херния при едномесечно бебе-нужна ли е опреация?

  • 1 844
  • 11
Здравейте,
Моля за мнение, съвети също са добре дошли , изобщо всякаква информация - сина ни на 6 седмици има херния. Преди 10ина дни забелязахме, че слабините от дясно се надуват леко , когато плаче, я когато е спокоен, всичко е наред. Обадихме се на лекар, и ни дадоха час. А вчера и в спокойно състояние беше пак надуто. Днес при личната лекарка  каза, че е херния, и се нуждае от операция. Няма да е веднага, защото тук (в Дания) се чака, за да ти дойде реда за операцията, ако не е спешна. А на нашето бебче хернията се прибира сама.  А освен това, гледат да не оперират бебета под 6 месечна възраст, зада няма усложнения от упойката. Ако се заклещи, че го оперират по спешност. И искам да попитам възможно ли е детето да я надрасне тази херния, като се задрави коремната мускулатура по някакъв нашин, или нещо друго, каквото и да е, за да не се стига до опреация. Или тя е неизбежна?
Много се притеснявам, а и бебока не спира да плаче и мрънка. И не знаем от колики ли е, или от това неразположение в слабините, или нещо друго.
Благодаря предварително !
Виж целия пост
# 1
http://www.pedsurg.net/
влез в форуми-хернии и за пациента

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=171845.0
прочети внимателно цялата тема
Виж целия пост
# 2
gudzy Благодаря много за линковете    bouquet Simple Smile Много полезно и действително действа успокяващо , това че знаеш пред какво се изправяш и какво да очакваш.
НАдявам се при момченцето ви вече и помен да няма от операцията!
Виж целия пост
# 3
За щастие вече я забравихме  Grinning
надявам се да съм била полезна и при вас всичко да мине ОК Praynig
и да пишеш
Виж целия пост
# 4
Моето дете направи херния когато стана на 1 м.Хернията излезе 2 пъти на 1м. и на 40 дни. Ходихме в Пирогов и двата пъти. Първия хирург каза:"изчакайте да навърши 6 месеца, настъпват адаптивни процеси в организма, могат нещата да се оправят от самосебеси", вторият хирург каза, че не е възможно хернията да се израстне, че това е проблем за цял живот и само операция спасява положението. Сега момчето ми е на 2 г. и 6 м. и вдига тежко, скача, плаче и т.н. Проблеми няма. За мен хернията му е израсната. Същия случей е баща му- той е на 35 г. и като бебе е имал същия проблем-не е опериран до този момент.
Виж целия пост
# 5
Сина ми навремето направи на същата възраст херния.В началото му се пудуваше леко и след лек натиск се прибираше,но колкото повече растеше излизаше повече.Операцията не е спешна и колкото по голям толкова по добре.Наш приятел хирург го оперира на 1г.6м. и всичко беше наред.Операцията е лека и на 3 ден си бяхме в къщи.Сега вече почти не личи дори че е опериран.Не се притеснявай всичко ще бъде наред.Всичко хубаво.
Виж целия пост
# 6
Зависи от хернията. Малката направи "заклещена" херния, при която яйчника беше трайно заклещен извън обичайното си място и операцията беше по спешност. Даже ми се скараха, че цяла седмица съм я държала така...А беше само на 43 дена! 48 часа в болница, сега има едва видим белег, рецидив не се е получил. Сега играе, тича и все едно никога не е било!
Виж целия пост
# 7
Както писах в една от по горните теми, сина ми го оперираха от ингвинална херния на 11. 05. тази година, като е на 1 год. и 5 месеца.  При него хернията се получи още в родилния дом, когато беше на 3 дни. До като беше на 1 год и 4 месеца, нито един път не се прояви тази херния и аз се мислех, че се е затворила, но...уви, не може сама да се затвори, рано или късно ще се прояви (казано ни беше от няколко хирурга) единственото решение е операция.
Изписаха ни на следващия ден след операцията, като още тогава ходеше, бягаше и се качваше по диваните. Сега има само белег, изобщо не го боли вече.
Успех и на вас.
Виж целия пост
# 8
Толкова се радвам , че такива теми за мен вече са минало
Успех и на вас , слушайте спициалистите по въпроса
При нас беше пъпна херния обаче
Виж целия пост
# 9
Благодаря пак,
радвам се, че при всички ви нешата са добре Simple Smile
Колкото по-информирани сме, толкова по-добре. Факта, че ще го оперират не ме притеснява, но ме тормози ка ще протече операцията. А това не мога да го предвидя, само се надявам и се моля да мине нормално. НЯма да е веднага, ще изчакат да стане малко по-голям. Но май няма да ни се размине.
Та още веднъж балгодаря ви за отговорите и успокойтелните думи Simple Smile
Виж целия пост
# 10
И на дъщеря ми се прибра хернията(ингвинална).Сега е само лош спомен.Стискам палци и при вас да е така!!!
Виж целия пост
# 11
---
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия