Ленено семе - здраве отвътре

  • 154 984
  • 320
# 180
Да се включа и аз в темата.
Малко ще се отклоня от темата - имам куче каракачанец. Един ден го храних с варени шийки и то милото получи такова невероятно разстройство - чак до кръв. Така се изплаших.... Но ветеринаря ми каза да взема ленено семе, да го накисна 1 с.л. семе в 100 мл. вода за около 4-5 часа. След което да му дам 20 мл. да изпие. Няма да ви излъжа, ако ви кажа, че ефекта беше за минути. Веднага му се оправи коремчето. Четох даже, че е добре при киселини и гастрит.
Веднага, след като прочетох цялата тема, си смлях от семето и си забърках с кисело мляко и мед. Много е вкусно. Ако не се отрази на друго, се надявам да ми облекчи гастрита.
Зизи Топ, благодаря за прекрасната тема. Много е полезна
  bouquet
Виж целия пост
# 181
И аз се зарибих по лененото семе - от почти две седмици си купувам и си го меля и си хапвам.
Но ми се струва, че хапвам повече, от колкото чета тук - 14 грама. Аз си хапвам ... ами около 40 гр- две големи супени лъжици с мед, понякога с мляко, друг път на салата ... Да не би да прекалявам?! И ако е така - има ли негативни последствия ?!
Виж целия пост
# 182
Много ми хареса темата newsm10 smile3501
моментално се зарибявам и започвам-но с едно допълнение и препоръка-към сместа с меда и със или без сусама може да се добави 1 суп лъж медицинска сяра-от аптеката и много хубаво да се разбърка-тя също е за коса нокти и особено кожа-"пречиства кръвта"-според една доцентка дерматоложка.
"Лененото масло на капсули въздейства върху метаболизма и организма изгаря лошите мазнини и калории.Чрез омега-3 киселините Flex Oil кара стомаха ни да задържа много по-дълго храна в сравнвние с нискокалоричните храни и тези без мазнини.Така мазнините престояват в стомаха по-дълго и помагат за стимулиране на синтеза на холецистокинин-хормон,който сигнализира мозъка ни да спре да яде.
Грижи се за доброто изграждане и функциониране на клетъчните мембрани.Когато те са здрави ,транспортират по-добре кислорода-един от ключовите елементин на ежедневното изгаряне на мазнини.А бързият метаболизъм е най-важното условие за справяне с излишните калории.
Лененото масло има способността да понижава холестерола и като цяло да поддържа мастния баланс на организма. много от хората,които приемат капсулите,забелязват първите резултати от действието му чрез буквално стапяне и разнасяне на подкожни мастни образувания.
За постигане на реален ефект при намаляване на теглото е необходимо да се приемат поне 5-6 капсули от по 1000мг дневно,като количеството може да стигне и до 9 капсули.Тази добавка не е чудодейно средство за драстично и опасно отслабване.Чистото и нерафинирано висококачествено ленено масло просто помага на тялото ни да функционира правилно и да набави липсващите в морерното хранене омега-3 мазнини."  Край на цитата! Peace Thinking  bouquet
Виж целия пост
# 183
Опааа това ми трябваше  Hug

Зизи благодарско  Heart Eyes трябва да е подръка в Диетичния подфорум  Thinking
Виж целия пост
# 184
Здравейте!  Hug
От днес и аз минавам на ленено семенце...Запасих се с 400 гр. Не знам докога ще ми стигне, надявам се до края на месеца поне.
Искам да попитам кога започва да проличава ефекта от него?  Praynig
Виж целия пост
# 185
И аз се зарибих по лененото семе. Не го слагам само в салати, а го прибавям и към основното ядене, когато го сваля от котлона. Прибавям го като подправка. Но гледам да не прекалявам, защото сосчето придобива малко лигав характер. Ще видим какъв ще е ефекта...
Виж целия пост
# 186
Искам да попитам кога започва да проличава ефекта от него?  Praynig
Индивидуално е, но от няколко седмици до няколко месеца (зависи за какъв ефект говорим) Peace
Виж целия пост
# 187
Аз разбрах, че се отслабва от лененото семе, освен че се отразява и добре на косата и кожата.... Чакам ефекта на отслабването Crazy
Виж целия пост
# 188
10-те страници не изчетох, но статията е интересна Grinning
Аз лично ям по 1 лъжица ленено масло. Продава се по магазините , на фирма Белко мисля че беше. Ако ядете ленено семе трябва да е смляно на много ситно! Иначе не се усвояват полезните вещества. И понеже ме мързи да го смилам, предпочитам маслото Grinning Grinning
Виж целия пост
# 189
10-те страници не изчетох, но статията е интересна Grinning
Аз лично ям по 1 лъжица ленено масло. Продава се по магазините , на фирма Белко мисля че беше. Ако ядете ленено семе трябва да е смляно на много ситно! Иначе не се усвояват полезните вещества. И понеже ме мързи да го смилам, предпочитам маслото Grinning Grinning
Ти за какво го ядеш? Имам предвид какъв ефект очакваш?
Виж целия пост
# 190
Защото е от най- добрите растителни източници на Омега- 3 и Омега -6. За по -добро функциониране на мозъка, за здрава кожа и т.н. Simple Smile По 1 ч.л на ден ям. Не бива да се прекалява.
Виж целия пост
# 191
Като се има предвид как забравям, май ще ми се отрази добре. Ще видим...
Виж целия пост
# 192
Аз пък засега го пия само на капсули-ще упорствам 90дена-както е препоръчително Hug
Виж целия пост
# 193
La Fornarina,искам да попитам  тези 7 $ за 1 опаковка ли са или за цялата поръчка.Днес се регистрирах в vitaminlife.com и поръчах 5 опаковки за които ми искат  Subtotal: $78.35.На тази сума 7 $ ли ще платя или 35$?Ти поръчвала ли си повече от 1 опаковка?
Виж целия пост
# 194
Като се има предвид как забравям, май ще ми се отрази добре. Ще видим...
Хапвай и орехи тогава Wink
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия