Слънчевата алергия

  • 58 500
  • 76
От около 2 години започнаха да ми се появяват обриви по ръцете от слънцето. И така откакто стане по-топличко, та до късна есен съм така.
Преди това нямах проблеми, дори можех да стоя на плаж без да се мажа със слънцезащитен крем и направо да почернявам, без проблем /за последно съм била на море 2003 г./.
За първи път от 3-4 години насам ходих в неделя с къси панталони. И ми се появиха червени пъпчици и по краката, от коленете нагоре.
Кожата ми е тъмна, мажа се със слъцезащитен крем с SPF 16.
Та кажете ми, ако има между вас такива, какво да направя, за да се излекувам от тази алергия. Каква би могла да бъде причината тя да се появи.
Искам да я излекувам до лятото, за да мога да отида и на море  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 1
Аз бих отишла на кожен лекар, за да изпише най-подходящото лечение за конкретния случай.Мисля, че слънцезащитния фактор ти е нисък.Аз нямам алергя и се мажа с SPF30 и успявам да почернея.Според мен с всяка изминала год. слънцето става все по- силно и все по-опасно.
Виж целия пост
# 2
Lodsi, и аз съм като теб, едно към едно. Даже днес са ми излезли, а още не е толкова студено. Сега се около китките, от вътрешната страна, където кожата е по-нежна.

Не знам решение, но явно вече ще се мажа със слънцезащитен крем.
Виж целия пост
# 3
Аз съм с такава алергия от малка, пъпки ми избиват дори долу по краката между каишките на сандалите. Мажа се по 2 пъти минимум а SPF над 10, лятото повече. Ако се изрина много пия алергозан, на мас не ми помага. Знам, че хомеопатията помага, но не съм ходила на такъв лекар.
Виж целия пост
# 4
От миналата сряда и аз имам такъв проблем. Тогава ми изби около китките. След няколко дни пак бях с къс ръкав - обривът обхвана цялата ръка. В неделя бях с 3/4 дънки - обрив на краката до коленете, включително и на горната част на стъпалото. Бях на лекар - нищо конкретно не ми каза. Даде ми да пия противоалергични хапчета и да мажа един кортизонов крем. И това. Понеже в деня, когато ми изби, бях с една гривна, тя каза, че може и към метала да съм алергична ( гривната я имам от 2 години и досега не съм имала такава реакция към нея... Whistling), а аз се усещам, че щом ме напече малко слънцето и се обривам - все пак не нося гривната и на краката  newsm78
Та, питам я аз: "Ако е слънчева алергия, как трябва да се предпазвам? Да се мажа ли с някакъв слънцезащитен с по-висок фактор? Thinking Все пак е убийствено да нося дълги ръкави и дълги панталони в тая жега?!.." А отговорът беше : "Еми, аз ще ти предпиша сега тука едно кремче, ама не е и хубаво много висок фактор да се ползва..." И след повторно питане от моя страна, какво да правя, как да се пазя, тя ми казва "Еми няма да излизаш, за да не те напича слънцето, нали не е проблем?"  Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked
Какво да ви кажа...аз се мажа с крем "Здраве" и той ми успокоява сърбежа и намалява обрива. Не знам какво да правя просто! И аз съм се отчаяла, защото досега не съм имала никакви проблеми с кожата, а сега...От половин година нещо се промени и не знам какво да правя - обиколих сума ти кожни лекари в града, всеки казва различно, предписва различно - аз пия, мажа и ..файда няма.
П.П. Който и да питам с такава алергия как се пази, отговорът е следния: "Няма лекуване, крия се от слънцето, а на морето - под чадъра!"  Sad Не искам така...
Виж целия пост
# 5
Отиди на лекар задължително. Майка ми има подобен проблем от години. Алергията започна със страхотни обриви , тя е с бяла кожа. После се появиха и едни големи ...блънди, които си стоят и през зимата, но просто са по-малки. По принцип използва поне 40 фактор. Тази алергия ако наистина е алергия може да навлече големи неприятности, така че кожен лекар може най-добре да те посъветва.
Виж целия пост
# 6
А сега се сетих може да пробваш има енда "техника" за деалергизация чувала съм , че действа на някои хора. Постепенно за малко време, но редовно всеки ден се показвай на слънчице. Печи се примерно 5 минути, а през останалото време ходи с дрехи, които те покриват колкото е поносимо. Така прави всеки ден и ако забележиш,че т и понася започни по 10 и после по 20. Постепенно увеличавай времето.
Виж целия пост
# 7
И аз имам алергия, която се появява само на морето, ако се пека на друго място, няма проблем. Години наред се прибирах от море с бяла гуша и деколте, докато не открих детското Cabana sun. Това е слъцезащитно мляко с фактор 30, ако добре си спомням, няма никаква миризма, но за сметка на това предпазва и от насекоми. Много съм доволна от него! За алергията също препоръчвам Зиртек, мног по- добър е от алергозана!
Виж целия пост
# 8
Моя позната има такава алергия от десетина години. В последните две използва някакво противоалергично мляко на Еусерин/май беше 25-ти фактор/ и мисля, че не се е обривала.
Виж целия пост
# 9
Аз също съм с такава алергия от няколкко години, даже вчера забелязах обрив в областта на шията. Преди две години ходих на кожен лекар и ми изписа някакви лекарства и едно мазило, но се оказа че някъде съм запиляла рецептата и сега се налага отново да ходя, че поне да изкарам едно по-спокойно море. Съветвам да се консултираш с алерголог или специалист по кожно-венерически болести.
Виж целия пост
# 10
Моят проблем не беше точно същият,но подобен.Бях на 3-4 години(вече съм на 16),и имах алергии от толкова много неща,че сега като си помисля и ми се струва невъзможно.Като за начало-слънце,освен това яйца,мляко,шоколад...Избиваха ми огромни червени печати и нямаше нещо,което да ми помогне.Обиколихме дузина лекари,докато накрая една разумна жена,лекарка се сети да попита къде живеем.Като чу Костенец,реакцията и беше толкова неочаквана-започна да ни се кара,че при положение че живеем до минералните извори там,сме тръгнали по лекари ooooh!И така-почна се едно ходене два пъти седмично в минералната баня в Костенец и за една година без каквито и да било лекарства,нямах вече и спомен от алергии,и така до днес.

Незнам дали цялото това нещо ще ти помогне,но не винаги изхода е в химията,която продават в аптеките.Успех в лечението!  bouquet
Виж целия пост
# 11
Писах ти на ЛС
Виж целия пост
# 12
От няколко години и аз съм с такава алергия. Ситни пъпчици, най вече по ръцете. Преди това не съм имала никакви проблеми, лятото ставах като мулатка, да не говорим че нямам спомен майка ми де ме е мазала с нещо като малка..
Ходих на лекар, само като ме видя ми постави диагноза, каза ми да пия алергозан и да се мажа с лусион с висок защитен фактор.
Забелязвам, че при мен проблема е докато хвана тен, след това рядко се обривам. 
Виж целия пост
# 13
И аз имам такава алергия от 2-3 години. Избиват ми мнооооого ситни пъпчици по ръцете/от горната страна на дланите/, а от тази година и по лицето в областта на носа, под очите и почелото. Сърби ме ужасно. Задължително преди да изляза на слънце се мажа със слънцезащитен лосион / така и на морето не съм имала проблеми/. На мен лично алергозан не ми помага, но пия капки Фенистил и от тях обривите изчезват. Много е неприятно, но слънцето става все по-вредно за кожата  Confused
Виж целия пост
# 14
И аз имам такава алергия.Обостря се,когато съм на море.
Пия алергозан и се мажа с 30-ти и нагоре фактори.

детското Cabana sun. Това е слъцезащитно мляко с фактор 30, ако добре си спомням, няма никаква миризма, но за сметка на това предпазва и от насекоми. Много съм доволна от него!
По препоръки на valieta,това лято ще се мажа с това мляко.
А сега ползвам на малката 50-тия фактор Mr. Green
Виж целия пост
# 15
Да. Аз съм много тъмна, мургава. До преди 3-4 години не ползвах никакви защити, направо си ставах шоколад.
След това, имам чувството, че слънцето нещо стана по силно или озоновия слой, но ми се появява тази алергия.
По миналото лято, цялата, ма буквално цялата бях в тези малки червени пъпчици, които ме сърбяха и боляха. Последните дни си стоях само в квартирата и завита с чаршаф, нищо друго не издържах по себе си.
Миналото лято, фактор 30, преди да трагна на плаж, стом стигна на плаж пак и ми се появи пак: в основата на врата, дето е много нежна кожата, на китките на ръцете и краката, от вътрешната страна на бедрата, на корема. А стоях само под чадър, нито веднъж не се изложих на слънцето.

Сега това лято все повече се замислям, как ще е морето, хем ще е невероятна горещина, хем това слънце и тая алергия, не знам.

Виж целия пост
# 16
Ами на плажа може да се ходи и снякакви дрехи тип мрежи колкото и да е неприятно. По принцип белите дрехи имат защита фактор 5-10, а тъмните 10-15. Дори и с някаква ефирна блуза пак ще се хване тен. Наистина слънцето последните години е много силно и трябва да се внимава.
Виж целия пост
# 17
От около 2 години започнаха да ми се появяват обриви по ръцете от слънцето. И така откакто стане по-топличко, та до късна есен съм така.
Преди това нямах проблеми, дори можех да стоя на плаж без да се мажа със слънцезащитен крем и направо да почернявам, без проблем /за последно съм била на море 2003 г./.

И при мен се появи такава алергия преди няколко години (може би 5-6г.), но само по лицето. Не знам какво да те посъветвам, защото аз ходих на трима кожни лекари, на гинеколог, правих си тестове за алергии, пих лекарства и витамини (в следствие на който напълнях 10кг.), ходих на козметик и дерматолог. Просто се отказах вече, никой не можа да ми помогне от прехвалените доктори. Проблема се появява от време на време и после отшумява. От тогава ползвам само медицинска козметика за лицето и висок фактор слънце защитен крем.
Виж целия пост
# 18
Благодаря на всички за отговорите   bouquet
И какво излиза, че слънчевата алергия не се лекува, така ли?
Вечно трябва да се мажем с нещо и да се пазим от слънцето...
Виж целия пост
# 19
Моя позната има такава алергия от десетина години. В последните две използва някакво противоалергично мляко на Еусерин/май беше 25-ти фактор/ и мисля, че не се е обривала.

Моля те, ако имаш възможност, да я питаш за точното име на млякото, че днес си купих едно на Еусерин с уреа, ама се води лосион и никъде не пише SPF има ли, няма ли... Ще съм ти много благодарна!!! 
Виж целия пост
# 20
Кожата ми е чувствителна и податлива към различни дразнители. Консултирай се с лекар и подпирай козметиката която ползваш.
Виж целия пост
# 21
Вечно трябва да се мажем с нещо и да се пазим от слънцето...
Ами да,няма как Rolling Eyes
То и да не сме алергични пак трябва да се мажем,че това слънце взе да става много гадно и опасно...
Виж целия пост
# 22
Благодаря на всички за отговорите   bouquet
И какво излиза, че слънчевата алергия не се лекува, така ли?
Вечно трябва да се мажем с нещо и да се пазим от слънцето...
За съжаление, аз не познавам никой, излекуван, от каквато и да било алергия, освен деца, при които се израстват!
Виж целия пост
# 23
Споко! Много сме!
И аз имам такава алергия. Купувам си само антиалергенни слънцезащитни лосиони и се мажа с тях като се излагам на слънце. Даже през последните години не ми се е случвало да се изривам. Ползвам козметиката на Avene и съм много доволна. Купувала съм и по-скъпи неща, но...това си е екстра.
Виж целия пост
# 24
и аз съм с такава алергия,но само на лицето и шията.Мажа се сега с крема на Мария Галант 40 хактор.Проблема за сега отшумя.Сега трябва да търся и нещо подходящо за тялото,за да не се обрина и там.
Виж целия пост
# 25
И аз имам такава алергия от поне 10 години.Тази година също се обринах ,ръцете до лактите и деколтето.Придружено е с адски сърбеж и дори болка.Винаги се мажа със слънцезащитен фактор.Но истината е че се обривам само от първото слънце,докато кожата ми привикне и след това нямам проблеми .
Виж целия пост
# 26
И аз няколко години подред имах подобен проблем. Появяваше се обикновено на ръцете, а една година и на лицето ми. Дори докато бях бременна, се образуваха гнойни пъпки и тогава не минах без антибиотик.
От две години насам проблемът отшумя. Предполагам, защото още преди да се появят пъпките, се мажа с бебешия крем на Chicco с невен - фактор 40, по ръцете и лицето ми.
Виж целия пост
# 27
Имам слънчева алергия от 2 години. Преди излагане на слънце правя тен в солариум. А на морето мажа проблемните зони с FENISTIL-GEL /лекарство от аптеката за слънчеви алергии и алергични ухапвания от комари/.
Целогодишно ползвам слънцезащитен крам за лице SPF-50
Направи консултация с кожен алерголог! УСПЕХИ!!!
Виж целия пост
# 28
 
Миналото лято за пръв път получих алергия, само на деколтето беше, но място беше зачервено, подпухнало и сърбеше страшно много. Нямах пъпчици, което беше най- странното. Тогава не бях подготвена и си купих някакви мазила от аптеката, които дори не ме облекчиха, но това лато ще си купя продукти специално за сл.алергия на специализирана козметична марка.
Виж целия пост
# 29
И аз имам такава алергия от миналата година.
Беше някакъв ужас - рицете ми нямаха пъпчици , а зачервени петна, които се виждаха само ако се загледаш, но много сърбеше!!!
Имам позната дерматолог и тя ми каза, че алергията може да се проявява всяка година на ново място, дори и по лицето!  Sick
Не искам да си помислям за такъв ад. Чешех се като крастава, дори без да се усетя... Cry
Виж целия пост
# 30
Хайде и аз при алергичните от слънцето,виждам много сме.Да споделя и моят опит от дете съм с такава алергия от първото по-силно слънце ми се изриват ръцете по точно пръстите дребни ситни пъпчици сърбящи при това Mr. GreenГолямата ми дъщеря е  със същият проблем.Водих я на кожен лекар и е точно с тази диагноза.Освен крем с висок фактор се мажи и с Lorinden C.За себе си мога да кажа че преде 2 години ходих на солариум от февруари до май и тогава нямах пъпчици, може би кожата ми е била подготвена за яркото слънце.
Виж целия пост
# 31
мда-а-а, а аз си мислех, че съм единствена... Shocked

Първата година пих някакви таблетки и мазах с Фенистил, но на другата година пъпчиците отново се появиха и най-вече АДСКИЯ сърбеж. Родих се когато открих противозащитния крем на ROC - 30 фактор! Преди това съм ползвала Дейлонг без резултатл. Задължително съм с него на плажа!
Виж целия пост
# 32
Със слънчевата алергия се боря от години. В един момент беше станала толкова силна, че дори и слънцезащитен крем с висок фактор не можеше да ми помогне. Щом се появях на слънце и получавах обриви по всички незащитени от дрехи участъци, когато се приберях на сянка и те започваха да отшумяват.

Сега всяка година, още от ранна пролет започвам да мажа откритите части /ръце, шия, деколте/ с ДЕТСКИ слънцезащитен крем. Доста по-деликатен е за чувствителната кожа, отколто разни "специално тествани, противоалергични и т.н." мазила за възрастни. След това умерено излагане на слънце. И най-важното никакво слънчево изгаряне или дори зачервяване на никоя част от тялото. И разбира се никакви тъжни мисли. Това е моята рецепта.

Колкото до хомеопатията, понеже съм редовна посетителка, истинският хомеопат не лекува симптомите, какъвто е например слънчевата алергия, той лекува първоизточника на проблема. Затова едно и също хомеопатична средство може да помогне на един и да навреди на друг.



Виж целия пост
# 33
И аз имам слънчева алергия главно по ръцете.  Миналата година почнах да ходя на солариум ( не повече от 8 минути веднъж седмично) и почти нямах обриви цяло лято. Смятам да повторя процедурата тази година.
Виж целия пост
# 34
Момичета, благодаря за отговорите   bouquet
А дали мога да отида на солаиум сега или е вече късно? Т.е. след като имам обриви /които вече отшумяват благодарение на Зиртек-а, който сама си предписах/. Ще ми навреди ли солариума?
Виж целия пост
# 35
Кремът на Еуцерин, за който е писала Поли Н. се казва Sonnen Alergie Schutz /Екран за слънчева алергия/. Има с фактор 25 и 30. На мен ми помага само той.
Крем само с висок фактор, но не за алергия не ми е помагал /дори с над 50/.
Виж целия пост
# 36
Кремът на Еуцерин, за който е писала Поли Н. се казва Sonnen Alergie Schutz /Екран за слънчева алергия/. Има с фактор 25 и 30. На мен ми помага само той.
Крем само с висок фактор, но не за алергия не ми е помагал /дори с над 50/.
DDBD дали може да се използва и за деца този крем на Еуцерин? Мазала съм Дея с Виши 60 фактор ефект нямаше.
Виж целия пост
# 37
Кремът на Еуцерин, за който е писала Поли Н. се казва Sonnen Alergie Schutz /Екран за слънчева алергия/. Има с фактор 25 и 30.

Става ли за лице?
Виж целия пост
# 38
 Дайте да се обединим в борбата с тази алергия и всеки да каже от какво се е повлиял или оправил.
Аз лично още нищо не съм ползвала и затова съм малко объркана, какъв продукт да си
купя преди тръгването на плаж.
Виж целия пост
# 39
Дайте да се обединим в борбата с тази алергия и всеки да каже от какво се е повлиял или оправил.
Аз лично още нищо не съм ползвала и затова съм малко объркана, какъв продукт да си
купя преди тръгването на плаж.
Е нали това сме направили-всеки е написал от какво се оплаква и как се е оправил евентуално.
Най-добре отиди на дерматолог,за да ти даде най-компетентен отговор PeaceВсяка кожа е различна и алергиите от слънцето също.
Виж целия пост
# 40
От 2 години и аз съм във вашия отбор  Cry Първо на морето се изринах по ръцете и краката(най-много по изпъкналите колене и лакти). Адски сърби, ако неволно се почеша- и болиии.Затова на следващото лято ходих на солариум -да, ама и от него ми излязоха същите пъпки. Чаках да минат и пак ходих.Абе, няма край,мазане със фенистил и тъкмо минат, айде наново обрив.Сега ме е страх да отида на солариум и сколасах 2 пъти да се опъпча.Добре, че се развали времето, та да ми мине обрива.Купих си детски слънцезащитен крем 15 фактор на Талодерма.Като напече тези дни ще го пробвам и ще ви кажа дали има ефект. Никъде другаде не съм имала обрив,но от този по някое време имам чувството, че чак ми подпухват ръцете и краката.
Виж целия пост
# 41
Съжалявам, че отговарям едва сега. Миленика, да, става за лице. Предполагам, че и за деца става, тъй като няма оцветители, консерванти и парфюм. Съставката, която екранира слънцето е някакъв растителен екстракт. От нея белите дрехи, които контактуват с намазана кожа леко пожълтяват, но след това се изпира.
Виж целия пост
# 42
Майка ми е така и само юсерин я оправи Naughty
Виж целия пост
# 43
И аз съм от тези с алергия, появила се отникъде преди 5-6 години, преди това никога не съм имала проблем.
Преди 2 години се наложи спешно на лекар да ходя, с какво ли не се мазах и не пих, едва се оправих.
Докато накрая в една аптека не ми препоръчаха - Eucerin, за който вече е станало дума - родих се с това нещо.
Някой питаше става ли за бебета - за съжаление никъде не пише. Инак за ваша информация - пише, че е "с доказано действие при алергии към слънце; съдържа Алфа-гликозил-рутин, което бил антиоксидант с растителен произход, който засилвал естествената защита на клетките от свободни радикали, които са чест причинител на слънчеата алергия...."
Аз съм с две ръце ЗА този преарат!  Peace
Виж целия пост
# 44
Съжалявам, че отговарям едва сега. Миленика, да, става за лице. Предполагам, че и за деца става, тъй като няма оцветители, консерванти и парфюм. Съставката, която екранира слънцето е някакъв растителен екстракт. От нея белите дрехи, които контактуват с намазана кожа леко пожълтяват, но след това се изпира.

Надявам се, че не е мазен и попива от кожата. Thinking
Виж целия пост
# 45
Да, попива добре, има консистенция на лек крем, намазаното не лъщи.
Виж целия пост
# 46
И аз се изривам от слънцето и се зачервявам, освен това имам в допълнение и бемки.
Изписвали са ми алергозан за мазане и на хапчета, но най- много ми помага неизлагането на слънце в интервала след 10.00 до около 16.00 часа от май до септември.
Виж целия пост
# 47
И аз ще следя темата, че последния път като бяхме на море, бая се изринах .... Всеки път става все повече и повече. ooooh! Първо беше само на ръцете, после почна на лицето, на шията и така...при това на тези места рядко изгарям, а на краката - няма нищо, въпреки че чак ме болят от изгорялото - странно Shocked Последния път ходих и на лекар, при това бяхме в Турция, така че беше турски лекар - каза, че или е от слънцето или от химикалите в басейна, но в никакъв случай не е от морето. Изписа кортизонов крем - стандартно Mr. Green
Виж целия пост
# 48
Като гледам за това на Еусерин има най-добри отзиви. Мисля и аз да си го взема. Grinning
А да ми кажете дали трябва да се маже предварително или след като ти излязат вече пъпчиците? Колко струва?  Embarassed Тен хваща ли се с него? На мен ми излизат към 3-4 ден, даже веднъж ми излязоха като си тръгвахме от морето...и месеци след това не мога да се оправя, въпреки че си стоя вкъщи и не се излагам на слънце.
Виж целия пост
# 49
На мен не ми се вярва да е възможно излекуването. Алергиите не изчезват току-тъй. Аз явно от най-отдавна съм я прихванала - вече 6-7 години.  Rolling Eyes В солариум обаче ми няма нищо, почернявам, дори изгарям, но нямам обриви. А от слънцето се появява обрив, но само червени точици, не са релефни, които ме сбъркват от сърбеж, боцкане и щипане. Close Дори не изгарям, цял ден мога да седя на слънце, и си оставам бяла след това, като отмине обрива. Появява се само по нежните участъци - между гърдите, шията, подмишниците и надолу, свивките на колената. Като най-брутално е по врата, там може и да се подуя като цяла гигантска плака. Тенът е мираж за мен вече, с фактор 20 под чадъра. Sad Добре, че има солариуми.
Виж целия пост
# 50
Мисти, никъде не видях някой да е написал, че се е излекувал. Аз имам слънчева алергия от 14-годишна /тъкмо 22 години оттогава/. Тъкмо като твоята е, само дето аз не почернявам и в солариум - ставам на гъсти петна като лунички. На 18 години /при комунизма още/ правих десенсибилизация с някакви препарати по схема. Не помогна задълго, естествено. Еуцеринът предпазва, екранира, но ако го пропуснеш пак се изриваш. Алергозаните, перитолите и прочие лекарства са за да потушат вече появил се обрив, но не изкореняват проблема.
Виж целия пост
# 51
Здравейте, момичета!
За съжаление и аз от няколко дни съм във вашия отбор. Морско чедо съм, по цял ден съм се излежавала на плажа и никога не съм имала кожни проблеми.
Преди седмица бях на екскурзионно в Рила. Имах проблем с едното стъпало и го мажех с Фастумгел и Диклак и ходех с превързан крак. По всяка вероятност Диклака е отключил слънчевата алергия. Имам страхотен обрив на горната част на ходилото на болния крак- просто е някаква кора от сърбящи и смъдящи пъпки. Кожата е напукана и не мога да вървя. Другия крак и той е обринат, но не е така болезнен. Обриви имам и на задната част на крака на прасеца и на едното коляно. Странното е, че по откритите участъци - ръце, лице нямам обриви, за което съм много щастлива.
Вчера мазах с Фенистрил гел - изхабих го за 2 мазания, тъй като участъците са много големи. Приемам и Фенистрил вътрешно - 1 хапче/ 24 часа.
Днес бях на кожен лекар и ми изписаха следното:
1. Да продължавам с хапчетата Фенистрил.
2. 1 ампула Флостерон 7 мл/мг, която има действие 7 дни /цена около 2.50/ Инжекцията ми я сложиха подкожно в ръката.
3. Тъй като участъка е голям ми направиха следния крем:
     1 опаковка Клобедерм унгвент 15 гр.
     Олеум хелианти / на касовата бележка пише 23 броя ?/ не знам какво е
     Аква калцис 10 грама - 3 опаковки
     Ланолин  23 грама
Цялото мазило + кутийка и приготвянето е около 6 лв.
Пиша и цените, тъй като знаем колко са скъпи противоалергичните медикаменти.
Четох доста из нета и определено съм се насочила към противоалергичния Юсерин за предпазване.
 
Виж целия пост
# 52
Да се запиша и аз и да ви кажа как си решавам алергичният проблем,който преди 3-4г.се появи от нищото и дълго се чудих от вода ли от хавлия ли от сапун ли-оказа се   Nature Sunny
Първо алерголожката ме посъветва 2-3 дена преди плаж да започна да пия някой от по-добрите антихистаминови препарати-да си ги изпия всички по време на почивката.Освен това помага и приемането на Бетакаротен на капсули или някои от таблетките за слънчев загар,в които има и Бетакаротен/но са доста скъпи/.Те се пият 20-тина дни преди плаж,по време и след това-също повлиявят много добре алергиите.
И последното което си включих сама и ми отмени дори таблетките/бетакаротена си го пия защото ми помага и за хубав и траен тен/-солариума-поне по 5-10 всяка пролет.
Е това е моята борба с алергията-пожелавам на всички успех и лятно слънце без проблеми! sun sun  Nature Sunny  grinning039
Виж целия пост
# 53
На това море, просто се направих, че не я забелязвам, не се мазах с нищо специално, дори алергозан не си взех. Излизат ми пъпките в края на плажа и до другата сутрин се скриват, това е! Снощи се прибрах и днес съм без пъпки, но и с носталгията по морето, кофти!
Виж целия пост
# 54
Взех си Юсерин както писах по-горе. За първи път от доста време не се обринах, много съм доволна  Peace Само дето се върнах по-бяла от колкото очаквах, при това си взех най-ниския възможен фактор 15.
Виж целия пост
# 55
Имам подобен проблем от 4-5 години. Обривам се само на морето. Тази година след като се появиха първите пъпчици започнах по лекарско предписание да пия Зодак. Той е със същото съдържание като Зиртек, но в пъти по-евтин. След седмото хапче нямаше и помен от пъпките. Бях повече от 20 дни на морето.
Виж целия пост
# 56
Аз всяка година на морето съм жалка картинка. TiredТова лято също не пропуснах.Моето състояние наистина е трагично-ставам цялата в едни червени плаки надигнати,все едно съм се търкаляла в коприва. ooooh!Били са ми урбазон и алергозан инжекции.Абе ужасно е....Лошото е,че синът ми също е наследил алергията. CryДокторите ми казват ,че всичко идва от имунната система.И от проблеми с червата newsm78
Виж целия пост
# 57
Аз също имам слънчева алергия от години.Обикновено още в първите по-слънчеви дни се обривам с ужасно сърбящи пъпчици в областта на диколтето или по гърба.Моето спасение е "Флуцинар"-маз или крем.С 1-2 намазвания обривът изчезва и до края на лятот колкото и да ходя на плаж/а аз ходя много/ повече не се появява.
Виж целия пост
# 58
Искам да питам нещо,понеже на малката щерка и избиха пъпчици на морето,ако е слънчева алергия,трябва ли пъпките да изчезнат сами,ако после не се е излагала на слънце няколко дни например?Тя е матова и изобщо не съм очаквала такова нещо,пък и за трета година я водим на плаж и нищо и нямаше.Другият вариянт е,да се е обринала от басейна там. newsm78Никой доктор не можа да каже от какво са се появили. Cry
Виж целия пост
# 59
Дъщеря ми и мъжът ми са с такава алергия, слава Богу се проявява само на морето, а не при всяко излагане на слънце. Явно е от комбинацията мужду силното слънце, морската вода, която е  SickКозметиката не ни помага, пият Лоратадин или Кларитин, а ако се появят пъпчици ги мажем с Фенистил гел. И все пак да не се излагаш на силно слънце...
Виж целия пост
# 60
hodih na solarium predi dva dni i sega imam sarbe6 po tqloto kakvo da pravia dali e alergiq  ili rak na kojata
Виж целия пост
# 61
И аз съм така.Обривам се цялата на морето след 2-ри,3-ти ден на плажа.Сърби,боли,червено...
Виж целия пост
# 62
Не прочетох цялата тема, но понеже и аз страдам от същото, ще кажа какво ми помага - плажното мляко за алергични на Юсерин. По никакъв повод не излизам без да се намажа с него и нямам проблеми. Нищо друго не ми помага.
Виж целия пост
# 63
Не прочетох цялата тема, но понеже и аз страдам от същото, ще кажа какво ми помага - плажното мляко за алергични на Юсерин. По никакъв повод не излизам без да се намажа с него и нямам проблеми. Нищо друго не ми помага.
А на каква цена е?
Виж целия пост
# 64
Не прочетох цялата тема, но понеже и аз страдам от същото, ще кажа какво ми помага - плажното мляко за алергични на Юсерин. По никакъв повод не излизам без да се намажа с него и нямам проблеми. Нищо друго не ми помага.
А на каква цена е?

Около 25 лв.
Виж целия пост
# 65
 newsm78
Виж целия пост
# 66
 #Crazy
Виж целия пост
# 67
hodih na solarium predi dva dni i sega imam sarbe6 po tqloto kakvo da pravia dali e alergiq  ili rak na kojata

 PeaceАз пък си я лекувам алергиятя със солариум. Mr. GreenА връщането назад в темата определено си заслужава. Hug
Виж целия пост
# 68
Благодаря на всички за отговорите   bouquet
И какво излиза, че слънчевата алергия не се лекува, така ли?
Вечно трябва да се мажем с нещо и да се пазим от слънцето...

Смятам,че само слъцезащитни млека с висок фактор помагат. Wink
Виж целия пост
# 69
Не прочетох цялата тема, но понеже и аз страдам от същото, ще кажа какво ми помага - плажното мляко за алергични на Юсерин. По никакъв повод не излизам без да се намажа с него и нямам проблеми. Нищо друго не ми помага.
Аз да се оплача, че тази година на морето Юсерин-а не ме спаси Sad На 6-тия ден пак се обринах, въпреки че не сме стояли много на плажа. В комбинация с противоалергични хапчета и мазила обаче за 2 дена бях като нова. Wink
Виж целия пост
# 70
Мисля,че темата е актуална за сезона.Пиша,за да я придвижа напред.
Виж целия пост
# 71
Миналата година на морето за първи път получих слънчева алергия на стари години така да се каже Mr. GreenПих Лорано от 10 млг.и се мазах с фенистил гел.Помогна ми обаче бавничко си минават тез пъпчици и сърбежите.Тази година преди 2 седмици реших да ходя на солариум преди почивката, обаче на 2-ят път получих същата алергия, та пак процедурата с хаповете и мазилата.
На времето си бях голяма гордост на себе си, че хващам тен за 2 дена с боята по рождение newsm44, а сега се чувствам като албинос. smile3511
Виж целия пост
# 72
И аз съм доста тъмна. За 1-2 дни на морето ставах като циганче.
От две лета имам алергията. И е ужасно некомфортно.
Макар че съм тъмна, ползвам винаги 20-30 фактор и не мърдам извън чадъра.

Нито тен ми трябва, нито нищо.

Виж целия пост
# 73
И аз пазих чадъра ( бяла съм като сирене  Mr. Green), плесках се с висок фактор,не изгорях, но пак се изринах на 2-я ден   Sick Върнах се преди 10 дни и още имам следи от пъпките. Солариумът не ми помага - и от него се изривам  Close Мязах на варицелна, други като мен не видях на плажа  Embarassed
 Катерина 78, пиши моля с какво се мажеш и пиеш, може и на лични   bouquet
Виж целия пост
# 74
Катерина 78, пиши моля с какво се мажеш и пиеш, може и на лични   bouquet
Пиша тук, че може и други да ги интересува.
Мазах се и мен, и малката с Адвантан крем (гледаш да не прекаляваш с количеството, т.е. мажеш само най-засегнатите участъци), сърбежа се облекчава веднага, пъпчиците стават от червени - кафяви и на следващия ден почти не си личат. Маже се сутрин и вечер.
От аптеката си взех Цетиризин - Cetirizin HEXAL. Около 7 лв бяха 20 таблетки, пие се по 1 на ден, почваш 2-3 дни преди морето и няма проблеми. Аз обаче нали съм смела и реших да го спра на втория ден, та на 6-тия се обринах
Отделно се мажех с Юсерин против алергия, има и за след плаж пак на Юсерин, пак против слънчева алергия.
Виж целия пост
# 75
Благодаря, Катерина78   bouquet
 Ще запиша в тефтера като допълниш инфото  Hug
Виж целия пост
# 76
Да се разпиша и аз с тазгодишните си приключения.
Зная си аз, че имам слънчева алергия, но тъй като през последните години не съм имала проблеми /ползвам плажни млека на Авен и понякога на Юсерин/ и реших, че мога да се пробвам с нещо от което ще направя повече тен, та се излъгах и купих Каротен. На третия ден се изринах страшно. Веднага си купих Авен и продължих да ходя на плаж, като се мажех през 2-3 часа с него. Вярно тена ми е свсем слаб, но пък повече проблеми нямах. Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия