Хипоалергенно мляко до 6 месец???

  • 3 478
  • 23
Имам следния проблем:детето ми е на 3 месеца и му давам хипоалергенно мляко(бях на Милумул),което от известно време не иска да яде и има запек.Смених млякото на НАН(пробвали сме и Омнео) като слагам сок от кру6а за по-добър вкус ,но проблема със запека остава,а му давам и чай Блевит newsm78.Питането ми е задължително ли трябва да сме на хипоалергенно и дали не може запека да е от него?А да му давам ли пюренца от 4 месец за да се справим със запека?? #Crazy
Виж целия пост
# 1
Не можах да разбера,защо детето е на хипоалергенно мляко?
Виж целия пост
# 2
Не можах да разбера,защо детето е на хипоалергенно мляко?

По проепоръка на педиатърката.Каза 4е не мога да му давам друго поради риск от алергии,макар да не е фамилно обременен.
Виж целия пост
# 3
Имам чувството, че напоследък се прекалява с тези опасения от алергии. Ако няма признаци, дори и да е фамилно обременено детето не е необходимо да пие ХА мляко. Моето е фамилно обременено и въпреки това от втория месец пие Аптамил. Запек няма. Не знам дали ХА млеката биха предизвикали такава реакция. Естествено не мога да оспорвам мнението на педиатъра ви, но профилактично според мен няма смисъл да е на ХА мляко.
Виж целия пост
# 4


По проепоръка на педиатърката.Каза 4е не мога да му давам друго поради риск от алергии,макар да не е фамилно обременен.

Тази препоръка нещо не мога да я разбера?Не е фамилно обременен и няма алергия и да пие ХМ така ли?Аз,лично при здраво бебе не бих дала хипоалергенно мляко!
Виж целия пост
# 5
педиатърката  не е у ред.
Виж целия пост
# 6
Напротив! Хипоалергенните млека се водят даже и по добри! НАН ХА е добро и не би трябвало да запича.
Виж целия пост
# 7
Имам чувството, че напоследък се прекалява с тези опасения от алергии. Ако няма признаци, дори и да е фамилно обременено детето не е необходимо да пие ХА мляко. Моето е фамилно обременено и въпреки това от втория месец пие Аптамил. Запек няма. Не знам дали ХА млеката биха предизвикали такава реакция. Естествено не мога да оспорвам мнението на педиатъра ви, но профилактично според мен няма смисъл да е на ХА мляко.

Съгласна  Peace
Виж целия пост
# 8
Много благодаря за изказаните мнения.За сега мисля да продължавам със НАН,но 6те давам сок4ета,за да можем да минем на пюренца,тъй като не се заси6та от млякото.
Виж целия пост
# 9
Много благодаря за изказаните мнения.За сега мисля да продължавам със НАН,но 6те давам сок4ета,за да можем да минем на пюренца,тъй като не се заси6та от млякото.
Само да вметна, че даването на сокчета няма нищо общо с даването на пюренца. Тоест ако си решила да даваш сокове давай, ако пък искаш да даваш пюрета не е необходимо преди това да си дала сокове. Казвам го защото дъщеря ми получи ужасни колики при моят единствен опит да дам сок, но от плодовото пюре нямаше никакъв проблем.
Виж целия пост
# 10
Много благодаря за изказаните мнения.За сега мисля да продължавам със НАН,но 6те давам сок4ета,за да можем да минем на пюренца,тъй като не се заси6та от млякото.

ако ще се предпазвате от алергии и хранителни проблеми, баш пък сокчетата трябва да се избягват.
Виж целия пост
# 11
Много благодаря за изказаните мнения.За сега мисля да продължавам със НАН,но 6те давам сок4ета,за да можем да минем на пюренца,тъй като не се заси6та от млякото.

Нещо много объркана ми се вижда схемата ти за захранване newsm78Даваш хипоалергенно мляко,а казваш,че ще даваш сок.Моя съвет е да изчакаш с пюрето до към 5-6 месец,а сока му го остави като порасне с водката/шега/Кое те кара да мислиш,че АМ не му стига?
Виж целия пост
# 12
Давам му сок4е с хипоалергенното мляко тъй като отказва да го яде,а педиатърката ми изри6но каза само на ХА до 6 месец.И тъй като яде пове4е от 850 мл за деноно6тие(което е много за дете на 3 месеца) и не можем да се откажем от но6ното хранене си е готов за захранване.Поне според мен,затова смятам да му дам плодово пюреце,за да видя как 6те му се отрази.Ако не иска да го яде няма да му давам.
Виж целия пост
# 13
Мая,моля те обясни ми защо педиатърката ти е казала да храниш детето с хипоалергенно мляко?Има ли детето проблем?
Виж целия пост
# 14
Според нея трябва да е на ХА поради риск от алергии.Аз й казах 4е той не е фамилно обременен,никой и в двата рода не е проявявал алергии.Въпреки вси4ко тя каза,4е е най-добре за детето.Не смея да му дам друго,все пак тя е лекар.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия