ПОВИШЕН РИСК ОТ БХС

  • 3 499
  • 20
Здравейте мами,
понеже съм новичка във форума,съжалявам ако повтарям темата.
Преди 3 дни си взех резултатите от БХС и за мой ужас бяха 1:145,направо място не можех да си намеря,предложиха ми амниоцентеза и отново за мой ужас се оказа 4е съм позакъсняла/в 20 г.с./и докато ме вредят за амниото,щяло да мине още време  и за капак ми казаха 4е съм с предна плацента което удвоява риска от спонтане аборт,направо ще откача.
Моля ви кажете ми има ли мами които са били с повишен риск от БХС и не са си правили амницентезата,ами са се доверили на феталната морфология?
Виж целия пост
# 1
Феталната морфология може да покаже дали ги има проблемите, които БХС изследва.

Аз не бих си направила амниоцентеза с лека ръка.

А БХС често показва грешно.
Виж целия пост
# 2
БХС не е диагноза, то е предположение! Щом има опасност от аборт, по-добре не си прави аминиоцентеза, а се довери на феталната морфология! Ако искаш даже я повтори, но при друг специалист, за да сравниш мненията и да се успокоиш!  Peace

Леко бременеене!  Hug
Виж целия пост
# 3
 luvio ,  дишай спокойно и погледни нещата от хубавата им страна  Hug.

ЗА да се отхвърлят разните му подозрения - отиди на фетална морфология непременно! В София са доста, а и не вярвам, че накой ще те върне предвид седмиците ти на бременност   Peace. При един обстоен преглед ще се види състоянието на бебето  Hug, доколокото го позволява апарата.и възможностите на доктора.
 Учудвам се, че така са ти казали за амниоцентезата  newsm78. НА моя позната с проблемна бременност й правиха амниоцентеза в 26 г.с., именно, за да се проверят доста евентуални генетични  увреждания  Hug. И слава на Бога, роди си прекрасен здрав син  Hug.
Амниоцентезата й показа, че всико е наред.

Аз лично те насърчавам да направиш амниоцентеза, ако ти се препоръчва. ТОва изследване се прави от опитни доктори, всичко се следи в детайли на ехограф, не е болезнено, а дава 100% верен резултат.
Относно страховитите "рискове" за  аборт, предизвикан от амниоцентеза - помня още интервюто на шефа на Патологията в Шейнов, който каза, че през всички години на своята практика е имал един-единствен случай на аборт, за който даже не било сигурно дали това е причината   bouquet. Иначе с точност,  шансовете да направиш инфекция след амниоцентеза са ти 0.5% или това прави шанс 1 на 200  Hug

И за финални успокоителни думи, много жени раждат с плацента превия  Hug, имат здрави бебета и всичко минава както трябва. Единствено те съветвам, намери си добър, опитен гинеколог, на когото да имаш доверие и да разчиташ както за сериозно и адекватно следене на твоята бременност, така и за добър финал на бременността - леко раждане и живо и здраво бебенце  Hug Hug Hug
Успех!
Виж целия пост
# 4
Наистина резултатите при БХС-то не са на 100 реални, те са само ориентир. Освен това у нас, ако си загледаш изследването ще видиш, тестът е двоен, а не троен (както би трябвало да бъде) и липсва именно изследването за Даун. Причината?... Да се спести някой и друг лев.
 За съжаление обаче, феталната също не може да покаже всичко, но  пък е по-добре от нищо.
Ти консултира ли се с Кременски? Той на какво мнение е за твоя случай?
Lioness, недей така с лека ръка да раздаваш съвети за амниоцинтезата; между плацента превиа (=предлежаща) и плацента антериор (=предна) разликата е от небето до земята. Превиата е патология, а предната - норма.
Виж целия пост
# 5
При мен положението беше подобно. Вземи си час при Марков от МЦ Фемина, така ще се успокоиш.
Виж целия пост
# 6
Аз да ти кажа, че реших да не правя изобщо БХС.Много, много го обсъждахме с мъжа ми, и накрая реших че е безсмислено.Смятам че  в скоро време дори може да отпадне този тест като начин за установяване на риска и медицината да измисли нещо по-точно като изследване / преди амниото, разбира се/.Резултатите не са точни, дава се само статистическа вероятност, и какъв е смисълът да се прави тогава? Продължавам да смятам, че ако има сериозни опасения /наличие на генетично заболяване в семейството, възраст на майката, инцидент по време на бременността, който може да увреди бебето и т.н./, доктора трябва да праща директно на амниоцентеза, а не бременните да си умират от страх без причина сле БХС-то.
За себе си реших да се доверя на феталната морфология, ако се види нещо нередно, ще направя амниоцентеза.
Виж целия пост
# 7
Здравей luvio, предполагам колко си притеснена, защото преди месец преживях нещо подобно. Не се притеснявай, в ОГРОМЕН процент от случаите, резултатите от БХС са с погрешно завишен риск. Прочети многото теми във форума, изписани по този въпрос. Лично аз така се успокоих. При мен риска беше 1:88 и бях ужасно притеснена.  #Crazy Открих обаче, че на нито една от майките ,които са били със завишен риск от БХС, не е получила лоши резултати от амниото. Така че вероятността и при теб всичко да е ОК е  огромна. Аз на твое място бих си направила амниото все пак за да съм по-спокойна. Ако успееш тази седмица няма да си толкова закъсняла. Аз си го направих в последния ден на 19г.с. За съжаление ФМ няма да ти даве 100% сигурност, макар че е по-добре от нищо. Пиши какво си решила. Стискам ти палци!   bouquet
Ще видиш ,че всичко ще е наред  Hug Hug
Виж целия пост
# 8

Lioness, недей така с лека ръка да раздаваш съвети за амниоцинтезата; между плацента превиа (=предлежаща) и плацента антериор (=предна) разликата е от небето до земята. Превиата е патология, а предната - норма.

korinka, чудесно правя разлика между превия, антериор и постериор  Mr. Green  bouquet.
Думите на luvio са
Цитат
предложиха ми амниоцентеза
и вярвам, че не са изречени напразно от лекаря, та щом специалистите съветват за това изследване - къде съм аз  Hug?
Защо трябва излишно да стресираме момичето, при положение, че един добър специалист знае какво върши  Wink ? Митове и легенди за амниоцентезата съм чела тук във форума, а всъщност за водещите специалисти, правещи амниоцентеза - това е рутинна манипулация с 99.5% безпроблемен завършек и 100% точност на изследването за майката Heart Eyes.
Виж целия пост
# 9
Много ви благодаря за отговорите,ходих при доц.Томова и според нея всичко е наред с бебо,което ми подейства успокояващо,въпреки че остава притеснението.
Виж целия пост
# 10
Здравей, аз също имах висок риск от БХС. Направих амниоцинтеза, резултатите отхвърлиха съмнението от БХС. Моята докторка ме съветваше да не правя амнио, уверяваше ме, че всичко е наред, но аз реших да я направя за по- голяма сигурност. Почти сто процента съм сигурна, че е при теб всичко ще е ок. Каквото и да решиш, продължавай спокойно и се радвай на бременността си, всичко ще бъде наред Hug
Виж целия пост
# 11
Аз бях с риск 1:184.Също се бях притеснила, исках да мина на ФМ нямаше часове за специалистите, часовете за амниоцентеза също бяха кът и се бях побъркала.  В крайна сметка минах през няколко лекаря за ФМ потвърдиха, че всичко е наред, накрая лекарката ми ми предложи да направим амниоцентеза, защото не можех да се успокоя. (тя беше сигурна, че всичко е наред, до сега много потробно сме следяли бебка и всички маркери за Даун) Моята плацента беше на задната стена и рискът от аборт беше по-малък. Е, мина амнио-то, получих контракции след него, бебка цял ден после риткаше и много се притеснявах да не стане нещо...
В крайна сметка резултатите ми бяха добри!  Grinning

Обаче толкова нерви, притеснения, страхове....мъжът ми беше много против да правя тази амниоцентеза. За следващата бременност наистина се чудя дали въоще да правя БХС....

Ще стискам палци на теб!  Praynig Надявам се да вземеш най-правилното решение.  Peace

П.С. Забравих да добавя нещо. По принцип знаех, че при БХС има голяма вероятност от фалшиви резултатите и бях готова. Но докторката, която ми даде резултатите ме наплаши доста и едва ли не каза до следващия ден да се обадя, за да потвърдя часа за амниоцентезата. После ходих при Мазнейкова на ФМ и тя въобще не поиска да ме погледне, каза да си запиша час за амниоцентеза при нея. Това наистина много стресиращо ми подейства.
Виж целия пост
# 12
luvio ,  дишай спокойно и погледни нещата от хубавата им страна  Hug.

ЗА да се отхвърлят разните му подозрения - отиди на фетална морфология непременно! В София са доста, а и не вярвам, че накой ще те върне предвид седмиците ти на бременност   Peace. При един обстоен преглед ще се види състоянието на бебето  Hug, доколокото го позволява апарата.и възможностите на доктора.
 Учудвам се, че така са ти казали за амниоцентезата  newsm78. НА моя позната с проблемна бременност й правиха амниоцентеза в 26 г.с., именно, за да се проверят доста евентуални генетични  увреждания  Hug. И слава на Бога, роди си прекрасен здрав син  Hug.
Амниоцентезата й показа, че всико е наред.

Аз лично те насърчавам да направиш амниоцентеза, ако ти се препоръчва. ТОва изследване се прави от опитни доктори, всичко се следи в детайли на ехограф, не е болезнено, а дава 100% верен резултат.
Относно страховитите "рискове" за  аборт, предизвикан от амниоцентеза - помня още интервюто на шефа на Патологията в Шейнов, който каза, че през всички години на своята практика е имал един-единствен случай на аборт, за който даже не било сигурно дали това е причината   bouquet. Иначе с точност,  шансовете да направиш инфекция след амниоцентеза са ти 0.5% или това прави шанс 1 на 200  Hug

И за финални успокоителни думи, много жени раждат с плацента превия  Hug, имат здрави бебета и всичко минава както трябва. Единствено те съветвам, намери си добър, опитен гинеколог, на когото да имаш доверие и да разчиташ както за сериозно и адекватно следене на твоята бременност, така и за добър финал на бременността - леко раждане и живо и здраво бебенце  Hug Hug Hug
Успех!

Lioness, моля те провери къде твоята позната е правила амнио в 26 г.с., защото аз ще правя фетална към 23 г.с. и искам да съм подсигурена с информация за амниото слет това евентуално.. дано не се стига до това, но все пак трябва да съм подготвена!
Благодаря предварително!
Виж целия пост
# 13
Аз бях с риск 1:124 и логично бях умряла от ужас.Освен това много ме беше страх и от амниоцентезата,та съмсем на никъде бях.В крайна сметка се навих и отидох да я направя,но... три пъти ме бодоха и не успяха да вземат материал(и аз бях с предна плацента) накрая така си изкарах цялата бременост в неведение и притеснение до последно Twisted EvilСлава богу роди ми се здраво момченце,но шока и притеснението бяха ужасни.Най-вероятно и при вас всичко е наред,така,че довери се на феталната и не я мисли тази амниоцентеза.Успех   bouquet
Виж целия пост
# 14
И аз бях с риск 1:138, направих амниоцентеза, всичко е нарад, слава богу. Но и аз така се бях ошашкала. Отиди на фетална морфология при много добър лекар (аз ти препоръчвам д-р Виолета Димитрова) и говори и с него за евентуална амниоцентеза. Другия вариант е да се свържеш с проф. Кременски, шефа на Генетичната лаборатория, където се равят изследванията на амниоцентезите, мисля, че ще ти помогне да ти я направят по-скоро, предвид на седмицата, която си.
Успокой се и помисли за вариат. Успех, вярвам, че всичко ще е наред с бебчето ти.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия