Какви сокове мога да давам?

  • 1 504
  • 10
Бебчо неиска да пие ябълка и аз съм в чуденка какво друго да предложа:)))
Дайте идеи моля. Това ще са ни първи сокчета и малко се притеснявам. Педито каза че всичко мога да давам щом е минал 3 месеца ама ми се иска да чуя и вас.
Виж целия пост
# 1
Shom ima 3 meseca ne se pritesniavai.Az i davax krusha ot 3 mesec zashtoto be6e mnogo zape4ena.Probvai morkov,morkov s ybalka,krusha,no ne nasilvai ako ne iska zashtoto shte go namrazi.
Виж целия пост
# 2
Можеш да дадеш още и тиква,слива-на Хип сок от тиквата е много хубав.
Виж целия пост
# 3
Току-що дадох ябълка и морков (прясно изцедени) 95 мл. изпи и много му хареса (моя бебо е на 5 месеца) . Започнах на вашата възраст с ябълка, и пиеше, но в началото по 15-20 мл. Мисля че ще успееш, като опиташ няколко пъти. В началото избягвай лимон, портокал и др. такива. Моето мнение е сокчетата да са прясно изцедени, не купени (стига да имаш време). Успех, сигурна съм че ще ви харесат, и скоро ще пиете по 50-60 мл.
Виж целия пост
# 4
Забравих, в началото и аз имах проблем със соковете, не ги искаше. Педиатърката беше казала да ги давам между храненията, но тогава детето не е нито гладно нито жадно. И започнах да давам преди ядене, когато е гладен и после NAN.  Рискувах с коликите, но така свикна.
Виж целия пост
# 5
Ако са купешки всички имат написана възрастова граница. Тиква, круша, морков, слива....
Виж целия пост
# 6
аз давам и от ананас , червено цвекло , мандарина , портокал и киви освен по горе изброените . вьв всякакви комбинации , прясно изцедени . тези дни сигурно ще взема и манго (видях на пазара да има ) .
Виж целия пост
# 7
Ми като не иска, не му давай. Аз давах само няколко дни, той се мръщеше, появиха се коликите, почна да повръща, въобще...ужас.
 Не е речено, че веднага като навърши 3 месеца и трябва да му даваш.Изчакай 1 седмица, после опитай пак. Но доколкото знам, първо се започва с ябълка, 1 лъжичка, на другия ден -2  и т.н.След това се прибавя морков - пак по същия начин. И вече по- нататък другите. Но не бива да даваш голямо количество отведнъж.Трябва да привикне към новия вид храна.[/img]
Виж целия пост
# 8
Цитат на: minimo
аз давам и от ананас , червено цвекло , мандарина , портокал и киви освен по горе изброените . вьв всякакви комбинации , прясно изцедени . тези дни сигурно ще взема и манго (видях на пазара да има ) .

    Браво на теб!!!!!А аз какво ли чакам за да не опитам да му дам такива сокове newsm78 Постояно чета ,че майките са ги въвели от ранните месеци.................
Виж целия пост
# 9
Щом детенце не иска, не го насилвай. И нашите бебки си имат вкусови предпочитания - и двете не харесват сок от ябълки, като Криси дори не яде нищо, в което има ябълка (независимо дали това е пюре, каша или някаква плодова смес). Аз също не обичам ябълки и се отказах да ги мъча. Можеш да даваш пресни кокчета от моркови и от круши, а за по-голямо разнообразие можеш да даваш готови сокчета на Хипп, Семпер и Ганчев (повечето от другите марки са за над 6 месеца - Сонда, Топ, Нестле и т.н.). Бебки най-много харесваха в началото купешки сокчета от сини сливи, кайсии, праскови, банани, круши и тикви + различни комбинации от няколко плода. Напоследък с голямо удоволствие пият комбинация от банан и морков, както и сок от червен портокал. Важното е за готовите сокчета да си сигурна, че са подходящи за съответната възраст (купувай само от бебешки магазини) и да нямат консерванти.
Виж целия пост
# 10
Круша, череши, вишни са подходящи за първо сокче.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия