Тиквички с ориз на фурна. Как правите?

  • 2 655
  • 13
Решила съм днес да сготвя това. Но не искам да импровизирам да не стане буламач. Кажете какво още слагате и как го правите.
Виж целия пост
# 1
Аз правя тиквички с ориз и кайма,защото мъжът ми не яде постно.Ти може да не слагаш кайма.
Запържвам първо каймата,като е почти готова добавям 1 средно голяма чаша ориз,позапържвам 2-3 минути и него,след което наливам топла вода 3 чаши от тези,в които е бил ориза.Слагам подправки чубрица,риган,пресен магданоз,може вместо сол да сложиш бульон на Маги.Нарязвам тиквичките на кубчета и ги запържвам в мазнинка ,отделно от ориза до зачервяване и когато са готови,добавям ги към ориза и разбърквам да се смесят.Бон апети.
Виж целия пост
# 2
Аз ги пълня,също като чушки.
Виж целия пост
# 3
Аз готвя тиквички с ориз на котлон, защото това изкуство с печенето на ориз във фурна още не съм го овладяла. Embarassed Аз слагам ориз да заври, може с бульонче, ако имаш, след като съм го запържила с малко лук. Като се посвари ориза, слагам нарязани на кубчета тиквички, домати, чесън на ситно и копър. Ние в къщи тиквичките ги обичаме леко хрупкави, затова ги слагам почти накрая. Подправям със сол и черен пипер. Става много свежо  chef  bouquet
Виж целия пост
# 4
Аз запържвам в мазнина лук и морков на кубчета, добавям ориза и като стане прозрачен, слагам настърган домат/обелен/, червен пипер,гореща вода /1:2/, сол или кубче бульон, черен пипер и копър  - ако е сух сега, ако е пресен, когато оризът почти е поел водата. После в намаслена тавичка редя ред тиквички на кръгчета, слагам почти готовия ориз, още един ред тиквички и във фурната докато се зачервят тиквичките. Накрая правя заливка като за мусака, като се запече поръсвам с пресен магданоз и си облизваме чиниите Laughing
Виж целия пост
# 5
Аз запържвам в мазнина лук и морков на кубчета, добавям ориза и като стане прозрачен, слагам настърган домат/обелен/, червен пипер,гореща вода /1:2/, сол или кубче бульон, черен пипер и копър  - ако е сух сега, ако е пресен, когато оризът почти е поел водата. После в намаслена тавичка редя ред тиквички на кръгчета, слагам почти готовия ориз, още един ред тиквички и във фурната докато се зачервят тиквичките. Накрая правя заливка като за мусака, като се запече поръсвам с пресен магданоз и си облизваме чиниите Laughing
И аз ги готвя така! PeaceСтава невероятно
Виж целия пост
# 6
аз правя ладии(вчера ядохме от тях)
режа тиквичките по дължина.издълбавам ги с лъжичка.и ги баланширам в подсолена вряща вода за 3-4 мин.
реда ги в намаслена тавичка.
в тиган запържвам 1 глава лук и малко от сърцевината на тиквичките.прибавам кайма,която предварително съм ''разтворила'' в шепа вода(за да не ми стане на буци),прибавам копър,чер пипер и малко пикантина, разбрърквам 1-2 пъти и прибавям шепа ориз,разбърквам и слагам водата.изчаквам няколко мин да се сгъсти и махам от котлона.
със сместа пълня тиквичките.
рендосвам 2-3 домата и с тях поливам тиквичките и пространството между тях.запичам на фурната на горно и долно(около 250*)
същото става и с цели тиквички,но тогава дълбаенето изисква повече нерви и време  Mr. Green
Виж целия пост
# 7
аз правя ладии(вчера ядохме от тях)
режа тиквичките по дължина.издълбавам ги с лъжичка.и ги баланширам в подсолена вряща вода за 3-4 мин.
реда ги в намаслена тавичка.
в тиган запържвам 1 глава лук и малко от сърцевината на тиквичките.прибавам кайма,която предварително съм ''разтворила'' в шепа вода(за да не ми стане на буци),прибавам копър,чер пипер и малко пикантина, разбрърквам 1-2 пъти и прибавям шепа ориз,разбърквам и слагам водата.изчаквам няколко мин да се сгъсти и махам от котлона.
със сместа пълня тиквичките.
рендосвам 2-3 домата и с тях поливам тиквичките и пространството между тях.запичам на фурната на горно и долно(около 250*)
същото става и с цели тиквички,но тогава дълбаенето изисква повече нерви и време  Mr. Green

И аз ги правя така , но с малката разлика че ни ги бланширам а ги пълня така сурови.  Мисля си , че бланширани ще се разкашкат много.  newsm78
Виж целия пост
# 8
мими,не ми се разкашкват и грам
аз пък никога не съм ги слагала сурови.колко време ги печеш твоите?
Виж целия пост
# 9
Нито пържа нито задушавам а ето така: нарязвам тиквичките и лука на ситно, слагам ги в тавата, после ориз според това кое искаш да преобладава като вкус - ориза или тиквичките (аз лично слагам повече тиквички). Добавям олио, сол, копър и черен пипер, вода и бам във фурната до готовност. Добър апетит!!!
Виж целия пост
# 10
Аз ги режа по дължина (и наполовина, ако са дълги), издълбавам ги, задушавам си ориз с малко мазнина и вода и подправки, добавям много копър и накълцаната издълбана сърцевина, след това напълвам "лодките", слагам в тавичка с вода и пека, стават супер, много си ги обичам.
Виж целия пост
# 11
Да,лодките също са много вкусни.Аз ги сервирам със бешамел отгоре.
Виж целия пост
# 12
А, да, забравих сосчето, аз си ги поливам със стандартното кисело мляко с чесън.
Виж целия пост
# 13
мими,не ми се разкашкват и грам
аз пък никога не съм ги слагала сурови.колко време ги печеш твоите?

Не съм засичала време , незнам но когато ориза е готов и тиквичките също  Naughty Никога не са ми оставали сурови. Но първо им слагам фолио за около половин час и после ги откривам  Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия