Наранена бенка

  • 9 059
  • 10
Днес си ожулих рамото на едно дърво,докато гонех малкия в градинката и за съжаление точно там имам бенка.Откъсна се малко парченце от кожата и потече кръв.Знам че не е хубаво да се закачат бенките и сега ми е много притеснено.
Моля някой ако може да ми даде съвет какво да правя,да пише.Предварително,мерси.
Виж целия пост
# 1
Преди време и аз почти си отлепих една.Не прави нищо,само сложи една лепенка отгоре да не я закачаш
Виж целия пост
# 2
Или отиди на добър дерматолог да ти я махне  Simple Smile
Виж целия пост
# 3
Имаш два варианта: лепкаш нещо да заздравее и я наблюдаваш дали се променя или отиваш на дерматолог/онколог, да чуеш професионално мнение и да си спестиш притесненията Hug
Виж целия пост
# 4
на мен синът ми ми изчопли една бенка, потече кръв и малко ме болеше, но не отидох на лекар , защото нямам време, а мисля че е редно, даже искам да я махна ooooh!
е, мина ми засега, но по всяка вероятност при първа възможност ще я махам или поне да я видят
съветвам те да я види лекар Peace
Виж целия пост
# 5
И аз имах подобен проблем - съветът на лекарите беше да изчакам да заздравее и да отида да ми я махнат. Не че нещо й имаше - можеше и да си остане, но просто беше на такова място, че пак щеше да ми се закача. Махнаха ми я с лазер и няма проблеми оттогава.
И специално ми обясниха, че наранена бенка не значи непременно проблем. Така че ако искаш може да отидеш на доктор след като заздравее чак и то ако желаеш да я махнеш - иначе просто наблюдаваш за промени.
Виж целия пост
# 6
Махнаха ми я с лазер и няма проблеми оттогава.
Боли ли? Преди години ходих на дерматолог за да си махам бенка но ме наплашиха че това можело да доведе до рак на кожата и се оказах. Все още ми пречи и от време на време я отлепвам и почва да тече кръв. Много съм навита да я махна какво ще ме посъветвате?
Виж целия пост
# 7
Отиди на онколог, задължително!
Виж целия пост
# 8
Махнаха ми я с лазер и няма проблеми оттогава.
Боли ли? Преди години ходих на дерматолог за да си махам бенка но ме наплашиха че това можело да доведе до рак на кожата и се оказах. Все още ми пречи и от време на време я отлепвам и почва да тече кръв. Много съм навита да я махна какво ще ме посъветвате?
само в България могат да ти кажат такова нещо.
Принципно се премахват бенки, които може да са потенциално опасни в бъдеще( и им се прави разбира се хистологично изследване) или такива, които са на места, на които лесно могат да се разранят
НО задължително премахването трябва да става от квалифициран хирург, защото понякога бенката изглежда нормална, но вътре може да се развива процес за израждането на клетките в ракови и трябва да се отстрани цялата внимателно
Виж целия пост
# 9
Навихте ме ще я махам  Wink
Виж целия пост
# 10
 Laughing
Да, но както ти е писала MamaZ, на дерматолог-онколог. Другите не ги разбират тия неща ...
Успех!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия