Бибка или палче?

  • 1 015
  • 16
Опитвам се да разбера защо едни бебета спят спокойно нощно време и то по цяла нощ без да се пробуждат,а други се събуждат често като моето.Разпитах няколко майки и се оказа,че тези,които си спинкат по цяла нощ са или с бибка или с палче в устата.Е моето определено не от тези и много се събужда.Най вероятно е и заради зъбите.Направо се побърквам #CrazyНякоя нощ го кърмя ,но няма резултат- той пак си реве.Е има и бебета, които си спят и без бибка или палче.Сигурно рано му премахнах бибката,за което малко съжалявам,но пък от друга страна се радвам като видя по-голямо дете с бибка в устата.Е мами вашите бебета как спят спокойно или не ,папкат ли или нещо друго дъвчат.Споделете,защото аз си мисля,че моето бебе е най-ревливото newsm78
Виж целия пост
# 1
Моята спи без да се буди вечер откакто се е родила. Ако почне да мънка докато спи, давам биберона и тя се успокоява.
Виж целия пост
# 2
Моя син сам отказа биберона като беше на 2 месеца, въпреки упоритите ми опити да му давам различни видове, да му го държа в устата и т.н.
Палеца не си суче-просто никога не го е правил.
През нощта се буди между 2 и 20 пъти-просто има нощи, когато спи неспокойно и сме като скачени-постоянно суче и такива, в които спи спокойно и се събужда само като огладнее. На мен не ми тежи-спим на едно легло и съм решила, че ще оставя нещата така засега.
Виж целия пост
# 3
Аз съм щастлива майка-лягаме си ви 8 и ставаме към6-7 сутринта,не се буди и нищо не дъвче,докато спи.
Виж целия пост
# 4
моето бебче отначало отказваше категорично биберон.почнах да го уча много късно и тя беше свикнала вече само на гърда.някой път обаче просто иска да се успокои като суче ,а не е гладна.тогава отказваше гърда и си лапаше ръцете.целите бяха станали в пъпчици.много опити правих да я науча на биберон и най-накрая успях.сега и го давам,когато е много неспокойна.обикновено вечер преди да заспи.
Виж целия пост
# 5
Колко голямо е бебето ти?

Спокойният сън зависи от много фактори - спокойна атмосфера, спокойна майка, тип дете, липса на някакво неразположение свързано със зъби или колики.... и т.н. Всяко дете е индивидуално. Не мисля, че бибата или палеца са фактори за добър сън. При някои вършат работа, при други не. Номера е да откриеш кое ще е добре за твоето дете. С пробване.
При положение, че твоето бебче не ползва нито биба, нито палче, очевидно трябва да търсиш друг начин за преодоляване на неспането. Дано успееш да го намериш  Peace
Виж целия пост
# 6
Биберон е нашият метод. Исках да е палец, но уви - не зависело от моето желание.
Лошото е, че е пристрастен - като го види и чак му потреперват ръчичките, докато си го слага в устата. Ще го отучвам, но не сега, а като почне да спи по-спокойно и да не сънува кошмари.

Виж целия пост
# 7
Определно биберона е е по-малкото зло Simple Smile като стане на 2 годинки ще го забрави, но палеца не!  Ние сме с биба и се будим по 1 път. Когато е дълбоко заспал я плюе или му я махам
Всяко дете е различно Hug
Виж целия пост
# 8
Моя син сам отказа биберона като беше на 2 месеца, въпреки упоритите ми опити да му давам различни видове, да му го държа в устата и т.н.
Палеца не си суче-просто никога не го е правил.
През нощта се буди между 2 и 20 пъти-просто има нощи, когато спи неспокойно и сме като скачени-постоянно суче и такива, в които спи спокойно и се събужда само като огладнее. На мен не ми тежи-спим на едно легло и съм решила, че ще оставя нещата така засега.

Съвсем същата работа е и при нас
Виж целия пост
# 9
Нито едното при нас, но пък спря да се буди нощем едва като наближи две години. Аз обаче не съм държала толкова на непробудния сън, кърмех си го нощем според периода - понякога по веднъж, друг пък доста пъти ако е болен, неспокоен или вади зъбки. Поне съм доволна, че не е търсил заместители на гърдата, за да заспива с тях.  Grinning
Виж целия пост
# 10
Колко голямо е бебето ти?

Спокойният сън зависи от много фактори - спокойна атмосфера, спокойна майка, тип дете, липса на някакво неразположение свързано със зъби или колики.... и т.н. Всяко дете е индивидуално. Не мисля, че бибата или палеца са фактори за добър сън. При някои вършат работа, при други не. Номера е да откриеш кое ще е добре за твоето дете. С пробване.
При положение, че твоето бебче не ползва нито биба, нито палче, очевидно трябва да търсиш друг начин за преодоляване на неспането. Дано успееш да го намериш  Peace
Марти е на 9 месеца и най-вероятно не спи спокойно заради зъбките.Спомям си,че като беше по-малък спеше по-добре.Всичко ще се оправи с течение на времето Peace
Виж целия пост
# 11
Нито едно от двете не е ползвала Юлия. За сметка на това цицито ми се изтърка от употреба  hahaha
Спеше абсолютно спокойно докъм 8мия месец, след това почнаха зъбките и кърменето по безброй пъти нощем. Едва напоследък започна да се буди еднократно за кърмене, но всичко си става естествено и ненасилствено.
Та предполагам, че бебо ще има зъбки и това е причината за неспокойния му сън. Особено щом гърдата не помага си мисля, че го боли детенцето.
Виж целия пост
# 12
Биберона не го харесва, а пръсчета смуче само когато има колики. Вечер не се събужда.
Виж целия пост
# 13
Моето бебче спи непробудно от 22.30 до към осем сутринта. Не искабиба, но за сметка на това пръста му е непрекъснато в устата. Гледам винаги да му го махам, но е неизбежно. През нощта съм го забелязвала понякога, че също го смуче.
Последните няколко дни се буди нощем - по веднъж, давам му цица и пак заспива.
Според мен всичко е индивидуално и зависи от характера на детето, от навиците му. От това, колко спи през деня, какво преживява, колко е емоционално. Сигурна съм, че с времето ще изгради свой режим на сън и всичко ще премине. Но за това не трябва да го занимаваш с нещо нощем докато е буден. Когато се събуди - не му говори и не го разсейвай. Просто го погушкай, дай му водичка, кърмичка и постепенно ще започне да си спинка по цяла нощ.
За бибката - поздравления. Тя, както и пръстчето с времето изкривяват зъбките.  Grinning
Виж целия пост
# 14
Борислав смуче биба от дъжд на вятър и то само през деня. Често се случва обаче да изплюе бибата и да налапа ръцете, въпреки ,че е стоял на гърдата преди това. Вечер обаче спи без биберон. Кърмим се по два три пъти на вечер- толкова пъти се разбужда и си заспива на гърдата.
Баткото ни сучеше , но и си търсеше бибата. Отказах го на 1г2м
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия