Стар шкаф

  • 6 661
  • 12
Наследих много, ама много стар шкаф (има няма 70-80г) .... обаче е страхотен (на мен поне много ми харесва). По принцип знам че за реставрация отиват доста пари (то и превоза ще е проблем) и се чудех има ли вариант да не се обръщам към професионални реставратори newsm78
 
Та някой да се е сблъсквал с подобен проблем - как да освежа такъв шкаф http://www.bgphoto.net/photos/2122/o633149249681875000.jpg

Виж целия пост
# 1
приветски, трябва да разбереш първоначално няколко неща:
1. дали е фурнирован или е масив (последния се полира добре, а първия доста трудно и по специален на4ин и ако липсват 4асти от фурнира е гадно, но не непоправимо)
2. какво то4но е покритието. възможно е да е само на маслена основа,на восъ4на или пък да е лакиран с различни видове лак.
драсни ред два и при нужда ще пиша още Simple Smile 
Виж целия пост
# 2
и аз се интересувам от "реставрация" (по-скоро пребоядисване) на мебели - ще следя темата Simple Smile
Виж целия пост
# 3
Ако можеш опиши точно шкафа, какво е дървото, лакиран ли е допълнително и въобще дай повече подробности. Можеш да минеш и без професионален реставратор, но си има доста работа по такова нещо. Аз съм оправяла столове на горе долу такава възраст. Иска си време и доста бачкане.
Виж целия пост
# 4
harmony, babche kiss
за да е по-сигурно- утре като идем, подробно ще го огледам, ще нащракам снимков материал и ще пиша пак
 newsm51
Виж целия пост
# 5
Няма нищо сложно. Една виброшлайф машина за сваляне на лака, байцване по желание и нов лак. Това е.  Друг е въпроса ако е нужно нещо да се премоделира в шкафа.

п.с. а шкафа наистина си го бива. Честито Слави!
Виж целия пост
# 6
Родителите ми са с такъв тип виенски мебели, от прабаба ми още, хола, антрето са с ламперия от славонски дъб. Преди години викнаха един майстор - арменец в къщи, работи на място и нямам спомен да е взел скъпо. Разбираше си от работата човекът. Съветът ми е да не се захващате сами с шкафа...
Виж целия пост
# 7
Няма нищо сложно. Една виброшлайф машина за сваляне на лака, байцване по желание и нов лак. Това е.  Друг е въпроса ако е нужно нещо да се премоделира в шкафа.

п.с. а шкафа наистина си го бива. Честито Слави!

не съм съгласна- казаното важи само за масив, върху които няма положен естетствен фурнир.  пример имам дъбови мебели с фурнир от орех- хайде шлайфай ги, ако смееш, без да се увреди фладера на дървото по фурнира Simple Smile та той е едва 1 мм. затова попитах с какво е покрит.

същото е с байцването- опитай се да байцваш дърво, което е попило в дълбо4ина топъл восък, няма да е добро покритието, трябва да сваляш доста материал в дълбо4ина, което си има рискове.
Виж целия пост
# 8
шкафът наистина е красив! завиждам ти (благородно  Heart Eyes)
Виж целия пост
# 9
Няма нищо сложно. Една виброшлайф машина за сваляне на лака, байцване по желание и нов лак. Това е.  Друг е въпроса ако е нужно нещо да се премоделира в шкафа.

п.с. а шкафа наистина си го бива. Честито Слави!

не съм съгласна- казаното важи само за масив, върху които няма положен естетствен фурнир.  пример имам дъбови мебели с фурнир от орех- хайде шлайфай ги, ако смееш, без да се увреди фладера на дървото по фурнира Simple Smile та той е едва 1 мм. затова попитах с какво е покрит.

същото е с байцването- опитай се да байцваш дърво, което е попило в дълбо4ина топъл восък, няма да е добро покритието, трябва да сваляш доста материал в дълбо4ина, което си има рискове.


Да. Правилно. Само ако няма фурнир. С фурнир е доста по-сложно. Хич не се опитвам да реставрирам такива- директно боядисвам. Да откриеш абсолютно същия фурнир ако някъде е повреден е практически невъзможно. Остава или да го смениш целия, или да боядисваш.
Виж целия пост
# 10
Аз имам подобен бюфет. Изчистих го с препарат- обезмаслител на Меглио, а после го излъсках с Пронто за мебели. При мен стана чудесно.
Виж целия пост
# 11
имам си и аз подобни главоболия с един шкаф, ама е с фурнир. тепърва ще се занимавам с него,ако сестра ми не вземе целия салонен комплект. ина4е ще го продам. моята рестваврация ще е мърлява и сложна, защото ще сменям покритието. ще сваля лака, който е матов, или ще положа безцветен грунд и ще сложа по-лъскав и водоустой4ив лак. същото 4ака , ако си запазя музата, масата и столовете.
дървеният мастодонт е това , а нещото което ме кефи е кръглата витрина с кръгло стъкло Simple Smile
Виж целия пост
# 12
благодаря на всички включили се   bouquet

Шкафа е масив (без фурнир) но не мога да кажа с точност какъв (прилича на орех newsm78).
Не е обработван допълнително – изглежда първоначално само са байцвани външните части, а с годините и употребата е потъмнял и омазнил. Не ми прилича да е лакиран … но с моя опит в мебелите Sick Flutter….  хич не мога да съм сигурна та снимах отблизо, ако евентуално стане по-ясно
http://www.bgphoto.net/photos/2122/o633153452476901250.jpg
http://www.bgphoto.net/photos/2122/o633153518212213750.jpg
http://www.bgphoto.net/photos/2122/o633153518083932500.jpg
http://www.bgphoto.net/photos/2122/o633153523061588750.jpg

Как мислите – ще се справим ли с едно освежаване (мъж ми мисли да го изшлайва и после пак да го байцне) ???

Хармони мастодонта ме изкефи, а кръглата витрина е направо уникална Heart Eyes. Сега се сетих че на баба ми спалнята изглеждаше точно така (все едно са комплект )– с орехов фурнир. Хе ако искаш да разшириш комплекта със спалня свиркай  Mr. Green
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия