Проблемна кожа при бебето

  • 3 182
  • 26
Синът ми е на 3 месеца и се изприщва от всичко,с което го мажа.Дори и от Mustela,само зехтина му влияе добре.Кожата му е много бяла и му трябва слънцезащитен крем,купих Chicco и пак е целия в пъпки.С какво да го мажа,когато излизаме?
Виж целия пост
# 1
бебе на 3месеца не трябва да бъде излагано на слънце.когато излизате с количката гледай личицето да му е на сянка или мятай тънка тензухена пелена върху количката.а щом понася само зехтин,го мажи само с него.ако много държиш на крема за лице,вземи по-добре слънцезащитен от аптеката,тоест да се води мед.козметика.аз не бих мазала с Чико.имам някакъв La Roche-Posay,но съм мазала само 1път с него,защото ме е страх да не се обрине и не знам дали и този е хубав,въпреки че дадох една камара пари за него.
Виж целия пост
# 2
Аз бих те посъветвала като взимаш нов продукт първо да го пробваш на малък участък на тялото и след това ако няма реакция да го мажеш.

В аптеките има хипоалергични серии!Питай и пробвай с тях! Peace
Виж целия пост
# 3
Моя приятелка ме посъветва да изпробвам метода "клин-клин избива",т.е.да го мажа докато свикне кожата и спре да реагира.
Виж целия пост
# 4
Заведи детето на дерматолог, той ще ти каже с какво да го мажеш.

Моя приятелка ме посъветва да изпробвам метода "клин-клин избива",т.е.да го мажа докато свикне кожата и спре да реагира.

Свикване няма да има, задълбочаване- по-вероятно, но на мен ми се вижда опасно ...
Виж целия пост
# 5
Синът ми е също с много бяла кожа.Лекари ме предупредиха много да го пазя.Докато беше съвсем мъничък не съм го излагала на слънце,излизахме през часовете,когато не е много топло.Сега вече го мажа с Нивея-слънцезащитно мляко с фактор 50 плюс за деца,много съм доволна.
След баня съм го мазала само с преварен зехтин,защото от бебешки козметики се обриваше.
Виж целия пост
# 6
Чета мненията ви и явно всички са на мнение,че трябва само да го пазя,без да го мажа.
Виж целия пост
# 7
а пробвали ли сте с линола фет - крем?
скоро прочетох за него , че имал и слънцезащитно действие, но каквото и да е наистина е по-хубаво да ограничаваш прякото слънце върху толкова малко дете, а и щом е с проблемна кожа още повече...
Виж целия пост
# 8
линола фет се ползва при проблемна много суха кожа,клоняща към екземи.мажат се само  засегнатите места.кремът мое да предизвика сърбеж,изприщване и парене.не е слънцезащитен
Виж целия пост
# 9
Щом има чувствителна кожа, не го мажи с козметични продукти поне засега. Всяка козметика, дори и най-качествената, съдържа много химични съставки, които могат да алергизират кожата отново.

Мажи със зехтин, дори и непреварен (така и не не разбрах защо се преварява), към него алергии няма, чиста мазнина е и е чудесен за кожата.

Къпи не със сапун, а само с мляко за вана - разтворено във водата. Или със 100% глицеринов сапун, или с хума. Или с чиста вода само.

Под 6 месеца бебетата не се мажат със слънцезащитни продукти, защото кожата им е твърде тънка и лесно абсорбира съставките на кремовете. Пази детето от слънцето, много е вредно за бебешката кожа.
Виж целия пост
# 10
Моя приятелка ме посъветва да изпробвам метода "клин-клин избива",т.е.да го мажа докато свикне кожата и спре да реагира.

Приятелката ти има ли дете с проблемна кожа, с екземи, обриви, лющене или кървящо-сълзящи лезии?  Crossing Arms
"Клин-клин избива" прилагано върху дете е абсолютна глупост и безотговорност!  Naughty
Виж целия пост
# 11
линола фет се ползва при проблемна много суха кожа,клоняща към екземи.мажат се само  засегнатите места.кремът мое да предизвика сърбеж,изприщване и парене.не е слънцезащитен

както писах това прочетох в една тема наскоро...и мен ме учуди, но не си пазя листоваката за да проверя доколко е така. иначе ползваме само този крем, като при проблеми - зачервявания и др раздразнения пмажа на самото проблемно място с линола уреа - и истината е че много му помагат. За къпане пак линола - олиото ползваме. При съмнения миналата година за атопичен дерматит, при нас това е помогнало.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=189582.0;topicseen
ето и темат, където четох...

http://www.chimtrade-komet.com/Lin_cream.htm
ДОКАЗАНА ЗАЩИТА ПРИ РЕНТГЕНОВИ И UV-ОБЛЪЧВАНИЯ - същото пише и иза олиото(маслото) за баня. http://www.chimtrade-komet.com/
може би заради това изречение авторката е написала така.
Виж целия пост
# 12
странна работа и на нас ни предписаха Линолата заради проблемна кожа.в листовката обаче не пише,че има UV защита.не мога да разбера защо се различават българската и немската листовка,немската е и два пъти по-дълга.http://www.linola.de/download/GIFett.pdf
сега пак прочетох като странична реакция често се пооявяват зачервчване,парене или сърбеж.често значи при по-малко от 1 на 10 човека.първият път като съм чела съм останала с впечатлението,че е повече.за съжаление на нас този крем не ни помогна и сега мажа само със зехтин.
Виж целия пост
# 13
за съжаление от немски нищо не вдявам, а листовката която си е в крема в кутийката е доста по-дълга от написаното в този сайт, но не я намирам в нета....а и в къщи....та може и да е същата като на линка който си пуснала не знам.

а на нас спец наистина при проблем фет не ни помага но линола уреа прави чудеса, а фетт само като няма проблем мажа - поддържащо, че поне не ми прави реакции и не м дразни кожата...и все пак всяко дете си е индивидуално и за това трябва да се намери най-доброто именно за него Simple Smile
Виж целия пост
# 14
може би са еднакви.а тази уреа не е ли вредна?
 като казах на педито,че няма ефект от Линолата,ми каза да пробвам няколко крема само на едно място и да видя от кой се повлиява.но аз се ядосах,че детето ми не е опитно зайче и затова почнах да мажа само със зехтин.тази седмица я водих на кожен и изписа мнооого лек кортизонов крем.а четох ,че кортизон се дава вече в краен случай.ние чак толкова краен мисля ,че не сме.и не знам сега с какво да мажа.а за уреята по повод суха кожа една друга кожна ми беше казала,че не е добре, а друга пък я беше препоръчала.въобще при нас е весело.
освен да взема да пробвам Линола уреа.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия