Какво правите при бронхиален спазъм?

  • 27 722
  • 13
Оофффф.... днес я водих на педиатърката ни. Има една честа кашлица, която не отшумява и ме притеснява. Жизнена е, енергична, не й тече носа..., ако не кашля, може и да ви заблуди, че нищо й няма.
Обаче докторката чу слаби хрипове и каза, че е направила отново спазъм smile3511.

Миналата година, точно май месец, бяхме в болница, за пръв път като направи бронхиален спазъм, та и за астма се съмняваха, но уж ни се размина тази екстра.
През ноември 2006 г. я водих при Бъчварова в МЦ на Ами Буе. Изписа й Сингулар, но го давах 2 месеца и спрях. Грешка.... Трябвало да го давам от 6 месеца до 1 година. Реве ми се, че така малоумно постъпих. Бях самоуверена, че детето ми няма проблеми и няма смисъл да й давам подобни щуротии. Сега се ядосвам, ама - това е то. Спрях и да я водя при Бъчварова, от мързел, от недоверие и от дочути думи, че не била добра.

Днес педиатърката ми каза да си избера пулмолог, при който да я заведа утре. Избрах си Куфарджиева и си записах час за 11 ч. утре.
Педиатърката ни изписа Вентолин 3 пъти по 5 мл, за овладяване на спазма, АЦЦ сироп и някакви хомеопатични хапчета, които за пръв път чувам - Хомеожен и Хомеовокс (за зачервеното й гърло).
Дадох й от всичко и сега спи, ама кашля и то не нормална кашлица, а онази гадната, дето са я чували майките на децата, които са получавали спазми. Хем лаеща, хем непрекъсната, хем тиха...
Кажете, с какво облекчавате това? Да се надявам ли, че като съм дала преди 1 час 1 лъжичка Вентолин, ще й помогне да през нощта? И тези хапчета... Как овладявате спазмите?
И отзиви за Куфарджиева. Работи в МЦ Закрила на Дондуков Sad. Какъв преглед ще й направи? Ще разберат ли най-после, дали има алергия към нещо и за това всяка година април и май месец е болна и получава спазми? (Всичко започна още от април месец. Цял месец носа й -  запушен. През май потече вече, но не мина, а след 2 шишета Аугментин, заради направен отит, остана само тази гадна кашлица, която ме плаши...) Споделете опит...
Виж целия пост
# 1
аз за жалост съвет не мога да дам Tired

но Вентолин 3 пъти по 5мл ми се вижда страшно, страшно много.

Дъщеря ми, която е почти на 5г, не и давам повече от 2,5мл Вентолин когато се налага при бронхит (както и в момента) сме накрая на един бронхит - 2,5мл Вентолин и то 2 пъти дневно, не 3.


Та затова 3 х 5мл ми се вижда конска доза Shocked
Виж целия пост
# 2
но Вентолин 3 пъти по 5мл ми се вижда страшно, страшно много.
Ами утре ще го разредя тогава... не 3, а два пъти. Но да видим, какво ще каже докторката в 11 ч. Страх ме е вече на своя глава да й спирам и почвам лекарства, защото се оказа, че й  правя мечешка услуга. Казвали са ми, че Вентолина много натоварвал сърцето, но не съм на 100% убедена в това.
А като ни приеха точно на 19 май миналата година в Александровска болница със спазъм, ако знаеш, какви конски дози бият там инжекции ooooh!. Моля се да не стигнем пак до там, че сега се сетих и датата е същата.
Виж целия пост
# 3
На моето дете когато има такъв спазъм и давам 3 пъти по 3 мл. Вентолин и според случая Бромхиксин.
Прави чайчета от Подбел или от Гръдния чай, той облекчава кашлицата.
На нас ни изписаха за гърло едни хомеопатични - Калкареа Карбонка и Меркуриус ... Те се дават още в самото начало като забележиш симптомите, по 5 гранулки от всяко през 1 или 2 часа. Успех с лечението, и ние сме с гадна кашлица и на АБ, но май се пооправяме.
Виж целия пост
# 4
И аз съм давала 3 по 5мл Вентолин при спазъм и все още давам като се наложи,но без да  те плаша тези повтарящи се истории по едно и също време,може да става дума за алергия към полени.Потърси си и добър алерголог,паралелно с пулмолога и не се притеснявай да даваш вентолин,на нас ни е спасявал доста пъти положението.
Виж целия пост
# 5
Малката направи бронхиален спазъм преди няколко месеца. Антибиотик пихме по погрешка (държавната педиатърка го изписа, частния педиатър каза че няма нужда). Това което ни оправи беше Вентолин, 3 пъти по 2.5 мл за 2-3 дни, като се намали кашлицата 2 пъти по 2.5 мл за още 2 дни. Също така 3-4 пъти дневно правихме инхалации в банята. За 2 дни кашлицата намаля, за 5 дни изчезна.

Много е неприятно, имах чувството че детето се задушаваше  Sad

Целувки и да оздравявате бързо Heart Eyes
Виж целия пост
# 6
Ние сме с астма. И двете ми деца. При Мария астмата е в по-тежка форма, трудно се овладяват пристъпите. Д-р Куфарджиева ни е пулмолог вече повече от 3г. Страхотна е,  newsm10, направила си добър избор. За спазъма, най - бързо се овладява със вентолин инхалатор и инхалации със физиологичен разтвор. Ако си нямате инхалатор в къщи, пускаш топлата вода в банята и си седите да диша парите или искаш талонче за рехабилитация, и правите инхалации в поликлиниката , ако имате рехабилитационен център там. Мария също две седмици кашля. Уж гърдите надолу бяха чисти, но в петък направи пристъп. Аз не я заведох на лекар, пръсках вентолин, но кашлицата се усили и в неделя направи втори пристъп както си тичаше. В началото дори дежурната докторка искаше да ни даде талон за болница, но все пак си останахме в къщи - изписа вентолин инхалатор, за нас е 3-4 пъти на ден по 2 впръсквания, калциев глюконат, по половин ампула 2 пъти на ден и витамин С ампула.
Виж целия пост
# 7
Ню, аз също си помислих за алергия, като видях периода, в който боледува. Но под боледуване какво имаш предвид? Само кашлица? Или почва с хрема?
Ще ти опиша една типична сенна хрема - почва с прозрачни сополи като вода, които обаче не са непрекъснато - обикновено се появяват след излизане навън и 1-2 часа след като се прибереш на затворено, изчезват. Може да има кихане. Често тази хрема се бърка с настинка, защото капките за нос помагат и срещу алергия, ако имат кортикостероиди. Хремата се обостря също след чистене на къщата примерно (защото полените са и в домашния прах, който при чистене се вдига във въздуха). След това се възпаляват гърлото и устната кухина (чувствтото е като сърбеж, лигавицата става червена, но няма гной и налепи), след това слиза към дробовете за 2-3 дни. Кашлицата е по-честа нощем, с храчка. Ако човек има синузит, се появява и главоболие като допълнителна екстра. Може да заболят и ушите.
За другите лекарства нищо не знам, но АСС е добро за отхрачване, може би точно то е променило кашлицата, защото е втечнило секрета и той е тръгнал да излиза. АСС не помага срещу алергия, но лекува този симптом.
Бих ти препоръчала да я заведеш на планина през лятото поне за месец (или за колкото имаш възможност) - Сандански ми хрумва на прима виста, но и всяко място с борова гора ще ти свърши работа. Също така я заведи на алерголог, сенната хрема (ако е това разбира се) трябва да се лекува, защото може да мине в астма много лесно.

Надявам се да не се окаже алергия, а нещо тривиално и да се излекува бързо дъщеричката ти.

Една добавка - симптомите на алергията изчезват при дъждовно време, каквото е сега, за около ден.
Виж целия пост
# 8
Аз давам хомеопатично лекарство, когато направи спазъм. Преди това, за същите оплаквания съм давала вентолин,сироп флудитек и кларетин, ако е на алергична основа.
Алергия може да се установи с кръвен тест, в алергологичните кабинети предлагат тази услуга, но здравната каса не го поема.
Хомеопатичните по-добре не и ги давай, щом не са изписани от хомеопат, може да не подействат добре.
Инхалации само с физиологичен разтвор също биха помогнали за облекчаване на кашлицата, аз не съм правила , но мои приятелки са, от тях го знам това.
Виж целия пост
# 9
Куфарджиева я преслуша, каза че е със спазъм и й изписа Вентолин, някакви капки противоалергични, които за пръв път чувам: Ксизал и каза, в краен случай, ако стане по-зле да й дам Метилпреднизолон. А... и обезателно 1 година Сингулар. А аз го спрях след 2 месеца прием миналата година Sad и ме е много яд за това. Можеше да не се стига до спазми повече...

Минах през педиатърката, за да ми завери рецептурната книжка за Сингулара. Тя пък каза, че има налепи по гърлото и няма да се размине без антибиотик. Преди 5 дена свършихме второто шише Аугментин ooooh!. Но Гери беше много зле. С температура, със спазъм, с кашлица... отпусната, бледа, на ръце я влача, мрънка... Изписа ни антибиотик: Фромилид. И това е. Дадох й го веднага в 15:30 и след 1-2 часа живна.
И сега у нас е аптечка. Хапчета, витамини, сиропи ooooh!... Поне й дойде апетита и хапна малко лютеница, сирене... сутринта не искаше да пие прясно мляко, което за нея е изключено Naughty... тя като види мляко и се разтреперва от мерак Simple Smile.
Беше ми изкарала акъла. Пу...пу...
Та така, Гери е по-добре вече и се надявам, че утре ще поспре и кашлицата.

А на Куфарджиева й направих комплимент, че съм прочела много добри отзиви за нея в нета, а тя се усмихна и каза: "Ех, лоша услуга ми прави нета с тази реклама... Не мога да обхвана всички деца, които идват, за да им помогна... прекалено са много" Confused... за съжаление.

Благодаря на всички за съветите Hug.
Виж целия пост
# 10
Ню, радвам се че малката е по - добре. Дано бързо да се оправи.
Виж целия пост
# 11
Да оздравявате бързо   bouquet

Чудесно е че сте по-добре  Heart Eyes
Виж целия пост
# 12
Ще взема да заведа и Ники при тази лекарка. Откакто се е родил всяка пролет е така - бронхит, спазми Sad Миналата година го оправихме с хомеопатия само, но тази нещо не се получи...А зимата е абсолютно здрав. Е, някой сопол може да провлачи, но до спазми не стига. А сега...Диша като някой, работил 30 години в Кремиковци Shocked Тоя път съм се запънала и не давам Вентолин, защото честно казано за него педиатър ми е казвал, че колкото помага, толкова и вреди/за сиропа говоря, бейбихалер нямам/. Само отхрачващо - АЦЦ 100, 3 пъти на ден. Промивки на носа, инхалации правим...да чукам на дърво, май поотшумява вече. Ако до утре не изчезне свиркането, ще давам Вентолин Confused
И мене адски много ме е страх от астма Sad Имаме фамилна обремененост откъм рода на майка ми и...много ме е страх Confused
Виж целия пост
# 13
Здравейте мами,с дъщеря ми,която е на 3,5 имам същия проблем.Всяка година откакто се е родила ноември месец сме на болница с диагноза спасти4ен бронхит,миналата даже и пролетта пак беше на инжекции.Ле4ението е с АБ инжекционно,урбазон също-първите три дни докато се овладят спазмите и инхалация с вентулин.Когато запо4не да се разболява няма спасение от болницата,затова ако знаете някакво средство за профилактика,моля споделете.Казаха ми ,4е е още малка за тестване,затова превантивните мерки,които взимам са сироп Кетотифен,знам го още когато големият ми син беше бебе-сега той е на 12.Никаде не го про4етох в написаното от вас,може би е малко поостаряло средство,но аз съм доволна от него.Още пове4е,4е едно от страни4ните действия е засилване на апетита,а ние имаме проблем и с апетита.Поминалата година бяхме цял месец на море,всяка сме задължително на планина,на не виждам голям ефект-дайте съвети моля!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия