Дилема-първи или последен етаж

  • 14 232
  • 51
Момичета, помагайте!
По стечение на обстоятелствата трябва да се изнесем много бързо от настоящето си жилище. Тъй като стана неочаквано съответно разполагаме със сравнително малко пари. Днес бяхме по огледи и сега се колебаем между две жилища.
Едното е двустайно, но е на последен /шести/ етаж. Блока е панелен. Отгоре казаха, че имало един метър въздушна възглавница /ако си спомням правилно израза Embarassed/. Беше ремонтирано и в доста добро състояние. Но един приятел ми каза, че има опасност от течове. Даже първия въпрос беше има ли нови тапети. Защото, ако имало, значи е за да прикрие петната. Но жилището като цяло си беше поддържано и добре ремонтирано. А и огледахме стълбищната площадка, но не видяхме следи от течове /а тя не личеше да е освежавана скоро/.
Второто е тристайно, но е на първи етаж. Там ни привлече разположението на стаите, но ме притеснява, че под прозорците на кухнята и едната спалня се минава непрекъснато и ще е шумно.
Какви са недостатъците на първия или последния етаж? Чувала съм, че не трябвало да се избира първи или последен етаж, но тези бяха най-приемливи от всичките предложения. Confused
Виж целия пост
# 1
Аз бих избрала първия етаж, по-широко е, няма течове, не си зависима от асансьора. За шума - то ако е шумно нищо не може да те спаси...
Виж целия пост
# 2
Аз лично винаги съм искала последен етаж, но поради липса на подходящи оферти, когато ние купувахме, взехме на предпоследен. Най-голямото предимство на последния етаж е, че никой не ти се разхожда (или още по-лошо тича, рита топка и т.н.) над главата и не си изтръсква я покривка, я пепелник, я някой прашен китеник или одеало върху терасата ти. Покрив, ако се ремонтира качествено веднъж, повече не протича (в случай, разбира се, ако изобщо възникне проблем). Някой казват, че зимата ставало много студено, лятото много горещо - ами, правите си окачени тавани с гипсокартон и вата и си решавате и този проблем. А и климатиците вече са на доста поносими цени. Хубаво е апартаментът да е среден - по-малко външна изолация ще му трябва.  Peace
Първи етаж никога не бих си взела  ooooh! , защото: 1. всички съседи, когато се прибират или излизат, минават пред вратата ти, чакат асансьора и през това време говорят, смеят се, тръшкат врати, и, за съжаление са малко хората, които се съобразяват колко часа е (дори и посред нощ не ги притеснява да вдигат шум); 2. ако се случи да се спука тръба на отходния канал, познай къде изтича; 3. шумът от улицата на 1-вия етаж е доста по-осезаем отколкото на горните етажи, а и постоянно си като на показ на минувачите.
Това е, което се сещам, засега. Дано да съм ти била полезна. Успех при избора!   bouquet
Виж целия пост
# 3
1-ви етаж:
Недостатъци:
1. Има риск да ви оберат апартамента, защото е ниско и лесно да се влезе през терасата/прозореца, ако няма решетки.
2. По-студено е, защото отдолу са мазета.
3. По-шумно е.
Предимства:
1. Не те интересува асансьора.
2. Удобно е за пренасяне на мебели (ако го вземате под наем трябва да внасяте-изнасяте).

Последен етаж:
Недостатъци:
1. Кофти, ако се повреди асансьора.
2. Риск течове.
3. Земетресение (недай Боже).
Предимства:
1. Хубава панорама.
2. Съседите събират пари да се оправи покрива, ако има теч,( но не събират за изолация на тавана на мазето за да е по-топло на първия етаж).
3. Ако има въздушна възглавница е добре. По-малък е риска от теч, жега и студ.
4. По-малко шум.

Двустаен или тристаен?
По-малък = по-малко разходи.
По-голям = повече удобство + повече разход.

Избирам всеки етаж освен 1-ви, в случая избирам последен етаж.
Виж целия пост
# 4
Това за съседите дето тупат боклуци върху прането ти е много важен момент, направо се чудя как съм го пропуснала  newsm78 . Мммм даааааа, много си права Сън и не само за това, с целия си пост си много права...
Виж целия пост
# 5
Не винаги първия етаж не е застрашен от наводнения. Ние имахме ОГРОМНИ проблеми с една шахта, в която се излива мръсната вода - всички отпадъци избълваха един ден в нашата баня Sick Sick Sick
Вече не живеем там, но никога не бих живяла повече на първи етаж- всички минават пред вратата ти, всеки път когато заминавахме не знаех какво ще намерим- наводнение с отпадни води или празен апартамент. Трябва да има решетки на терасите и прозорците, но и това не спасява. Не можехме да си отворим прозорците, защото имаше 1 гараж, след това още 10 и всеки си слушаше отвратителна чалга(моля за извинения към почитателите на тази музика, но има наистина ужасни песни) или си правят нещо по колата.
поради всичко това- против първия  етаж!!!
Виж целия пост
# 6
Много ви благодаря!   bouquet  bouquet  bouquet
Май и аз съм наклонна повече за по-малкия апартамент, който е на последния етаж. По-евтин е, среден е, в по-добро техническо състояние е и едната спалня има изолация.
Предполагам, че ще сложим изолация и на останалите две и на тавана и няма да има проблеми.
Дано имаме късмет и няма някакви особени проблеми жилището /от сорта на течове, мухъл и т.н./. Praynig
Виж целия пост
# 7
Аз пък съм привърженик на 1-вите етажи:) Винаги съм живяла на 1ви и сега като си търсихме жилище едно от условията ми беше, да е пак така. Мразя високите етажи, някак си смятам, че човек е сътворен, за да ходи по земята и колкото по-близо е до нея, толкова по-добре се чувства:) Но ти ще решиш сама къде е по-подходящо за вас Peace
Виж целия пост
# 8
Живея на предпоследен етаж (7-ми) и ако ти кажа, че шумовете там се чуват три пъти повече няма да ми повярваш сигурно! Относно течовете положението между първи и последен етаж е равностойно. На първия винаги могат да те наводнят и всички съседи над теб, но понеже теча е в дома им е по-вероятно да се оправи бързо, за разлика от общия покрив, за който мнозина от входа ще откажат да дадат пари, поне докато не протече и на тях. А когато това стане и на долните етажи може и да е късно вече за ремонти на покрива... При положение, че апартамента на първия етаж е с една стая повече, а стойността му е като на другия - няма място за колебание - първия етаж! Peace А и аргументите на Petинка са напълно основателни! От 8 години сме в този апартамент, след 28 години на втория етаж и още не мога да свикна, и никога няма сигурно! Що страхове брах за децата докато поотраснат... ooooh!
Виж целия пост
# 9
При положение, че апартамента на първия етаж е с една стая повече, а стойността му е като на другия - няма място за колебание - първия етаж! Peace
Разликата в цената е 6000 евро, защото този на първия е тристаен, а последния - двустаен. А и ще трябват повече средства за ремонт и евентуално после отоплението ще е по-скъпо.  Confused
Виж целия пост
# 10
Разликата в цената е 6000 евро, защото този на първия е тристаен, а последния - двустаен. А и ще трябват повече средства за ремонт и евентуално после отоплението ще е по-скъпо.  Confused
Това не съм го разбрала!  Embarassed В случай че не разполагате с тази сума или ще ви затрудни особено много набавянето и, мисля че няма място за двоумене! Simple Smile
Виж целия пост
# 11
Разликата в цената е 6000 евро, защото този на първия е тристаен, а последния - двустаен. А и ще трябват повече средства за ремонт и евентуално после отоплението ще е по-скъпо.  Confused
Това не съм го разбрала!  Embarassed В случай че не разполагате с тази сума или ще ви затрудни особено много набавянето и, мисля че няма място за двоумене! Simple Smile
То аз не съм го пояснила. Интересуват ме по-скоро опита на живеещите  на първи или последни етажи.
В интерес на истината родителите ми са на първи етаж, в момента живея на първи етаж, а и последната ми квартира беше такава. Имам идея как е на първия етаж и съм наясно с предимствата. Примерно в блока на нашите мухъла е тръгнал от последните етажи и за 15 години е стигнал до втория етаж, но първия още не е пострадал /на мен ми е малко странно, но строител казвал на майка ми, че така вървял - отгоре надолу/.
Все пак сякаш избора ми клони към по-малкия, понеже е в по-добър район, по-евтин е, по-лесно ще го отопляваме и е в по-добро техническо състояние /ще дадем по-малко пари за ремонти като се нанасяме/.
Темата пуснах, защото никога не съм живяла на последен етаж и ме интересува как е. Благодаря още веднъж на всички отзовали се! Hug
Виж целия пост
# 12
Виж тази тема:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=188476.0

Лично мнение:
Никога не бих си купила апартамент на последен етаж в панелна сграда! Naughty
Изложила съм подробно причините в предната тема.
Успех с избора!  bouquet
Виж целия пост
# 13
Аз малко не по темата ще се изкажа. Не можете ли да по обиколите още малко. Не знам къде живеете, но едва ли сте прегледали всички оферти които се предлагат за парите които имате. Един ден огледи ми се струват престъпно малко. Ако става въпрос за квартира - да, но жилище не се избира за един ден. Поогледайте се още малко, може да намерите оферта, която да ви харесва повече.
Приятелят ти правилно ти е казал за тапетите - с тях най-лесно се крият течове и проблеми, временно разбира се.
Никога не съм живяла нито на първи, нито на последен етаж и не мога да кажа нищо конкретно по темата. Май бих предпочела последния, но пък там ремонтите са по-скъпи - покрив, изолация.

Успех и дано си намерите най-хубавото жилище  bouquet
Виж целия пост
# 14
Ако блокът не е навътре в квартала, а опира на тротоара и прозорците гледат към улицата - не избирай първи етаж! Имаш чувството, че цялата улица ти е в хола. (Или в спалнята)
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия