Ревливо дете

  • 3 525
  • 13
Здравейте майки Simple Smile

Синът ни е на година и почти 2 месеца, от няколко месеца насам реве за абсолютно всичко (реве на инат или на сила, различава се от другия рев), реве като стане от сън сутрин, следобед (оставяме на страна вечерното будене по 4-5 и рев), рев когато иска нещо, рев когато не е доволен, рев когато иска да му обърнат внимание. Абе имам чувството че всяко нещо е свикнал да иска или изразава с рев. Майка му хич неможе да го трае като реве (инатия рев, то не само рев ами и напъване чак попръцква от напън  Mr. Green ) и често му угажда, като че ли вече знае че всичко се постига на инат с рев. Това обаче не ми харесва, като порасне още ще е ад. Помагайте със съвети как да го отучим от това. Говорим му но той не вдява, все пак е малък  ooooh!

едитче  Mr. Green  Не че не знае как да иска или да се изразява по друг начин - ходи издава разни звуци, сочи с пръстче, дърпа бута, но това е много рядко, в повечето случаи метода е - рев с напъване  ooooh!
Виж целия пост
# 1
Единственият начин е да "престанете" да го разбирате. Щом реве, заявявате най-спокойно: "Не разбирам какво искаш. Кажи ми/покажи ми."
Малка борба на инати ще има, но скоро хлапето ще разбере, че ако иска да стане на неговото, ще трябва да отстъпи и то.
Ей-така се почва с компромисите в този живот!  Mr. Green
Хайде, от вас се иска малко търпение и... успех!   bouquet

ПП А на жена си не се сърди, издръжливостта на детски рев си има своите граници. Всяка майка в един момент изпушва и е склонна и на маймуна да стане, само и само да спрат хленченето и ревът. Почивка от децата му е майката!  Wink Laughing
Виж целия пост
# 2
Моя големия е от ревливите. До към 4 годишен, все за нещо си ревеше и сега понякога го прави, но по-малко. Трудно се издържа, но с времето преминава.
От друга страна, това че е момче няма никакво значение, той си е дете (да не кажа почти бебе  Wink още). Моя мъж също се дразни от ревовете на Вики и даже си позволява да му казва "Какъв си такъв мъж, толкова ревлив?!?", а той не е мъж, той си лукова глава още  Simple Smile.
Но след като е разбрал, че това е начина да получи каквото иска, ще го прави повече. Няма смисъл от много говорене, но и няма смисъл да затвърждавате този модел на поведение. Аз правя така или отстъпвам бързо и няма рев или не отстъпвам изобщо, но не позволявам налагане. Като бяха по-малки ги залисвах с него различно, а като станаха по-големи и вече не се отказват лесно просто изчаквам кризата да премине.
Виж целия пост
# 3
Ревливо дете - реве просто така. Моята щерка беше така, но то е докъм  1 г.
Инатесто - да постига всичко с рев. Когато вече разбира.

Успокояваш го и му отвличаш вниманието.
Или - оставяш го да си реве, по възможност в неговата си стая без публика.
Виж целия пост
# 4
Майка му хич неможе да го трае като реве (инатия рев, то не само рев ами и напъване чак попръцква от напън  Mr. Green ) и често му угажда, като че ли вече знае че всичко се постига на инат с рев.

Ами ти сам си си отговорил... Wink
Това е горе-долу като при нас - майка ми гледа Калина в момента и първо й забранява нещо или й отказва, но след като дребната помрънка известно време не издържа и отстъпва, в резултат на което Калина си знае - нужно е само да се помрънка и няма проблеми...
Бъдете по-твърди и поставяйте категорични граници и детето постепенно ще свикне, че "не"-то значи точно това... Peace
Виж целия пост
# 5
Не му обръщай внимание. Покажи, че с рев няма да постига нищо.
Виж целия пост
# 6
Адът вече е настъпил - по-зле от това може ли да стане, след като сега реве за всичко? Вземете нещатата в ръце и не се оставяйте да ви манипулира. Жена ти специално. Ти иначе можеш със съответното поведение да го научиш да не ти реве, пък жена ти ако няма против да слуша ревове нека си му угажда. И при нас е така, Давид мен ме врътка повече от баща си. Но то е, защото баща му има силен и строг глас, който аз и посмъртно не мога да докарам. И го пляска през ръцете доста по-силно от мен и малкият определено има страх от него.
Виж целия пост
# 7
Моя големия е от ревливите. До към 4 годишен, все за нещо си ревеше и сега понякога го прави, но по-малко. Трудно се издържа, но с времето преминава.
Значи да очаквам скоро да спре  Laughing
Реве повече от бебето, без майтап......за каквото се сетиш.....че си счупил колата, че си искал незнам ква играчка (насред разходката, далеч от вкъщи), че му се пие вода, а аз в момента няма откъде да купя....просто трябва да бучи за нещо....
Виж целия пост
# 8
И при нас е така,моето дете е на шест год.и мрънка за всичко.За телевизор,компютър,нова играчка абе иска да се наложи но вече разбира всичко.Казвам че ако не спре ще го накажа и мирясва.Но вие сте малки ,може би като тръгне на ясла ще се укроти и миряса.Не му угаждайте и ще разбере че с инати няма да стане на неговата.Просто се заредете с търпение.
Виж целия пост
# 9
Моя големия е от ревливите. До към 4 годишен, все за нещо си ревеше и сега понякога го прави, но по-малко. Трудно се издържа, но с времето преминава.
Значи да очаквам скоро да спре  Laughing
Реве повече от бебето, без майтап......за каквото се сетиш.....че си счупил колата, че си искал незнам ква играчка (насред разходката, далеч от вкъщи), че му се пие вода, а аз в момента няма откъде да купя....просто трябва да бучи за нещо....
Вики описваш  Wink. И той плаче повече от Дани. И като бебе и сега  Simple Smile. Пожелавам ти и при вас скоро да настане тишина.
Виж целия пост
# 10
Някой каза по-горе:ясни граници!Това е!Когато се държи на всичко,което вие сте определили като "не" и не допускате компромиси(ей ,за това железни нерви си трябват... Grinning),малко по малко човечето разбира, че няма да стане неговата.Всички деца,които аз познавам са такива-кое в по-голяма ,кое в по-малка степен ,пробва първо с рев...оправията е търпение и твърдост.Не страх му е майката,защото ако го биеш или плашиш,ефектът е точно обратен и с времето това се обръща срещу родителите,но твърдост-да.Строгост,ако трябва-както искаш.В моментите,когато трябва!Иначе пак може да се държите с него ,като със съкровище,не е речено детето постоянно да живее в някаква суха и студена среда,нали така?Просто понякога си трябва строгост-няма начин!Най-добре би било,ако и "не"-тата не са твърде много,че се побърквате и вие, и бебето.Но,покаже ли му се на едно дете ,че с рев се постига всичко....много трудно се научава на друго...Ако пореве някой път повече...е,какво пък толкова...има по-страшни неща от рева от инат или желание за налагане.Малко непукизъм понякога ,също върши работа Wink
Виж целия пост
# 11
Моя големия е от ревливите. До към 4 годишен, все за нещо си ревеше и сега понякога го прави, но по-малко.
Ммм...супер! Значи ми остава само още 1 година да търпя тази инквизиция Peace.
Гери е ревла голяма. Ако не й се угоди за нещо, веднага е надула гайдата. И от онова пронизително реване, което ти бърка в мозъка. Ако сме в къщи и търпението ми се изчерпа, я хващам за ръката и я завеждам в нейната стая, където може да си реве на воля. Тя реве, реве и след малко пристига при нас.
Ако сме навън, обаче, отначало гледах да й угодя, само и само да няма такива ревища, но вече не ми пука особено и понякога даже опитва справедливата ми десница Crazy. Понякога се улавям, как казвайки й нещо, което знам, че няма да й се понрави, корема ми е свит на топка от притеснение, че ей сега ще надуе гайдата. Направо ме е страх ooooh! и това ме ядосва много.

Синът на наши приятели е също такъв. Реве за всяко нещо, по-точно пищи от яд. Чакаме да го израстат някакси... И на мен ми идва да ревна за много неща и да ритам във всички посоки, но се озаптявам някакси...
Виж целия пост
# 12
Понякога се улавям, как казвайки й нещо, което знам, че няма да й се понрави, корема ми е свит на топка от притеснение, че ей сега ще надуе гайдата.

И аз съм така, но от всички в къщи имам най-много нерви да понеса някоя сцена стоически...Останалите не издържат на мрънкането и или й угаждат веднага, само мир да има или й се карат. По-трудно ми е да се преборя с мъжа ми и майка ми, отколкото с нея... ooooh! И въпреки, че аз съм желязна и едва ли не изглеждам безчувствена и лоша в такива ситуации, без да й посягам, Калина има най-голям респект от мен. Същевременно най-често и най-бурно изразявам обичта си към нея   remybussi
Виж целия пост
# 13
Еми някои реват. Други не реват. Понякога възпитанието има значение, понякога - не. Разбира се, всички понякога се глезотят. И разбира се всяка майка понякога не знае как точно да реагира.
Съвета ми е - малко повече вярвайте на интуицията си, защото всяко дете си е различно в това отношение.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия