след изтичане на болничния....

  • 683
  • 10
Честита Баба Марта!
Имам следния въпрос: На 5 март ми изтича болничния лист, сега за да получавам майчинство 130лв каква е процедурата, какви документи се носят на работодателя, разбрах че се пише някаква молба, но в свободен стил ли е или има бланка? Ако може малко повече инфо, благодаря! Simple Smile
Виж целия пост
# 1
Здравей и ЧБМ  Grinning ,
Във фирмата в която аз работя молбата е свободен стил, но попитай във счетоводството може да имат някаква. Иначе нищо друго не трябва да носиш.
Успех
Виж целия пост
# 2
az nikakva molba ne sam popolvala - nashata schetovoditelka sama oformi dokumentite. nai-dobre pitai v schetovodstvoto na firmata vi.
Виж целия пост
# 3
На мен нашата HRка ми изпрати да разпиша една декларация, беше бланка на която тя беше попълнила даните аз само се разписах. Най - добре питай във твоята фирма.
Виж целия пост
# 4
Цитат на: radostina
Честита Баба Марта!
Имам следния въпрос: На 5 март ми изтича болничния лист, сега за да получавам майчинство 130лв каква е процедурата, какви документи се носят на работодателя, разбрах че се пише някаква молба, но в свободен стил ли е или има бланка? Ако може малко повече инфо, благодаря! Simple Smile

Абе най добре питай счетоводителя във фирмата в която работиш. На мен ми искаха нещо като епикриза (кога съм влязла в болницата, кога съм родила и т.н.) от лекарката която ми следеше бременноста и ми дадоха болничен листм който се дава на счетоводителя на работодателя. Но при нас е малко по различно защото фирмата е наша. Затова най точна информация ще получиш от счетоводителя на фирмата в която работиш.
Виж целия пост
# 5
На мен от счетоводството ми пратиха една бланка, която трябваше да попълня, но тя не е нищо особено. Просто рутинност, но като гледам във всяка фирма е различно, за това е най-добре да питаш вашето счетоводство:)
Виж целия пост
# 6
При мене беше свободен стил
Виж целия пост
# 7
Ако ще си ползваш целите 2 години платено майчинство искат и акта за раждане на детето т.е. копие от него, за да ти го изчислят докога ти е точно отпускът.
Виж целия пост
# 8
Честита баба Марта! При нас независимо колко отпуск мислиш да ползваш, се попълва една декларация на стандартна бланка и това е. Питай си в счетоводство/човешки ресурси. Нищо допълнително не трябва да представяш като документ. Попълването е макс.5 минути, може и по пощата да ти я пратят бланката и ти на тях с подписа. Успех!
Виж целия пост
# 9
аз може ли да се вмъкна в темата с едно допълнително питане? надявам се да не ми се разсърдите.
Аз съм на срочен договор, който изтича Септември. А се очаква бебче да се появи през май. И се чудя.. ако трябва да подавам молба във фирмата за отпуск по майчинство в който изрично трябва да се упомене срок (т.е. в случая трябва да бъде нещо от порядъка на 3 месеца) и се върна формално за половин месец да речем, колкото да ми бъде продължен договора, след това каква е историята..? може ли да се продължи майчинството, и изобщо как мога да ползвам отпуска след това?
Благодаря предварително на всички!
Виж целия пост
# 10
eho? momicheta, molia vi, ako niakoi ima informacia da pomogne? Sad
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия