плодов сок от кога

  • 1 508
  • 34
здравейте искам съвет
вече имам син на 2 месеца и малко  храниме го с АМ , педиатърката ни казва да даваме вече и плодов сок
 какво мислите
благодаря на всички
Виж целия пост
# 1
Сок не се дава. Агресивен е за бебешкото стомахче. Плодовете се приемат цели/на парчета, когато детето стане достатъчно голямо.

Захранването (включва всичко различно от кърма/адаптирано мляко) започва от 6 навършени месеца (в краен случай от 4) с оризова каша, зеленчуково или плодово пюре.

"Практиката на захранване на кърмачетата в България не отговаря на международно приетите препоръки. Докато препоръките на СЗО са до 6-ия месец бебетата да са на “изключително” кърмене, у нас вода се дава още след раждането, а в края на 2-ия месец се въвеждат плодови сокове. Това намалява приема на кърма и оказва неблагоприятно действие върху хранителния статус и имунитета на кърмачето. Поради неинформираност или липса на средства, някои майки въвеждат рано краве мляко в храненето на кърмачето, което създава риск от алергия и желязодефицитна анемия"

Това го копирах от "НАЦИОНАЛЕН ПЛАН ЗА ДЕЙСТВИЕ “ХРАНИ И ХРАНЕНЕ” 2005 - 2010 " за Република България, хубаво е и педиатърката ви да се запознае с него.


Виж целия пост
# 2
Аз започнах да давам на 3 и половина, много добре го прие, голяма радост настъпва и няма никакви колики.
Виж целия пост
# 3
Аз вече давам newsm10. Пие по 20-30 мл най-много, но й харесват.
Виж целия пост
# 4
Аз давах след 3 месец
Виж целия пост
# 5
Това е по старата схема за захранване.Най-добре е чак като порасне да му опита вкуса и да реши само дали да го пие/сока/.А иначе можеш да си започнеш захранването/5-6 ти месец/ с пюрета,каши,плодове...и вода.
Виж целия пост
# 6
След годинка.
Най-рано след 4 навършени месеца плодово пюре и пресни плодове - след 6 навършени. Евентуално тогава и сок, ако държиш.
Виж целия пост
# 7
Аз започнах със сока от третия месец.Никакви проблеми не сме имали.
Виж целия пост
# 8
Аз направих грешката да дам сок на почти 4 месеца, коликите се върнаха и бяха по-ужасни от преди това. Спрях веднага, но ужасно съжалявам, че причиних този дискомфорт на дъщеря ми. Не би трябвало да се дава нищо по-различно от АМ или кърма поне докато не навърши 4 месеца детето.
Виж целия пост
# 9
Давам след като навърши 4 месеца,харесва го и не му предизвиква колики,ама за вас мисля че е рано Rolling Eyes
Виж целия пост
# 10
Сок започна да пие като стана на 7 месеца и то защото изведнъж отказа водата.
До 6 месец само АМ  или кърма разбира се,ако майката кърми  Peace
Виж целия пост
# 11
Сок не е необходим засега.  Peace
Виж дъщеря ми колко е голяма. Пие вода и яде плодове. Peace
Виж целия пост
# 12
Пробвах на 3-зверски колики.
На 5 и 8 -пак същото.
На 10 нямаше проблеми.
Виж целия пост
# 13
ние почнахме с плодовите сокчета след като навършихме 4 месеца.не бързай!
Виж целия пост
# 14
Хайде стига с тези "нови школи", "стари школи"...  Peace
Това с късното захранване ми звучи като поредната "мода" в отглеждането на децата  newsm78
Моят син е на 2 месеца, мислех да започна след като стане на 3, но е на АМ и предпочетох да давам сок, отколкото Дуфалак или Термометър.
Да, има зверски колики от 6-я ден в родилното, които не се повлияват по никакъв начин от 3-те лъжички сок, които му давам на ден.
Ако има "лош коликов ден", прескачам сока.
Яде го с удоволствие.
В крайна сметка, всеки родител сам си решава- доверява се на един педиатър и се води от насоките му, но крайното решение взема сам.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия