Зачервени очички - алергия от слънцето или не ?

  • 1 125
  • 4
По принцип детето ми рядко боледува и сега съм притеснена.

От известно време очичките му се зачервяват. Водих го при педиатъра ни( д-р Ковачев), слагахме капки с кортикостероид и антибитик и като че ли се избистриха. Днес пак ходихме, най-вероятно е алергия към слънцето или към прахоляка от вятъра.

Аз обаче не съм убедена, че след като не е специалист офталмолог мога да се доверя, макар за нищо до сега да не ни е подвел и винаги да е бил перфектен.

Имал ли е някой подобен случай, лекува ли се, какво  това нещо, детето ми все с червени очи ли ще ходи посред лято?
Идват топли дни, как да постъпя? Намерих координати на детски офталмолози, но не знам дали да го мъча.
Изписа ни противоалергични капки за очи да слагаме 2 седмици и да видим как ще е.
Много се колебая дали да не изчакам с офталмолога...
Виж целия пост
# 1
И при нас се е случвало,но детето се е оправяло само с промивки на очите с отвара от лайка.Не сме ползвали капки и нямам информация за тях.
Виж целия пост
# 2
Ние бяхме миналото лято така, очаквам и това лято да се повтори. Зачервени очи, реакция към слънцето, алергичен конюктивит. Не сме го лекували, мина от самосебе си  Thinking
Виж целия пост
# 3
Ние бяхме миналото лято така, очаквам и това лято да се повтори. Зачервени очи, реакция към слънцето, алергичен конюктивит. Не сме го лекували, мина от самосебе си  Thinking
А пазиш ли го от слънцето някак? Нашия лекар каза само да е винаги с шапка. Не каза да не излизаме, то няма и как де...
Щипе ли го твоя сладур от алергията. Ицко не дава признаци да му е некомфортно , но аз все там гледам...
Виж целия пост
# 4
Търкаше си очичките, явно я дразнеха.

Иначе вече ходим със шапка с козирка, засега още не са се зачервили пък да видим  Thinking
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия