и от социалните ще поискаш да ти дадат 2 декларации - едната, че нямаш никакви имоти, другата, че нямаш фирми (иначе е голямо търчане). След пускането на всички документи те одобряват и идват у вас да видят дали си там, след около 1 месец ти идват и парите.

Ако си омъжена, но дохода на член от семейството е под определения минимум мисля, че пак имаш право на помощи, но трябва да попитам. При всички положения ако имаш имот, кола или регистрирана фирма на твое име те режат. Същото е и ако си омъжена и мъжа ти взима по-висока заплата.
 
Виж целия пост
# 4
Значи, омъжена съм, с две деца - едното на 17год. за което не получавам издръжка от бившият ми съпруг, безработна съм от 4 години, мъжът ми също няма доходи, нямам апартамент на мое име, нито кола, нито други имоти.
Малкото е от настоящия ми съпруг и той няма имот на негово име, нито кола нито фирма, живеем в жилище на родителите ми.
Много ти благодаря за бързото включване Hug  bouquet
Виж целия пост
# 5
Май имаш право на такава помощ:
Помоща се отпуска ежемесечно на лица или семейства, които отговарят на следните условия:
   - Месечният доход на лицето или семейството да е по-нисък от диференцирания минимален доход (ДМД).
   - Жилището да е единствено и не по-голямо от: едностайно - за 1 лице; двустайно за двучленно и тричленно семейство и т.н. Това изискване на важи когато в жилището живее инвалид.
   - Да не притежават движима или надвижима собственост, която може да бъде източник на доходи.
   - Да няма сключен договор за предоставяне на собственост срещу издръжка и гледане (освен в случаите, когато поелите задължиния за издръжка и/или гледане са пенсионери, инвалиди, учащи се или безработни).
   - Да не са продавали недвижимо имущество през последните 5г.
   - Спестяванията на член от семейството да не надхвърлят шесткратния размер на БМД - (за 1 човек - 240 лв, за 2 ма - 480 лв.и т.н.)
   - Безработните лица да имат най-малко шестмесечна регистрация в Бюрото по труда.
При отпускане на помоща базработните лица се задължават 5 дни месечно да полагат труд в "Озеленяване" или "Чистота".

ето и линка:  http://www.sgr.hit.bg/pom.html
Виж целия пост
# 6
ок, благодаря ти Hug
Виж целия пост
# 7
помолих Не съм да ти отговори, виждам че сте се разбрали, успех  Peace
Виж целия пост
# 8
Благодаря и на теб Hug
Виж целия пост
# 9
няма защо  Peace
Виж целия пост
# 10
При отпускане на помоща базработните лица се задължават 5 дни месечно да полагат труд в "Озеленяване" или "Чистота".

ето и линка:  http://www.sgr.hit.bg/pom.html

А кой ще гледа детенцето?! newsm78
Виж целия пост
# 11
Доколкото знам от социалните трудът е символичен, за по няколко часа 5 дни в месеца и не е в озеленяване или в чистотата, а е номериране на разни документи или нещо от сорта. Не съм сигурна, но май може да се разберете със бюрото по труда да се ходи когато на теб ти е удобно. Все пак става дума за пари от държавата, няма как тя да дава без да взима. Peace
 Ако те интересува ще питам точно как стоят нещата, но когато аз зададох същия въпрос ми отговориха, че все ще се намери някой да гледа детето за 2-3 часа.
Виж целия пост
# 12
То за 1/2 час няма кой да го гледа, камо ли за повече... А като знам, че не само при мен е така...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия