изплащане на майчинство и пребиваване в чужбина?

  • 1 006
  • 7
здравейте,

предстои ми пътуване в чужбина за неопределен период от време (в рамките на 6 - 10 месеца). въпросът ми е, кога и как да уведомя НОИ за евентуално прекъсване на майчинството ми? когато се върна, ще мога ли да си го подновя?
надявам се, че някой се е сблъсквал с подобен проблем. благодаря ви предварително!  Hug
Виж целия пост
# 1
Защо не попиташ тук. Майчетата са много в час и обясняват всичко подробно  Peace
Виж целия пост
# 2
А ти защо искаш да прекъсваш майчинството си? Кой те посъветва така?
Всъщност в отпуск за бременност и раждане ли си или в отпуск за гледане на малко дете?
Виж целия пост
# 3
благодаря, Apv. Ще погледна.

Ами, никой не ме е посъветвал така. Аз сама си реших, че след като не отглеждам детето си тук, най-вероятно никой няма да ми плаща за това.   newsm78
Виж целия пост
# 4
Че кой те пита къде си отглеждаш детето? Ако не започнеш работа по трудовия си договор и не го дадеш за осиновяване, не го настаниш в ДЯ какво значение има къде го гледаш? Според закона значението е никакво. Нали и обезщетението ти го превеждат по банкова сметка. Не разбирам какъв е проблемът.
Виж целия пост
# 5
Да Judy е права - няма никакво значение къде си.Аз от няколко месеца живея в Румъния, но все още си получавам майчинството от Бг.НСяма никакъв проблем.
Виж целия пост
# 6
И което е по- важно- не е незаконно.
Виж целия пост
# 7
И което е по- важно- не е незаконно.

точно от това се притеснявах.

благодаря ви!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия