Дали мокри достатъчно памперсите на 7 1/2 мес.?Вода?

  • 432
  • 7
Здравейте, мами!
Бебчо ми е на 7 1/2 мес. Захранен е на 6 мес. и 10 дена. Вода малко давам - 3 лъжици поема след папане. Яде зеленчук на обяд - с кърма, а след обяд малко пасиран плод. Суче на поискване денем и нощем. Сок не съм давала още.
По-малко намокря памперсите Sad, но и се поти вече.
Да давам ли вода?
Моля ви за съвет!
Не бих искала да намалявам приема му на кърма.
Как да разбера какво е положението?
Благодаря ви,
лека вечер от нас.
Виж целия пост
# 1
Ще очаквам с нетърпение отговори на запитването ти, ayas, тъй като и аз забелязах, че моето момиченце като че ли по-малко пишка, но пък става вир вода, чак се стича, по време на всяко кърмене. Опитах да дам водичка, но не желае.ю
Виж целия пост
# 2
    От както настанаха жегите и моите мадами почнаха да се потят страшно много и да пишкат два пъти сигурно по-малко. Тъй като вече са големи и не мисля че може даването на вода да се отрази чак толко на количеството кърма  вече предлагам. Определено има интерес и в най-голямата жега изпиват по малко. Давам им колкото искат, но количествата не са много големи. Мисля че е нормално да пишкат по-рядко и да предлагам вода. Продължавам разбира се с кърменето на поискване  Simple Smile
Виж целия пост
# 3
И ние го имаме проблема с изпотяването, но главно вечер, докато се кърмим. Цялата му главичка става вир вода. Предлагам му вода, но той по-скоро дъвче биберона и количеството вода, което поема изтича от устата му. Следобедните ни памперси са почти сухи. Вече се чудя по-какъв начин да му предлагам водата, за да я пие.  newsm78
Виж целия пост
# 4
И при нас горещените се отразяват на пишкането. Въпреки, че изпива доста вода, а и доста виси на циците.
ayas, вече е доста голям и едва ли водата ще се отрази на кърмата. Ти можеш да предлагаш, пък той ако сика ще пие. Но щом се кърмите на поискване, няма как да се обезводни, той си взема нужното количество вода от кърмата.
Виж целия пост
# 5
И при нас е така, бебо започна да пикае по-малко. Преди пишкаше горе-долу на всеки час докато будуваше, а сега след като се събуди след 1 час пишка, а след това може да няма нищо по 1,5-2 часа. И през ноща вече пишка само един път, вече имаме суха пауза до 7-8 часа (изхождам го в легенче, затова ги знам тези ритми).
И много се поти насън, под главата му на чаршафа остават големи мокри петна, няколко пъти на нощ го местя. И като гледам тези петна и ги сравнявам общо по големина с размера на петно, което се получава, когато по случайност не успея да го издържа и той се изпишка на чаршафа - и се получава, че едно нощно пикаене спестяваме за сметка на потене.
Предлагам му вода от време на време в капачка от шишенце, защото от самото шише с биберон той не знае, как да пие. Понякога изпива 1-2 глътки, понякога само се лигави. И гледам по-често да му предлагам цица, следя на всеки час да я взима за малко.

ayas, за да се увериш, че всичко е наред, направи тест, свали му памперса за едно денонощие и брой, колко пъти ще намокри гащички. Изпишкванията трябва да са 8-10 пъти на брой за 24 часа.
Виж целия пост
# 6
Благодаря на всички ви!
Виж целия пост
# 7
можеш да даваш вода, но ако не иска да я пие, кърми по-често.
Моето дете миналото лято не желаеше вода, кърмех го на около час, а понякога и по-често когато сме навън и е много топло.  Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия