Женска консултация и работа

  • 1 867
  • 29
Не знам как да си формулирам въпроса.
Питането ми е свързано с това как се урежда отсъствието от работа в дните, когато трябва да си на консултация или на изследване. От редовния отпуск ли трябва да си пускам, има ли допълнителен?
Едва ли за един ден се дава болничен и то по тази причина.
Извинявам се, ако темата е дискутирана. Ако е дайте линк.
Поздрави
Виж целия пост
# 1
Доколкото знам, по закон са длъжни да те пуснат без да си пускаш отпуска или болничен. Поне с моите шефове нямах проблем да отсъствам 1-2 часа в работно време.
Виж целия пост
# 2
Според мен шефовете трябва да проявят разбиране и да те пускат. При мен поне беше така. А ако са задници и се заяждат, направо взимай болничен. В техен интерес е да те пускат, защото така отсъстваш 2-3 часа най-много, иначе цял ден.
Виж целия пост
# 3
Ами и аз незнам как е по закон, много зависи от работодателя.
Мен винаги ме пускат без да използван дни от опуската, просто се обаждам на шефа, че отивам на лекр и това е  Peace
Виж целия пост
# 4
Аз гледах да ходя или преди или след работно времв,за да ми е спокойно на душата и да не завися от никой....Но ако няма начин ,не забравявай,че си си в правото .. Peace
Виж целия пост
# 5
При нас е по- сложно - излизаме с бележки. Ако те няма 4 часа - автоматично ден отпуск. А аз не знам дали за толкова ще мога да се оправям - големи разстояния, транспорт. Та за това питам дали въпросът е уреден по някакъв начин.
Виж целия пост
# 6
Докато не бях в болнични, гледах да ходя след работа. Избрах си АГ във възможно най-близката поликлиника.
Виж целия пост
# 7
Защо не питаш направоо в  ж. консултация? Явно навсякъде се справят с проблема различно.Аз лично веднага излязох болнични и не ми се е налагало да се чудя.
Виж целия пост
# 8
При нас е по- сложно - излизаме с бележки. Ако те няма 4 часа - автоматично ден отпуск. А аз не знам дали за толкова ще мога да се оправям - големи разстояния, транспорт. Та за това питам дали въпросът е уреден по някакъв начин.
Аз лично ходех на лекар преди работа. Най-удобно ми беше. Иначе работих почти до самото раждане, но не защото някой ме е карал, а защото ми беше приятно.
4 часа трябва да ти стигнат за прегледа...
А колко дни отпуск ти дават? По закон се полагат 20 работни дни, но масово дават само по 10 (2 седмици).
Виж целия пост
# 9
При нас е по- сложно - излизаме с бележки. Ако те няма 4 часа - автоматично ден отпуск. А аз не знам дали за толкова ще мога да се оправям - големи разстояния, транспорт. Та за това питам дали въпросът е уреден по някакъв начин.
Аз лично ходех на лекар преди работа. Най-удобно ми беше. Иначе работих почти до самото раждане, но не защото някой ме е карал, а защото ми беше приятно.
4 часа трябва да ти стигнат за прегледа...
А колко дни отпуск ти дават? По закон се полагат 20 работни дни, но масово дават само по 10 (2 седмици).
20 дни, ама вече съм си взела повечето. После ни пускат в задължителен платен отпуск - поне 2 седмици. Страх ме е да не стане така, че в неплатен да окажа по някое време.
Виж целия пост
# 10

20 дни, ама вече съм си взела повечето. После ни пускат в задължителен платен отпуск - поне 2 седмици. Страх ме е да не стане така, че в неплатен да окажа по някое време.
[/quote]
Това не го разбрах. Какво ще рече "задължителен платен отпуск - поне 2 седмици"?
И как ще преминеш в неплатен без твое знание? Като се изчерпат платените ти дни? Ами следи си ги, или пък попитай отдела, който се занимава с това (ЧР, ТРЗ, в краен случай счетоводството)
Виж целия пост
# 11
много кофти така, не може ли да поговориш човешки с шефовете, вероятно и те са имали деца, би трябвало да ти влязат в положението.
Иначе аз ходих рано - в 8-8,30 и до 10 изкласвах да стигна на работа. Ходих си с час, не отнема повече от 30 мин , као не висиш да чакаш 40 души опашка.Но пък и аз бях без работно време ...така че....нямах проблеми само предупреждавах, че може да позакъснея и това беше.
Виж целия пост
# 12
Аз не съм се интересувала как е законово уредено - питах шефа дали може да си тръгна по-рано, той - душа човек, още преди да си довърша въпроса и ме пускаше  Mr. Green
Ако ми се е налагало да отсъствам по-дълго време, съм си взимала ден отпуск (но при нас това беше позволено, иначе по закон не е).

Като гледам как е при вас, може би е добре (ако не успееш да се разбереш с шефовете ти да направят изключение за твоите отсъствия) да си взимаш болнични за дните на преглед. Така не си губиш отпуската и няма да се притесняваш.
Виж целия пост
# 13
Аз ходя на ЖК в края на работния ден обикновено, та ми се налага да излизам час, час и половина по-рано. Никакъв проблем няма, просто говори с шефовете си, още повече че тези прегледи не са кой знае колко често все пак.
Виж целия пост
# 14

20 дни, ама вече съм си взела повечето. После ни пускат в задължителен платен отпуск - поне 2 седмици. Страх ме е да не стане така, че в неплатен да окажа по някое време.
Това не го разбрах. Какво ще рече "задължителен платен отпуск - поне 2 седмици"?
И как ще преминеш в неплатен без твое знание? Като се изчерпат платените ти дни? Ами следи си ги, или пък попитай отдела, който се занимава с това (ЧР, ТРЗ, в краен случай счетоводството)

[/quote]
Ами през лятото задължително затварят завода поне за 2 седмици. Така, че ако имам 7 дни платен, другита автоматично ще са неплатен. Аз просто питах, ако някой има информация дали това е уредено законово. Моята пряка шефка няма право да ме "пуска", колкото и да и се иска.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия