Не иска пюрета

  • 1 003
  • 20
Здравейте мили мами! Моето бебче яде адаптирано мляко и плодови сокчета с голямо удоволствие. От два месеца започнах да го захранвам със зеленчуково пюре ( първото беше картофено ) , а сега му давам и месно. Проблема е , че почти не ги яде, мръщи се и плаче. Опитах всякакви марки , разреждах ги и с вода и с мляко, но резултат няма. Какво да правя в този случай, той е вече на 6,5 мес. а и не е на кърма?
Виж целия пост
# 1
Само тези с месото ли отказва?
Виж целия пост
# 2
Не само. Не иска и зеленчукови. Яде няколко лъжици и започва да се мръщи.
Виж целия пост
# 3
Пробва ли да проготвяш ти Thinking.Моята бебка е всеядна, но определено яде с много по-голям охота домашните пред купените.А и разлика се вижда с просто око-усещат се и аромата и вкуса на зален4уците,които съм сложила Peace
Виж целия пост
# 4
Еее и това пробвах!Варих на пара картофи, моркови, пасирах ги какво ли не правих и нищо!
Виж целия пост
# 5
Еее и това пробвах!Варих на пара картофи, моркови, пасирах ги какво ли не правих и нищо!
Ох, ами- не  ми грумва нищ о друго да те посъветвам, освен да из4акаш и след време падк да пробваш  Rolling EyesМОже би не е готов за захранване...
Виж целия пост
# 6
И при нас е същата работа с тази разлика, че аз не съм пробвала месни, а плодови и зеленчукови. Успех нямам досега. Sad. Моята беба освен АМ яде и каша - ориз и царевица, но по много малко и то не винаги когато й предложа. И аз съм се побъркала от притеснение. Днес за пръв път я храних  като седи в мен  и резултата беше добър за мое голямо учудване, дано така да продължи. Пробвай така ако не си.
Виж целия пост
# 7
Ами моя син още не иска да види нищо което е в лъжица...В чудо се виждам...дори и да е гладко пасирано.
Аз съм била много злояда и сега ми се връща  Sick

Опитвай се да разсейваш детето с реклами по ТВ, песни, пусната мелодия на телефон, дрънкалка.
Когато са по-малки лесно се залъгват...ама това моето дете вече не  ooooh!
Виж целия пост
# 8
Не го напъвай да яде, изчакай 10-на дни и пробвай пак. Явно не е готов...И въобще не е късно за ядене на пюрета така че не се тормози...и до годинка да е на АМ не виждам проблем Hug
Виж целия пост
# 9
Опитвай се да разсейваш детето с реклами по ТВ, песни, пусната мелодия на телефон, дрънкалка.
Когато са по-малки лесно се залъгват...ама това моето дете вече не  ooooh!
АМи - за твоето може и да действа( а и трябва с оглед на възрастта да настпяваш), но  за дете,което тепърва се захранва може да има обратен ефект и да намрази храненет ако е  насилственою
Ние сме обратния слу4ай- не иска да пие нищо от шише и давам дори и млякото с лъжица ooooh!
Ей- няма угодия Grinning
Виж целия пост
# 10
Предлагай през седмица и когато видиш, че има интерес от негова страна, значи му е дошло времето  Simple Smile
За месо е прекалено рано, нормално е да не ги приема.

Можеш да опиташ и с оризова каша, тя е най-подходяща за захранване.
Виж целия пост
# 11
Ох, и ние сме така. Само АМ и то не по много  Sad Направо е ад, изяжда 5 лъжици и стисва устата. Нито плодови, нито зеленчукови... по едно време ядеше около 1/3 бурканче от малките, но напоследък изобщо не иска... Водих я и на гастроентеролог, каза да давам докато яде, като почне да се цупи да спирам и да давам АМ. Но и на мен ми е много притеснено, чак пък да караме до годинка на АМ  newsm78
Виж целия пост
# 12
А с плодово пюре що не пробваш?  Thinking
Повечето деца ги харесват. От пюретата, лично смятам, че е най-добре да се започне с плодово. Иначе както са ти казали другите момичета, не го насилвай. Прави паузи, дори и по-големи. Синът ми не искаше и да чуе за зеленчуково пюре и спрях да го "мъча" за повече от месец. Сега ела да го видиш как си хапва.
Кашите също са добър вариант за захранване!  Peace
Виж целия пост
# 13
Моето бебче не иска нито сокове/домашно приготвени/, нито готови пюрета /зеленчукови или плодови, единственото, което си хапва е домашно приготвени зеленчукови пюрета, много ги обича Party. Кашите ги яде, но по малко и не винаги. Моето съкровище май въобще не обича сладко.

Какво да ти кажа - всяко дете е различно. Моят съвет е да изчакаш малко и после пак да пробваш. В никакъв случай не го насилвай. Колкото - толкова и когато-тогава Simple Smile.

Успех! Hug
Виж целия пост
# 14
Или изчакай, както са те посъветвали повечето момичета, или пробвай да увеличиш интервала между храненията - може просто да не е гладно детенцето...  newsm78
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия