Имам нужда от малко подкрепа

  • 1 547
  • 22
Здравейте майчета!
Всеки път като пиша тук все е за нещо неприятно Sad . Проблема е следния.: От месец някъде бебока ми(4,5м) ака слузести изпражнения и има хрема. Водих го на педиатър и тя ми каза, че хремата е слезнала в стомахчето и затова ака слуз. Изписани капки за нос, калциев глюконат и витамин Ц. Давах му го 5 денa, но не така и не спряха- до миналата седмица, когато му изби първото зъбче (мъчи го цял месец) и спря. от тази седмица всичко почна на ново с тая разлика, че хремата е по малко, но слузта е повече и този път има една много неприятна миризма на вкиснато-кисело. Пак го водих на лекар и тя го претегли и се оказа, че за една седмица е качил само 50гр (предишната бяхме на преглед и тогава го мерихме). По принцип не е имал проблеми с качването-1 месец-1300, 2-1200,3- 800 и 4- 900гр. Погледнах му венците и още един зъб избива, но според педиатърката ни-- зъбите не предизвикват проблеми или по точно не е доказано, че го правят. Според нея нямам достатъчно кърма и слузта била, защото е гладен Sad . Изписа ни Ентерол и НАН (който аз не давам ). Не знам вече какво да мисля. Вярно, че напоследък не яде много (цица 2-3минути и спре), но аз си го обяснявам със зъбчето или с горещините (то и на мен при 30 градуса не ми се яде). Аз много се учудих, защото е много жизнен и се хили нон стоп, но лекарката, каза че само новородените плачат като са гладни. По големите бебета, могат да се хилят и да са гладни  newsm78. От два дена си върна нощното хранене и тогава хапва повечко сякаш.
Да ви кажа реве ми се. Толкова много проблеми имах с това кърмене. То не бяха запушени канали, рагади, кърмаческа стачка и сега и това... Sad Но по никакъв начин не искам да спирам д кърмя или пък да дохранвам.
Ох, много дълъг стана тоя пост ама исках всичко да напиша.
Кажете си вашето мнение или просто кажете нещо успокояващо, че ще се побъркам от притеснение. вече се чудя дали да не  дам памперса за изследване и каде да го дам.  newsm78
Виж целия пост
# 1
Здравей!
За изпражненията нищо не мога да ти кажа ThinkingНо за наддаването, казваш че 50 грама са за седмица, но за месец може да наддаде и 300-400, а и повече, защото не е задължително наддаването да е равномерно всяка седмица.Митко например м-у 4 и 5 мес въобще не наддаде, но пък следващия мес наддаде 700 гр. Така че не се тревожи, кърми си го когато иска и колкото иска, така както имат скокове в растежа, така има и мес,в които наддават по-малко GrinningНадявам се, че съм ти вдъхнала малко кураж Heart EyesНе се отчайвай, скоро няма да има и помен от тези проблеми и ще се радваш на здраво и весело кърмаче Hug И нещо за да се разведриш- когато Митко иска да суче казва * мамо, ам* и като му дам вика *месиии*(мерси), пожелавам го и на теб Heart Eyes Heart Eyes
Виж целия пост
# 2
За да си по спокойна можеш да дадеш акото за изследване.Ние имахме такъв период със слузесто ако,дадохме го за изследване /педиатърката ни се зае с това/и се оказа,че няма нищо обезпокоително.Знам,че когато пробиват зъбчета може да поспадне имунитета на бебока,но и това преминава леко.Не се тревожи,продължавай да си кърмиш бебчето!Успех!
Виж целия пост
# 3
Здравей, Аpv. Недей да се притесняваш толкова, всичко ще се оправи и ще отмине.
Ние като бяхме на 4 месеца, доста често имахме зеленикави и пенливи изпражнения, понякога и със слуз. Един от отговорите, които намерих беше :"Едно кърмаче, което е изцяло но кърма на поискване и е жизнено и весело има право да ака каквото си поиска", мен ме успокои. Тогава минахме на ритъма "заспиваме на едната цица, събуждаме се със другата" като го оставях и през деня да спи на цица и да цока на сън - и нещата се нормализираха.
Вашите 2-3 минути кърмене ми се струват много малко, така той едва ли успява да се добере до задното мляко, и баланса предно-задно мляко се нарушава. А от това лесно могат да се получат проблеми със коремчето. Бих ти посъветвала да му даваш цица всеки път, когато заспива, така той ще яде по-дълго и ще стига до по-мазното мляко. И да следиш за ритъма на сменяване на гърдите.
Аз лично бих изчакала със изследвания, защото дадеш ли ги, със сигурност ще намерят нещо, такава им е работа, и на най-здравото дете ще сложат куп диагнози. Ако детето ти се чувства здраво, опитай да оправиш ритмите на кърмене и след две седмици може да видиш подобрение.
Това, разбира се е само моето мнение, и само в този случай, че бебчо се чувства добре, и неговото ако притеснява тебе, а не него.
Виж целия пост
# 4
Не искам да те безпокоя допълнително, но на мен слуз в акото не ми звучи добре. Защо не идеш и на друг доктор.Изследвания на изпражнения правят в почти всички лаборатории. Пусни си едно ей така за успокоение. Може пък наистина нищо сериозно да няма. Но така ще си спокойна, че няма чревен вирус например/казвам го защото нашта докторка каза, че децата често хващали такъв напоследък/. Възможно е щом не бебока му растат зъби той да пъха всичко в устата и нещо да му е попаднало в коремчето и то да го дразни. Това с малкото кърма...много плоско ми се вижда. Какво общо има количеството кърма със слуз в корема??? Когато никнат зъби повечето бебета наддават малко и страдат от липса на апетит! Това го пише навсякъде и е напълно нормално!!!Така, че си кърми бебо и не се връзвай на тая глупост. Аз дет съм дърта кранта като съм гладна се изнервям и дразня, че малкото бебе ли ще стои щастливо и ще се хили като му е празно коремчето!Глупости, тия педиатри понякога дрънкат страшни хитове! То си седи гладно, ама си хили и е спокойно hahaha Но наистина иди и при друг доктор и ги накарай да ти пуснат изследвания. Успех и дано бебо скоро се оправи!
Виж целия пост
# 5
ако напишканите памперси са достатъчен брой в денонощието - около 3-4 броя (т.е. детето пишка около 12 пъти) - това също може да те успокои, че детенцето си хапва достатъчно.
продължавай да му даваш колкото и когато поиска кърма. това, че е качил само 50 гр. за седмица нищо  не значи, защото кърмените деца наддават скокообразно.

това, че хапва по 2-3 минути може да означава, че вече е порастнал и се справя по-добре с кърменето. идва момент, в който след дългото сукане преминават на кратки, но качествени похапвания.

тук в библиотеката на форума наскоро имаше една статия за предното и задното мляко и стомашните проблеми,  които могат да се появят - не успях да я намеря за съжеление. потърси я, ако имаш време - имаше съвети какъв ритъм на кърмене от едната или двете гърди да се спазва - но не помня подробности.

стискам палци да се оправите бързо!
Виж целия пост
# 6
Здравей Аpv!
Не можеш и да си представиш колко до болка много познато ми е чувството, което изпитваш? Когато прочетох историята ти -  все едно четях своята. Искрено ти съчувствам.  Cry И ние през последния месец, дори и днес  преживяхме и преживяваме същото? Даже пуснах тема "Мога ли да захраня бебчо, ако има слуз в акото" намира се в момента на страница 3.
От около месец синът ми вече почти на 6 месеца има слуз в акото. Получи я след запушено носле и температура 38.4 градуса като и аз му давах калциум и витамин Ц - четири дни. Акото му първо беше рядко, после стана зелено с бели бучици, след това получи миризмата, за която казваш като през цялото време имаше слуз. До вчера беше по-нормално жълто към оранжево, днес обаче вече е много рядко. Слузта така и не изчезна. Нослето ни също и до днес похърква. Водих го къде ли не, прочетох какво ли не. Изплаках си очите, не от страх а от отчаяние, защото  не знаех какво да направя. Исках да го захраня още на пет месеца но поради проблема все отлагах.
Какво ми казаха лекарите ли?!?
Личната ни лекарка ни препоръча "смекта" по 1/2 пакетче на ден и оризова вода. Давах четири дни и детето се запече. Спрях, слузта си беше още там. Каза ми още че слузта от сополките - познато нали?!?
Вторият лекар - уж най-добрия педиатър в моя град, каза, че слузта най-вероятно се е появила поради това, че още не съм го била захранила. Нещо ставало с лигавицата на стомаха и червата, тъй като през тях минавала само кърма и затова имало слуз.  #Crazy Каза ми да давам "ентерол" , и след като премине слузта да давам още няколко дни, след което да почна с прясно изцедени сокове от ябълки и моркови, за да свикнела лигавицата на стомаха. Това ме ужаси и не го послушах. Давах само ентерола до преди два дни и спрях - ефекта беше никакъв.
Сега педито ми каза, че може да е алергичен към кърмата ми  Shocked, да спра да кърмя и да му давама специално АМ. Препоръча ми някаква, която аз дори не запомних щото и това считам за абсурдно.
Иначе, чух всякакви версии. Общо взето може да е от всичко. Аз лично чаках да ни поникне първото зъбче, но нямаме и помен. Сърби ни, всичко ни е в устата, но нямаме възпалени венци. Още дълго ще го чакаме. Весели сме, също като вас. От няколко дни се буди през нощта със силен плач /иначе спи непробудно по цяла нощ/ давам му да суче. Сутри иска повече. Вчера сутринта, за период от два часа е сукал шест пъти. Ако не бях сигурна че имам мляко щях и аз като теб да мисля че ми спира. Но не е това.
Писах във форума и ме посъветваха да го захраня с безмлечна оризова каша. Това и направих. От два дни папкаме кашичка, но примесена с кърмичка. Имаме си разстройство със слуз, но не ни пука. Давам и оризова вода. АМ не смятам още да давам. Докато не заместя обедното хранене няма да ходя на повече лекари. Нека си експериментират върху други бебета.
Съвета ми към теб е.
Давай ентерола - от него слузта намаля но не изчезна.
Ти самата се храни с по-диетични храни. Имам предвид - картофи, ориз, пълнозърнест хляб, без някакви дразнещи като боб, леща, пържено и т.н ти знаеш.
Ако акото е много рядко може да даваш и оризова вода.
Не мисля, че кърмата ти не е достатъчно. Просто бебчо има нужда от теб. Това с АМ съм го чувала и аз, тогава не послушах педито и благодарение на това не си отбих детето.
Забравих да ти кажа, че преди две седмици и моя син сучеше по две минути. В следствие на това за малко да получа мастит. На едно място ми се образува болезнена буза /задържало се мляко/, която едва премахнах, с много цедене и рев /един ден - 24 часа непрекъснато/.
В последствие малчо пак започна да си суче нормално, до днес когато даже иска повече отколкото когато и да било.
Как си обяснявам положението...
Децата ни са в период на никнене на зъби, когато всичко лапат в устата.... От там и много бактерии, които причиняват слузта. Сигурна съм че с времето тя ще изчезне, когато коремчетата им свикнат и прокарат първите зъбки.
Ние сме имали слуз в акото и преди. Изчезвала е от самосебе си. А сега се надявам да я победя с оризовата каша.
При теб пък случая е още по-ясен. Вече имате зъбче и ви разсте ново. Повечето бебчета по това време, не само че сучат по-малко, някой от тях престават да се хранят въобще!!!
Не се притеснявай... Потърси в google повече информация и ще се успокоиш....
Пиши ми с лични съобщения какво е станало. Не се притеснявай да ме информираш за всичко, даже ти се моля  Praynig на мен също ще ми е от полза!
Трябва да спра да пиша, защото има опасност да ти писне и да спреш да четеш! Joy
Успех!  Grinning
Виж целия пост
# 7
първата ми щерка изкарваше зъбите с разстройство и сополи, втората само със сополи, така че това което ви се случва ми се струва съвсем нормално...четох че стомаха се разстройвал от голямото количество секрет от носа и слюнка които се отделят докато никне зъбчето...така че-споко!
Виж целия пост
# 8
не знам за слузта в акото, но за качването грамчета да ти кажа - мойта щерка между 4 и 5 месец беше качила само 100 гр и педиатърката спомена АМ. но след като ми видя киселата физиономия, каза "повече течности, почнете захранването, лактогонни чайове"....
аз лично не си преставям как бебето ще е гладно и ще се смее, но това си е мое мнение...

та... започнах да я слагам повечко на гърда, нощем я храних също, пих българския лактогонен чай, повечко течности, супи по възможност.
за за хранването - захраних я, не защото така ми препоръчаха и не тогава, а защото усетих,че е готова и малко по-късно.

и се оказа, че между 5 и 6 месец е качила 300 гр.
 пак не е много, но е в норма, здрава, жизнена...

трудничко е след всички проблеми, които си имала, да останеш спокойна , но те поздравявам за решението да кърмиш и ти пожелавам в най-скоро време да се похвалиш, че всичко е ок. Peace
Виж целия пост
# 9
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=177530.msg3571193;topicseen#msg3571193

намерих статията, за която ти писах по-рано.

подобни симптоми могат да се дължат на прекалено голямо количество предно мляко според това, което разбирам от статията. с други думи, ако наистина детенцето ти вече суче по-кратко, може би е добра идея да не сменяш гърдата на всяко хранене, а в продължение на няколко часа да предлагаш една и съща. това е само идея в случай, че не го правиш така.
Виж целия пост
# 10
Здравей!
Не бих искала да започвам с това, но : Смени си педиатъра!!! Това за слязлата в стомаха хрема ме хвърли в оркестъра и смятам да го сподяле с всички познати лекари  Joy Знам, че на теб не ти е смешно, но не мога да се въздържа!
Хремата никъде не може да слезе (или да се качи  Wink)! Иначе слузта най-вероятно се дължи на съответните носни секрети ( те общо взето минават през храносмилателния тракт без преработка). Зъбоникненето често причинява  хрема, и слуз в акото... Бебчето ти е още малко, но щом вече е изкарало зъбче, значи му е дошло времето  Laughing
Ако педиатър изпише на бебе калциев глюконат имай едно наум (мненията за този препарат са доста противоречиви), а също и вит. С (мощен имуностимулант при възрастните) не е подходоящ за толкова малки бебета.
Миризмата на вкиснало също може да е от зъбите (може и да не е!) Наддаването от 50 гр въобще не е критерий (кърмените бебета наддават скокообразно), а и твоето слънчице е наддавало доста до сега.
Репликата на педито, че може гладно бебе да се хили НЯМА да коментирам  Naughty Това вече е не прекалено, ами направо за темата бисери...
Гладното 4-5 месечно бебе ще опищи света!

А сега конкретно:
- колко пиша  ака бебчо? (Даваш ли друго освен кърма?) - Това е единственият сигурен показател дали му стига кърмата или не. Това че суче няколко минутки (през деня) не е критерий (особено щом нощем си наваксва). Така че сподели какво количество мокри и мръсни пампи имате в денонощието.
-намери друг педиатър! Поне за паралелни консултации.
-успокой се!   bouquet

Пиши!  Hug
Виж целия пост
# 11
Слузта идва от дразнене на лигавицата на дебелото черво. Сополите тотално се разграждат от стомашната киселина пепсин.

Моята дъщеря всеки зъб изкарваше с разстройство и слуз и зловонни понякога акита, но тя имаше АБКМ.

И тук искам да попитам - имате ли алергии в рода?

Ето нещо да прочетеш:

@@@
Най-добрата превенция за алергиите е продължително кърмене и късно и много бавно хипоалергенно захранване на бебето.

Алергиите се проявяват чрез:

1. Храносмилателна система - разстройство, диарии, повръщане на фонтан, слуз, кръв в изхожданията, сериозен запек; запек редуван с разстройства; недостатъчно наддаване;
2. По кожен път - зачервявания, обриви, суха кожа, уртикарии, екземи;
3. Дихателната система – ринити (хрема), астми, анифилактичен шок.

Алергиите са реактивна реакция на организма и имунната система срещу безобидни вещества: храни, полени, домашен прах, замърсявания на въздуха, цветен прашец, вълна и т.н.

Ако има алергичен родител е много вероятно и бебето да прояви алергии, ако няма алергичен родител, а майката е с нарушено храносмилане/метаболизъм или консумира в големи количества алергенни храни също е възможно те да преминат в кърмата и да причинят алергична проява у кърмачето - еднократна или повторяема.

Много бебета проявяват например непоносимост към белтъка на кравето мляко, тъй като храносмилателната им система е незряла и не може напълно да разгради дългата верига на протеина до аминокиселини, които така да преминат в организма, който от своя страна да синтезира собствени белтъци. Ако неразградена от храносмилателната система на бебето белтъчна молекула /ако има такава в кърмата на майката или от АМ, ако детето е на изкуствено хранене/ премине през тънкочревната лигавица - организмът веднага алармира - чужд белтък! и се задейства имунната система, която създава антитела - и така се стига до обриви, или диарии, или астми или някаква съвкупност.

Мощни алергени, които майката е хубаво да избягва или да консумира по МАЛКО са:

1. Мляко и млечни продукти – прясно , кисело, сирене, кашкавал, сладки неща, съдържащи сухо мляко - мляко от всякакво животно, не само крава;
2. Яйчен белтък;
3. Риба и черупчести;
4. Цитруси - портокали, киви, лимон ...;
5. Ядки - особено фъстъци;
6. Хистамин съдържащи - банани, сурови домати, ягоди, зелени неща /коприва напр./;
7. Мед /заради полените/;
8. Бобови - боб, леща, соя, грах, зелен боб - семейство бобови са много богати на протеини, но тези протеини също са с дълга верига трудна за храносмилане като млечния белтък, затова и соевите мляка не се препоръчват при АБКМ /алергия към белтъка на кр.мляко/, защото до 10 дена бебето се алергизира и към бобови, а се препоръчват при лактозна непоносимост и други.

9. Шоколад, какао, кафе
10. Говеждо и телешко месо - пак кравешки протеин.
11. Мъхести – семки с/или власинки - ягоди, малини, горски плодове, коприва, праскови, бамя и т.н.
@@@

Тази информация е само за запознаване и ориентиране. Бих посъветвала и за преглед при специалист гастроентеролог-алерголог, ако има алергии в рода.

пс: Откакто на дъщеря ми й избиха всички зъби не е имала прояви на АБКМ.
И миличка няма да се притесняваш - възможно е всичко да е зъби, лошите пущини, ама без тях не може.

 
Виж целия пост
# 12
sneji_73, че ти изключи 2/3 от храната???!!!!
Виж целия пост
# 13
Джули, много добре знам какво пиша.

Много добре знам и какво ядат майки кърмачки с бебе АБКМ.

Като човек не знае много неща е нормално в началото нещата да изглеждат страховито, но после всичко си идва на мястото - и с останалата 1/3 човек се храни пълноценно.

Писах много ясно, че това е за информация - диагнози поставят лекари специалисти, аз съм майка, минала през всичко това и синтезирала своя опит и доброволно предоставяща го на другите.

Затова попитах АПВ, дали имат алергиии в родата?

Може да нямат.
Виж целия пост
# 14
Здравейте момичета. Много благодаря за подкрепата и милите думи   bouquet
Бебо редовно си пълни памперсите, сменям около 4-6 на ден. Около 3-4 пъти ходи по голяма нужда, а да ви кажа за пишкането не знам, поне 10 пъти сигурно има.  Давам вода, но той много рядко я пие.
Прочетох статията за храненето от две гърди.Това за храненето от двете гърди не го знаех  Embarassed
Аз му давам и от двете на едно хранене, и явно не се наяжда или изяжда само предното мляко.
Алергии в рода ми не знам да има. Аз лично нямам и таткото също. Ще попитам свекърва ми и майка за някой друг от семейството.
Спрях изцяло млечните продукти, цитрусовите плодове, ядки, бобови продукти не ям. Вече не знам какво да ям изобщо.  Sad
Днес сутринта нямаше слуз, по късно имаше но много малко и без миризмата. Храня го от едната гърда вече. Дано така продължи изчезне. Гледам че и венеца вече не е толкоз подут.
Ох дано се оправи. И ще пиша как върви.  Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия