витамини за кърмачка

  • 2 371
  • 10
Здравейте   Hug

може би е пускана подобна тема, но покрай грижи за бебето нямам време да търся

кърмачка съм на 2-месечно бебе и избягвам много от храните поради това, че не са подходящи за кърмачки.....но така се притеснявам, че не набавям необходимите за бебето витамини в кърмата.

Бихте ли ми препоръчали подходящи за кърмачка витамини?

Всички ли витамини за бременни са подходящи за кърмачки?

Мерси в аванс Hug
Виж целия пост
# 1
Centrum Materna са и за  бременни и за кърмачки.
Виж целия пост
# 2
И аз се бях засилила да си купувам витамини, защото от нередовното спане и тичането покрай малката се чувствам малко изтощена. Но научих, че желязото във витамините за бременни и кърмачки разстройвало храносмилателната система на бебетата. Та май остава само правилното хранене  newsm78
Виж целия пост
# 3
Какво правилно хранене?
Ядеш всичко!!!!!!!!!
Виж целия пост
# 4

... избягвам много от храните поради това, че не са подходящи за кърмачки.....но така се притеснявам, че не набавям необходимите за бебето витамини в кърмата...


От избягването на храни няма нужда ако няма проблем.

Необходимо е просто да се опитваш да се храниш здраволсовно и балансирано, т.е. да не прекаляваш с отделкни храни и да не ядеш (много) боклуци. Ако евентуално забележиш, че детето реагира на някаква храна или има проблем - тогава  изключваш храната от менюто.

Не взимам витамини.
Виж целия пост
# 5
Centrum Materna са и за  бременни и за кърмачки.
И аз ги пия и няма проблем! Предписаха ми ги точно защото ми се изтощи адски организма, кожата ми започна да се бели и почнах да се поразболявам. А ям всичко, като само боб и леща избягвам. Просто е нормално да се изтощиш, не чакай като мен да "климнеш" както казват в Шейново, а пий отсега! /още повече щом се чустваш изтощена/
Виж целия пост
# 6
Просто се храни с пресни плодове и зеленчуци или си прави сокове и мисля, че ще си набавиш липсващите витамини! Peace
Виж целия пост
# 7
Аз взимам витамини на Хербалайф - Extra Cal, които са точно за бременни,кърмачки,жени в менопауза и се чувствам чудесно #2gunfire Преди да ги почна много бързо ми падаха батериите.Успех Heart Eyes
Виж целия пост
# 8
Ако бебето няма проблем, не е нужно да пазиш специална диета.
Наблягай на плодовете и зеленчуците. Simple Smile
По темата - аз съм доволна от Пренатал. Може да си вземеш и бирена мая (има благоприятно влияние и на нервната система, а и действа лактогонно).
Виж целия пост
# 9
Аз пия бирена мая. Но това е през последните два-три месеца. Преди това не съм вземала нищо. И бирената мая я започнах не заради кърменето, а заради косопада. Е, сега вече нямам косопад, не зная дали се дължи на приема или не.
Витамини не бих пила, освен ако не са извлечени от натурални продукти.
Виж целия пост
# 10
Аз наблягам на пълнозърнестия хляб, на зеленчуците и плодовете. Пия бирена мая и фолиева киселина понякога (като се сетя)  Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия